Jeżeli Donald Tusk ma poparcie socjalistów i Francji, chadeków, i jeśli ma poparcie Viktora Orbana to jego pozycja jest niezagrożona - mówi w 3x3 Paweł Kowal, były europoseł, teraz w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Ale rozmówca Romana Imielskiego zastrzega, że w polityce za tydzień sytuacja może być inna.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ale bedzie swieto w Polsce...niemiecki kandydat Tusk moze dalej robic herbate na spotkaniach Rady Europy.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tusk nie jest zagrozony, ale pis pajac ostatecznie osmieszony !
już oceniałe(a)ś
0
0
Nawet Orban popiera Tuska. Podobnie Czesi i Slowacy.
@manka Tak. Bolszewickie intrygi Kaczynskiego, proby zmanipulowania tzw. Grupy Wyszehradskiej i uzycie tej grupy do rozbijania EU od wewnatrz nie udaly sie. Kaczynski zostal sam ze swoimi ubecko-bolszewickimi planami. Ani Wegrzy,ani Czesi ani Slowacy nie chca Kaczynskiego.
już oceniałe(a)ś
0
0
Tuskowi mozecie skoczyc bolszewickie szmaty. Srałjusz (z) Wolski tez wam nie pomoze.
już oceniałe(a)ś
0
0
PIS to ignoranci i jak powiedział Norman Davies to najbardziej mściwy gang w Europie. Wkurza mnie takie intelektualizowanie wszelkiej maści politologów poczynań PIS-u zamiast nazywać rzeczy po imieniu. Głupi lud niestety wszystko kupuje a zwłaszcza język, którego nie rozumi
@adbor49 Norman Davies powiedzial tez, ze Kaczynski to bolszewik, paranoiczny awanturnik.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie potrafię zrozumieć dlaczego PO zwleka z wyrzuceniem Jacka Saryusz-Wolskiego z partii. Człowiek, który nie potrafi odciąć się w sposób zdecydowany od gierek Kaczyńskiego jest osobą niebezpieczną i niepoważną. Już raz zrobił woltę zgadzając się na przyjęcie poparcia PISu ze szkodą dla PO i już wtedy trzeba było zrobić z nim porządek.
już oceniałe(a)ś
0
0
Ta "ofensywa", czyli kolejna intryga Kaczynskiego, to kolejna kompromitacja . Dziwie sie bardzo, ze dziennikarze GW od dwoch dni rozdmuchuja ta zalosna intryge. Dobrze byloby poinformowac Polakow , jak funkcjonuje EU - wiekszosc Polakow nie ma o tym zielonego pojecia. W krajach Eur. zach. sa programy dot. EU w TV, sa tez i inne metody, dzieki ktorym nawet cwiercinteigent wie o EU wiecej niz niejeden Polak z akademickim wyksztalceniem. Wasi politycy z PiSu maja w EU nienajlepsza opinie, arogancja Kaczynskiego w/s zalecen EK dot. demontowania demokracji w Polsce przez PiS, zalosny wystep Szydlo w ub. r . w EP, rozne wystapienia Waszczykowskiego, np. jego ostatni popis w Monachium. Proby szkodzenia Tuskowi przez Kaczynskiego, , odniosa skutek przeciwny. Tusk jest znany w EU, ma tam tez dobra opinie. Wewnetrzne polskie prymitywne intrygi nikogo w swiecie cywilizowanym nie interesuja, moga jedynie wzbudzac obrzydzenie.
już oceniałe(a)ś
0
0
Kim jest ten Kowal ? Co osiagnał ? Ma jakieś sukcesy? Jest autorytetem w jakiejś dziedzinie ? Jest szefem jakiejś znaczącej partii czy organizacji ? Wybitnuym znawcą jakiejs tematyki ? Rozumiem parcie na szkło pana Nikt. Ale nei rozumiem dziennikarzy. Pzrecież Kowal nie ma nic do powiedzenia ciekawego , powtarza opinie wyczytane w mediach.
@cacadux A ty?
już oceniałe(a)ś
0
0
@cacadux Nie, nie jest. Nie jest tez Czarnecki, Legutko i wielu innych. Oni nie spadli z nieba, sa wybierani przez Polakow, bo Wam jest wszystko jedno, w Polsce obowiazuja zasady "co wim to wim", "ja sie tam nie wtracam", "jakos to bedzie" itp. itd. Ci, ktorych sobie wybieracie nic nie potrafia, w EU nikt sie z niminie liczy. Polska, 40 to milionowy kraj, od 27 lat demokratyczny, nie ma zadnego znaczenia w EU, w swiecie tez. Polska nie ma ludzi wybitnych, a rzady w Polsce sprawuje samowzwanczy Gnom, ubecki marksista, bez pojecia o demokracji, bez elementarnych zasad dobrego wychowania. Odnowa moralna jest w Polsce potrzebna , nauka patriotyzmu !
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da Masz rację.
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da Uwazam, ze Kowal nalezy do niezwykle inteligentnych polskich politykow. Sledze jego kariere i wypowiedzi z duza uwaga. Ktos kto jest w unijnym parlamencie od 9 lat, ma duze zaslugi na rzecz wspolpracy z zagranica i jest ceniony w unii, jest niezalezny od PIS-u zasluguje na nasze wieksze poparcie. Znalazlam dla pana strone, z ktora nalezy sie zapoznac. Sadze, ze zna pan jezyk niemiecki. wikipedia.org/wiki/Paweł_Kowal
już oceniałe(a)ś
0
0
@cacadux Informacje sa w wikipedia.org/wiki/Paweł_Kowal. Kowal ma wiele do powiedzenia. Jest unijnym autorytetem.
już oceniałe(a)ś
0
0
@abk2 Bardzo dziekuje , zapoznam sie .
już oceniałe(a)ś
0
0
@abk2 Bardzo dziekuje. Zapoznam sie.
już oceniałe(a)ś
0
0
@cacadux Dla mnie to jeden z zarażonych PiS-em, ale na tyle inteligentny, że znajduje takie określenia, które nigdy nie są całkowicie krytyczne wobec tej partii. Może nawet próbuje być obiektywny, ale trudno mu pogodzić się z tym i przyznać do tego, że popierał partię całkowicie irracjonalną.
już oceniałe(a)ś
0
0
@wein03 On ta partie "popiera" ze wzgledow komercyjnych. To spryt, a nie inteligencja, gledzenie w kolko na okraglo " rund herum um die heisse Breie", zeby sie nie narazic, a jednoczesnie powiedziec to, co jest oczywiste. W krajach Eur. zach. politycy, takze EU- parlamentarzysci, maja wyksztalcenie i wyrobionapozycje w zawodzie.
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da 100/100
już oceniałe(a)ś
0
0
`