W tym tygodniu gościem Michała Nogasia jest córka Antoniny i Jana Żabińskich, twórców warszawskiego ZOO, którzy - w czasie II wojny światowej - uratowali życie setkom osób. Część z nich Jan wyprowadził z getta, część stanowili żołnierze podziemia, którzy ukrywali się po przeprowadzonych akcjach. Okazją do spotkania z panią Teresą jest wznowienie wspomnień Antoniny Żabińskiej - 'Ludzie i zwierzęta', ale także film 'Azyl', który właśnie pojawił się na ekranach polskich kin.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Pan Nogaś powinien opanować rudymenta dobrych manier. Tak siedzieć może u siebie w domu, nie publicznie. Grubiaństwo króluje.
@ciap Typowo polska mentalność. Polak zawsze musi znaleźć coś negatywnego. To, że Pan Nogaś zawsze prowadzi rozmowy z dużą kulturą, szacukiem do rozmówcy, nie przerywając co kilka słów co dzisiaj jest normą, to wszystko nie ma znaczenia. Ale szczęśliwie jest ta noga, więc polak o innym polaku może powiedzić coś miłego. Takie jest to społeczeństwo. Zawsze i wszędzie źle, nikt nas nie lubi, a najpiękniej jest wtedy jak można komuś przywalić. A rozmowa, nudna była...co nie?
już oceniałe(a)ś
0
0
jestem pewien, że pan Nogaś następnym razem weźmie pod uwagę
już oceniałe(a)ś
0
0
Pani Tereso jestem pod wrażeniem nie tylko treści przekazanych przez Panią ale formy samego przekazu. ps. faktycznie wystawiona noga Pana Nogasia w zderzeniu z Pani wysoką kulturą osobistą stanowi duży dysonans.
już oceniałe(a)ś
0
0
Chciałem zwrócić uwagę, że rozmówczyni p. Nogasia może czuć się mało komfortowo. Ta skrzyżowana noga, oddalony o 1m, skierowany na nią but może nie należeć do najprzyjemniejszych doznań. Dla jednych sprawa niewidoczna, dla innych nieistotna, dla trzecich brak kultury i wyczucia.
@ort123123 Też mnie to uderzyło.
już oceniałe(a)ś
0
0
@ort123123 Nogaś- nomem omen...?
już oceniałe(a)ś
0
0
`