Propaganda robi swoje; to, co mówi się o opozycji bardzo dewastuje możliwości zdobywania lepszych wyników w sondażach - uważa psycholog społeczny prof. Krystyna Skarżyńska z Uniwersytetu SWPS. W 'Temacie dnia' prof. Skarżyńska przypomina wyniki sondaży, wg których najgorzej oceniane są instytucje, w których rządzi 'dobra zmiana'. W rozmowie z Maciejem Stasińskim prof. Skarżyńska wyjaśnia, co jej zdaniem powoduje rozdźwięk pomiędzy dobrymi ocenami działalności prezydenta czy premier, a złymi ocenami sytuacji w kraju.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Polacy , to taki zacofany naród jak żaden! !!! Znajomy z Australii pytał ostatno: czy to prawda, że Polacy wybrali Chrystusa na Króla Polski???? Czy my żyjemy jak w średniowieczu i dlaczego ludzie "chodzą "na kolanach w kościele??? I co mu miałam odpowiedzieć????
@fika W parafiach katolickich w USA obok proboszcza zarzadza parafia rowniez Rada Parafialna, zlozona z czlonkow Parafii. W Polsce w parafiach rzadzi Proboszcz Dyktator. Ksiadz jest kaplanem w czasie Mszy i przy Oltarzu. Poza Oltarzem jest ksiadz urzednikiem koscielnym, ale nie w Polsce.
już oceniałe(a)ś
0
0
Zwiazek przyczynowo-skutkowy nie jest postrzegany. W wiekszej skali powtarzany jest wciaz zarzut, ze L.Kaczynskiego zamordowali Putin z Tuskiem, tylko wciaz dowodow brak. Kiedys czytalem opracowanie o przyczynowo-skutkowych pogladach Afrykanow zderzajacych sie z realiami przyniesionymi do nich ze swiata Zachodniego. Byly te poglady gatunkowo bardzo polskie. Od siebie moge wyjasniajaco dodac: "To be a Witch-Doctor one does not have to be a PhD"
już oceniałe(a)ś
0
0
ale te oceny politykow wygladaja tak: podane sa nazwiska politykow i trzeba powiedziec, ktory z nich mi sie podoba, takze wybor jest ograniczony. ocena jest normalnie (w demokratycznam kraju i solidna) przeprowadzana w skali Likerta tzw. do dyspozycji stoja oceny od -5 do +5!!! takze ani ta atrapa premiera ani tzw. prezydent od tzw. pis w tej metodzie nie mieliby tej oceny!! to jest wyrazna manipulacja opinii publicznej!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Jest mi zwyczajnie smutno... wychowany w patriotycznej rodzinie, w etosie patriotyzmu, nauki i pracy oraz pamiętający historię Polski naznaczoną znaczącymi wydarzeniami zawsze miałem wysokie samopoczucie z narodowości polskiej... Jednakże wiele ostatnich lat - tendencja z każdym rokiem jest niestety negatywna - dostrzegam, że nasz naród w porównaniu np. do takich Czechów, Niemców czy Szwedów to straszne zacofanie... Wybory Polaków (zwłaszcza te ostatnie) to jak łatwo jest Polaków w tej masie nakręcać, jak oszukiwać bez konsekwencji, sposób postępowania prywatnie (jak w piosence G. Ciechowskiego) i państwowo jest po prostu zatrważający i smutny... Żródło jest wyraźne - im bardziej religijny naród, tym ciemnota większa... praca u podstaw to zmniejszenie znaczenia religii i edukacja... bez tego nic się nie zmieni, a jedynie mogą się powiększyć tylko różnice na: - religijną masę ciemną (większość), - religijne elity - rządzące kosztem masy bo tak jest urządzony świat (czyli świat zgodny z republikańskim, prawicowym ideałem), - niereligijna inteligencja - przodujący intelektualnie zdecydowanie ale w roli outsiderów i nie mających wpływu na władzę... na razie nie widać światełka nadziei polepszenia dla Polski...
już oceniałe(a)ś
0
0
W krajach cywilizowanych sondaze, o ktorych sie w Polsce bez przerwy mowi, maja zupelnie inne znaczenie, nie maja ZADNEGO wplywu na poparcie lub brak poparcia partii czy politykow. W tych krajach nawet analfabeta ocenia partie i politykow na podstawie tego, co zrobili w kraju, jak reprezentuja kraj za granica. PRZYKLAD: W miejscowosci X w kraju cywilizowanym rzadzacy obiecali wybudowac szkole. Obietnicy nie dotrzymali, zostaja przez NAROD odwolywani lub nie wybiera sie ich ponownie. W krajach cywilizowanych nie ma przemowien, politycy pracuja i np. raz na tydzien informuja spoleczenstwo co zrobili i co zrobia. Dlatego nie ma " rozdzwieku" o ktorym mowi Wasza uczona. Zamiast opowiadac bajki zaczac wreszcie uczciwie informowac spoleczenstwo, bo madre, dobrze poinformowane spoleczenstwo nie wybierze sobie PiSu i nie polaszczy sie na pincet plus. W krajach cywilizowanych politycy nie jezdza w konwoju ochrony, mozna ich spotkac na ulicy, w tramwaju, pociagu, samolocie. W sprawach prywatnych jezdza na wlasny koszt.
@110da Z twojego opisu wynika, że np. USA nie są krajem cywilizowanym.
już oceniałe(a)ś
0
0
@nanorobot Moja intencja bylo wskazac na to, ze brakuje Wam zdrowego rozsadku, inteligencji i tego, co sie w calym swiecie cywilizowanym nazywa troska o dobro wspolne. Poddajecie sie latwo manipulacjom ,bo Wam jest wszystko jedno.
już oceniałe(a)ś
0
0
`