Tym razem Michał Nogaś zaprasza do Opola. W tamtejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej rozmawia z autorem, którego nowe książki ukazują się co kilka miesięcy i cieszą się ogromną popularnością. Właśnie ukazało się 'Wotum nieufności', pierwszy tom political fiction, o opublikowaniu którego Remigiusz Mróz marzył od lat. Dlaczego? W programie gość Michała Nogasia mówi także o reżimie pisania, o poszukiwaniu tematów, o ważnych dla niego pisarzach i o tym, czy uda mu się 'przegonić' Kraszewskiego.

Zapraszamy!

'Wotum nieufności' i inne książki Remigiusza Mroza w formie ebooków są dostępne w Publio.pl
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Polskie "House of Cards" nie jest możliwe, a już na perwno nie będzie nim książka pana Mroza. Autor zgrabnie, ale jednak małpuje amerykańskie wzory. Robi to tak bezkrytycznie, że umyka mu, iż polska klasa polityczna nie jest taka jak amerykańska. Tam Frankowie Underwoodowie - czyli mistrzowie cynicznych intryg w drodze po jeszcze większą władzę - mają (choć oczywiście w serialu jest to doprowadzone do skrajności) rację bytu. Mają, bo to w znakomitej większości ludzie z dziada-pradziada bogaci, wykształceni i przez lata przygotowywani do tego, że zostaną kongresmenami. U nas natomiast klasa polityczna to zbieranina. Dominują w niej ludzie prości (wykształcenie, wychowanie oraz charakter) i łatwo sterowalni przez liderów. Jeśli knują, to w sposób niewysublimowany, oparty na chamstwie, prostackich plotkach i prymitywnych atakach personalnych. Jeśli pan Mróz tego nie wie, jego książki pozostaną bajeczkami oderwanymi od rzeczywistości.
już oceniałe(a)ś
1
0
Polska wersja : House of Shit. Bo taki to kraj.
już oceniałe(a)ś
0
0
Mroza można lubić albo nie - kwestia gustu. Czytałam natomiast i "Wotum nieufności" i "House of Cards" i powiem tak: o ile od pierwszego nie mogłam się oderwać i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy, to do końca "House of Cards" ledwo dobrnęłam. Nuda, nuda, błoto i glina, w której się grzęźnie i usypia. Podkreślam - mówię o książce, serialu nie widziałam na oczy i nie zamierzam.
już oceniałe(a)ś
0
0
Bardzo aroganckie pytania. "I ja mam w to uwierzyć?"" Nie obchodzi mnie to, czy pan, panie Nogaś wierzy Mrozowi, czy nie. Nawet jeśli Mróz jest grafomanem (a jest), to szacunek, panie Nogaś, należy się każdemu, z kim pan rozmawiasz.
@ya.ay Ja tam odczułem jedynie sympatię ze strony redaktora Nogasia. :)
już oceniałe(a)ś
0
0
odnoszę wrażenie, że przeprowadzący wywiad Michał Nogaś z pewnym poczuciem wyższości podchodzi do autora, a przynajmniej ton zadawanych pytań i mina o tym świadczą, a w dodatku - to ciągle moje subiektywne wrażenie - chyba nie czytał nic albo niewiele z twórczości Mroza...
@steffam raczej subiektywne wrażenie
już oceniałe(a)ś
0
0
@steffam Jak dla mnie to raczej taki styl. Redaktor Nogaś wchodzi łatwo w komitywę z pisarzami, dlatego jego wywiadów tak dobrze się słucha.
już oceniałe(a)ś
0
0
`