"Nogaś na stronie": Elżbieta Dzikowska o życiu i podróżach z Tonym Halikiem

Michał Nogaś, Elżbieta Dzikowska; Zdjęcia: Adam Rosołowski; Montaż: Michał Szyszka
12.03.2017 20:50

Ten odcinek programu powstał w Międzylesiu, w domu, w którego piwnicy przez lata kręcono kolejne odcinki programu 'Pieprz i wanilia'. Bohaterką, a jednocześnie gospodynią, jest Elżbieta Dzikowska.

W środę ukazuje biografia jednego z najsłynniejszych polskich podróżników. Ważne miejsce w książce Mirosława Wlekłego - co oczywiste - zajmuje Elżbieta Dzikowska, jego wieloletnia partnerka życiowa i zawodowa, którą poznał w Meksyku w czasach, gdy mieszkał tam z żoną Pierette i synem Ozaną.
Wspólnie zwiedzili niemal cały świat, o czym przez lata opowiadali widzom w Polsce. Halik - dla dwóch przynajmniej pokoleń - stał się idolem, a w całej Polsce (i nie tylko) w najróżniejszych miejscach znaleźć można było napisy 'Tu byłem. Tony Halik'. Taki zresztą tytuł nosi też ukazująca się właśnie biografia.

Elżbieta Dzikowska opowiada Michałowi Nogasiowi o swoim życiu i o podróżach z Halikiem, o tym, jak powstawały ich programy i czego miłośnicy podróżnika po raz pierwszy dowiedzą się z biografii.
Uwaga! W programie ogłoszony zostanie konkurs, w którym wygrać będzie można dwa jednoosobowe bilety do Argentyny. Sponsorem nagród jest biuro podróży Holiday Travel. Szczegóły i regulamin znajdą Państwo tutaj.

W czwartek 30 marca, w 'Centrum Premier - Czerska 8/10' w siedzibie Agory spotkają się miłośnicy wolności, poznawania świata, wyzwań i podróży. Gośćmi Ewy Wieczorek i Michała Nogasia będą: Elżbieta Dzikowska, Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński, Aleksander Doba i Mirosław Wlekły - autor książki 'Tu byłem. Tony Halik'. Na spotkanie można zgłaszać się pod adresem tonyhalik.evenea.pl lub telefonicznie (22) 555 54 55. Od połowy marca biografia Tony'ego Halika dostępna w księgarniach oraz na kulturalnysklep.pl a także w formie ebooka w Publio.pl

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka