Cios za cios? 'Morawiecki jest historykiem, nie ekonomistą. Prostych rzeczy nie rozumie'. Tak Jacek Rostowski ocenia guru rządu PiS i jego teorie o sztucznie zawyżonym wzroście gospodarczym za czasów rządów PO. Co z gospodarczym Armagedonem, który prognozował były minister finansów? Dlaczego obawia się o najbliższe wybory? Czy Grzegorz Schetyna jest jego ukochanym przywódcą? Zobacz 'I kto tu rządzi?'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Pani Justyno - nie lubię dołączać do chóru "narzekaczy", ale także czuję niedosyt wynikający z przerwanego wywodu rozmówcy. Na pocieszenie dodam, że przerywanie jest to dosyć nagminne wśród dziennikarzy. ...do mila1957 - niepotrzebne te złośliwości.
Przestałem tego słuchać po czterech minutach. Bardzo zdenerwowało mnie zachowanie Pani redaktor: agresja, przerywanie wypowiedzi w kluczowym momencie (czyli tzw. "szybka cenzura"), bardzo niski poziom intelektualny i bardzo niska wiedza. Jak się rozmawia o ekonomii, to trzeba choćby wiedzieć jaka jest różnica między makroekonomią i mikroekonomią. Jak się ktoś zabiera za rozmowę z wybitnym ekonomistą, trzeba mieć inteligencję przynajmniej na poziomie 101 IQ. A tu dramat: - IQ na poziomie 70-80 pkt.
Justyna, kiedy stawiasz pytanie to daj zapytanemu czas na odpowiedz. To Rostowski jest tym ktory wie. To jego zdanie chcemy sluchac a nie Twoje !
Szanowna Pani Redaktor! Pani mania przerywania to jedno. Ale jest i drugie. Dla mnie jest pani "Szarapową TVN". Obydwie jesteście wyspecjalizowane w stękaniu. Ona na korcie. Pani na wizji. Te "eeee" , "mmm" etc. są denerwujące. Polecam jakiś niedrogi kurs erystyki.
no bo pis-morawiecki to tez taki pis-specjalista - nie zna sia na niczym ale robi tylko power-point-presentation!! na co wydaje pis-morawiecki 1 bilion 400 milionow na inwestycje z tej obiecanki wyborczej tzw. pis!? jak zwykle i normalnie tzw. pis oszukal+oklamal+zmanipulowal!! ten caly tzw. pis+ziobro+gowin to banda nieudacznikow i miernot dobrych tylko w dobrym dojeniu podatnikow i rujnowaniu Polski!!!
Prosba do Pani Justyny: Niech Pani nie przerywa swoim rozmowcom. To jest irytujace. Staram sie wysluchc Pana Rostowskiego A Pani wielkrotnie za niego odpowiada. pani Justyno troche szacunku dla wiedzy rozmowcow i nas sluchaczy . Tak? Prosze te wywady przeprowadzac dla nas nie dla siebie. bo inaczej przestanie to byc interesujace.
@m.mazur podpisuje sie pod ta prosba. Ja wiem, chce pani, by wywiad byl dynamiczny, ale najwazniejsze , zeby transportowal tresci, a nie forme
@mimoza67 Tez przylaczam sie do tej prosby, prosze tez Pania Redaktor o kontrolowanie swojej gestykulacji i o niepodnoszenie glosu.
„Morawiecki jest historykiem, nie ekonomistą”. Nieprawda. A kto był na stażu w Deutsche Bundesbanku, kto prowadził projekty na Uniwersytecie we Frankfurcie nad Menem, kto został zastępcą dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, kto z Frankiem Emmertem opublikował Prawo Europejskie, podręcznik z zakresu prawa unijnego i ekonomiki integracji gospodarczej, kto kierował Bankiem Zachodnim hiszpańskiego Santandera, kto był w Radzie Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku? Czyj to życiorys?
@bardzospokojny No, geniusz Morawiecki prowadzi Polakow do swietlanej przyszlosci ! Propagandzisto, kazdy nawet sredniointeligentny Polak wie, jak sie robi w Polsce kariere - tak samo jak za komuny. Rzad PiSu, wszyscy z laski i nadania Kaczynskiego, demontuje polskademokracje i kompromituje Polske w swiecie. Samooszukiwanie sie Polakow,
@bardzospokojny Chyba jednak jest lepszy od Misiewicza i Janigera.
@110da Jak chcesz kogoś atakować, jak Rostowski Morawieckiego, to musisz używać celnych argumentów, bo Morawiecki ma wieloletnią praktykę ekonomiczną i to na bardzo wysokich stanowiskach. Ma dyplomy ekonomiczne i ma praktykę. Owszem, studiował też historię, ale nie jest historykiem i twierdzenie Rostowskiego jest nieprawdziwe. Dodam, że sam Rostowski uzyskał dyplom „Master of Arts – Economy and History”. To co też jest „historykiem”? A może go to uwiera, że nazwa tego dyplomu jest ekonomicznie „nieczysta”?
@manka Na pewno jest lepszy ze względu na wykształcenie i praktykę a jeśli ktoś chce go zaatakować to niech poda konkretne argumenty, ale akurat na Morawieckiego takich merytorycznie nie znajdzie, bo to fachowiec dużej klasy.
@bardzospokojny Medrcu, opowiedz o swojej karierze - powtarzam, ta ekipa, ktora sobie wybraliscie ostatnio, dewastuje kraj, prowadzi Polske do ruiny. Czteropunktowy plan innowacyjny Morawieckiego, to przyklad indolencji. Obserwuje Was z oddali, ze swiata cywilizowanego w ktorym od wielu lat zyje i peka mi serce . Medrcu, swoje pouczanki schowaj dla siebie. Dyletanci rozwalaja Polske, a metody indoktrynacji oglupialego narodu takie jak za komuny. Armia slugusow tez taka sama.
@110da Proponuję dyskusję na argumenty a nie przytyki osobiste typu „Medrcu, opowiedz o swojej karierze” albo „Medrcu, swoje pouczanki schowaj dla siebie”. Przyłożyć słowną pałą też potrafię ale po co? To przecież dyskusji nie posuwa prawda? Jeżli ktoś chce z PiS-em wygrać to powinien mieć konkretne argumenty. Owszem w rządzie pisowskim są figury żenujące, jak np. Maciarewicz, ale zarzucanie Morawieckiemu, że nie jest ekonomistą to nie argument. Bo ekonomistą jest. Podobnie jak Szałamacha. Bez sensu byłoby zarzucanie mu braku fachowości. Widziałem na BBC (Hard Talk) jak rozkłada brytyjskich dziennikarzy – klasa. Bardzo dobry ekonomista i ma na to papiery i praktykę. I właśnie był dla PiS-u za dobry, bo już ministrem nie jest zgadza się?
@bardzospokojny Tacy sami jak ty ,pisali swego czasu listy do "Trybuny Ludu", dziekowali ubekom za wyrzucenie rodziny Lisa Kuli z ich willi na warszawskim Zoliborzu i podarowanie tej willi Kaczynskim. Polskie niziny spoleczne zachowuja sie tak jak kiedys, wszystko jest przesuniete w czasie. Kretactwo, donosicielstwo, podlizywanie sie "wladzy" ,zalganie , to wasza specjalnosc. Bujaj sie prostaku !
@110da Skąd wiesz jak się „zachowuję” bo mówisz o ubekach. Byłeś może w ubecji? Ja nie byłem. Dlaczego nazywasz kogoś „prostakiem”? Nie potrafisz argumentować? To wszystko co masz do powiedzenia? Jeśli gdzieś coś źle powiedziałem to wykaż co i dlaczego, jeśli nie potrafisz to czemu próbujesz obrażać? Przyłożyć słowną pałą też potrafię, ale po co? To przecież dyskusji nie posuwa prawda? Jeżeli ktoś chce z PiS-em wygrać to powinien mieć konkretne argumenty.
@bardzospokojny Na to pytanie odpowiedział już kiedyś Donald Tusk. Jak mówił: - było mu wstyd że dawny opozycjonista Kornel Morawiecki żyje w upokarzającej biedzie. Postanowił mu pomóc. Ale takim ludziom nie da sie pomóc wprost. Więc dał synowi posadę w banku. A bank zachował się rozsądnie. Starał się nie dopuścić, żeby pan Morawiecki zaczął zarządzać, bo w banku pieniądze to rzecz poważna. Wysyłał więć pana Morawieckiego na różne kursy, aby jak najdalej od banku i jak najdłużej. Każdy kto pracuje na wyższych stanowiskach ma dziesiątki takich kursów. Jedyny ich skutek to stłuszczenie albo zapalenie wątroby .... wiadomo od czego. Ale w pis nigdy nie było ekonomistów. Nawet prezesem NBP zrobili kiedyś niejakiego Skrzypka - speca od betonów sprężonych. A , Skrzypek też miał kilka kursów: na prawo jazdy, BHP, itp ..... Dramat Panie i Panowie. A panuspokojnemu zburzę trochę spokój. Pan Brudziński ma prawo jazdy, jako kierowca ma kurs udzielania pierwszej pomocy. Kiedy bardzospokojnemu pęknie tętniak mózgu, może spokojnie iść na operację neurochirurgiczną pod nóż Pana Joachima. Zapewniam, żeby będzie bardzospokojny przez całe życie wieczne. Tak jak polskagospodarka po rządach Pana Morawieckiego - zaśnie na wieki.
Tylko narod glupi pozwala sie tak oklamywac i soba tak pomiatac . Miernoty dorwaly sie w Polsce do sprawowania rzadow, za przyzwoleniem zniewolonych umyslow. Pod przewodem Morawieckich, Kaczynskich, Blaszczakow i innych dyletantow odbywa sie demontaz polskiego panstwa.
`