- Paradoksalnie może to nawet dobrze, że święto konstytucji przypada na problemy z konstytucją - mówi prof. Ewa Łętowska. Rozmówczyni Doroty Wysockiej-Schnepf dodaje, że z najważniejszym aktem prawnym jest dokładnie tak samo, jak ze słowami poety: 'szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Irytuje mnie, kiedy dziennikarz prowadzący nie słucha wywodu gościa, tylko już przebiera nogami, żeby zadać kolejne pytanie z listy.
już oceniałe(a)ś
0
0
Lamanie konstytucji, destrukcje polskiego panstwa, demoralizacje i pauperyzacje Polakow, kompromitacje Polski w calym cywilizowanym swiecie, moze powstrzymac jedynie masowy ruch spoleczny. Prosze nie liczyc na to, ze wszystko samo sie zalatwi ! Opozycja w Polsce jest slabiutka, nie ma zadnych projektow naprawy Rzeczpospolitej, zajmuje sie prymitywna krytyka rzadzacych, wyglaszaniem przemowien, narzekaniem, a zyciorysow tych opozycjonistow tez nie znacie ! W takiej sytuacji ci, ktorzy z woli Polakow dorwali sie do sprawowania rzadow w Polsce, beda Wami "wladac" wiecznie ! KTOS powinien wytlumaczyc Polakom, jak ksztaltowaly sie demokracje i jak funkcjonuja demokracje w krajach Eur. zach., bogatych i szanowanych w swiecie !
@110da A ja cierpliwie czekam do wyborów i krzyżykiem pożegnam "dobrą zmianę".
już oceniałe(a)ś
0
0
@kosmiczny1 Bardzo slusznie, tylko co bedzie po "dobrej zmianie" ? Przeciez Wasza opozycja tez nic nie potrafi, kto to jest Schetyna ?
już oceniałe(a)ś
0
0
Słucha się z zapartym tchem.:- ))
już oceniałe(a)ś
0
0
To należałoby codziennie powtarzać oszołomom z Kukiz15 którym się wydaje że wystarczy zmienić konstytucję żeby była szanowana.
już oceniałe(a)ś
0
0
Szacunek dla Pani profesor. Zawsze z przyjemnością słucham opini mądrej i zacnej kobiety. Chylę czoła. A tym, którzy odnoszą się do osoby Pani profesor, a nie do treści wywodu (świadomie pomijam łacinę w swojej wypowiedzi) proponuję eksperyment polegający na skonfrontowaniu osoby Pani profesor Łętowskiej z posłanką (bo przecież w żadnym wypadku profesorem) Pawłowicz. Proponuję na początek kryteria porównania: wiedza, inteligencja, erudycja, kultura osobista, elegancja, takt, empatia (wiem, trudne słowo), szacunek do innych...
już oceniałe(a)ś
0
0
Szkoda, że Pani Profesor nie była taka odważna w latach 80. kiedy nie tylko nie było demokracji ale opozycjonistów zabijano.
@areytek Jak tak dalej pójdzie to juz nie długo będzie trzeba się liczyć z prześladowaniami za krytykę reżimu!
już oceniałe(a)ś
0
0
@areytek No bo wtedy jeszcze nie byla wydobyta z nicosci przez rezim Jaruzelskiego, sby stac sie listkiem figowym tegoz rezimu ( tak scharakteryzowala wywiadowana p. Marzena Zagrodzka, ktorej wpis ocenzurowan, a szkoda bo to stara znajoma i milo, ze ma sie dobrze i dziala.
już oceniałe(a)ś
0
0
@areytek Co to za argument ad personam? - nie zmieniaj tematu, bo tu nie o opozycyjną działalność prof Łętowskiej chodzi. Masz coś do powiedzenia odnośnie meritum sprawy - mów. Nie masz - myśl.
już oceniałe(a)ś
0
0
@areytek A ty byles? czy tez nalezysz do rewolucjonistów "5 po dwunastej"?
już oceniałe(a)ś
0
0
To nie najazd Hunów. To najazd ......(i tu nasuwa mi się bardzo bliskie brzmieniem słowo).
już oceniałe(a)ś
0
0
`