Dzisiaj polski Kościół staje po stronie władzy, czym tak bardzo upodabnia się do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej - Jarosław Kurski komentuje milczenie Kościoła o Lechu Wałęsie. Polski Kościół musi w sprawie Wałęsy przeprowadzić głęboki rachunek sumienia - dodaje wicenaczelny 'Gazety Wyborczej'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Kościół to nie tylko Polska. Katolików jest dosyć dużo na świecie. Niestety to w Polsce katolicyzm został mocno wypaczony vide Jarosław Kaczyński, Macierewicz, Andrzej Duda, Szydło, Kempa. Ci ludzie wykorzystali hierarchię kościoła w Polsce do swoich celów wyborczych. No oczywiście za spełnione obietnice. Dla mnie jednak kościół to wierzący w Jezusa - Syna Najwyższego. Jak wszyscy wymienieni brali dzisiaj w Eucharystii, to albo brak im Ducha Świętego i szatan ich opętał, że nie potrafią wyciągnąć logicznych wniosków z dzisiejszego Słowa Bożego. Należy to jednak przyjąć jako jedno z doświadczeń Pana Boga, które ma uczyć nas pokory.
już oceniałe(a)ś
0
0
Kościół dzisiejszy w Polsce jest tak skompromitowany, że nie dziwi nic.
już oceniałe(a)ś
0
0
Uwierzcie wreszcie, ze kosciol jest najstarsza organizacja przestepcza.
już oceniałe(a)ś
0
0
Czy możecie skoordynować akcję aby doprowadzić do postawienia pomnika Lechowi Wałęsie? Pod pałacem prezydenckim. Tak aby godnie domknąć tamtą epokę, oddać temu człowiekowi należną cześć za postawę podczas stanu wojennego, Solidarność, Okrągły Stół, wyprowadzenie wojsk sowieckich, trudne początki demokracji i kapitalizmu ale bez wojny domowej, za piękną polską markę, której nie wykorzystaliśmy (dla zachodu upadek komunizmu to upadek muru berlińskiego), a teraz postrzegamy z perspektywy ostatnich lat lub według narracji jaką narzucają propagandowi cwaniacy. Zróbmy pomnik, wielu przyjdzie opowiadać dzieciom / wnukom o tym Panu z wąsem, który w nowych podręcznikach historii jeśli w ogóle będzie to oczerniony. Oczekuję od Was GW (którą wspieram i prenumeruję), że rozpoczniecie taką akcję i ją skoordynujecie - bo tak trzeba. Nie można się poddawać propagandowym cwaniakom. I pod Pałacem Prezydenckim.
już oceniałe(a)ś
0
0
Kościół to ludzie, a nie biskupi...
@caro Coz za idiotyzm !!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
@caro Tylko teoretycznie, niestety.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Syty i zadowolony Kościół milczy w sprawie Lecha Wałęsy " Syty i zadowolony Lecha Wałęsa też milczy w tej sprawie
@tadan.se Przeciwnie za dużo mówi
już oceniałe(a)ś
0
0
Panie Kurski..............ma Pan dobre oczy,ale myli się Pan .Kościół Rzymsko Katolicki nigdy nie stał po stronie biednych,pokrzywdzonych czy uciemiężonych . Śladowo........... na najniższym szczeblu tej hierarchii. Zawsze myślał tylko o swych korzyściach. Czy tym apelem pragnie Pan zmiękczyć te kamienne serca polskich biskupów ? Daremny trud. Może jakiś szaraczek się wzruszy,ale ze strachu się nie odezwie. Jest zależny od wyższego rangą. Mają wpajane w seminariach przede wszystkim posłuszeństwo wobec przełożonych. To wtapia się w ich osobowość.
już oceniałe(a)ś
0
0
Błąd! Kościół NIGDY nie jest syty i rzadko kiedy zadowolony!...
@leon9898 Zgadzam się z tym poglądem.
już oceniałe(a)ś
0
0
@leon9898 A czy hydra ma kiedykolwiek dość ?
już oceniałe(a)ś
0
0
`