Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar nie dostał jeszcze z policji odpowiedzi na swoje pytanie, dotyczące podstawy prawnej publikacji w internecie zdjęć protestujących 16 grudnia ub. r. W 'Temacie dnia' Adam Bodnar mówi, że policja ma kłopot z odpowiedzią, bo wie, że może dane osobowe gromadzić tylko dla własnych potrzeb, a nie może publikować zdjęć bez listu gończego i postawionych zarzutów. To, co działo się 16 grudnia ub.r., to - zdaniem rozmówcy Wojciecha Maziarskiego - było spontanicznym zgromadzeniem, co jest czymś naturalnym w demokracji.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
mam BARDZO KRYTYCZNY STOSUNEK DO KOMPETENCJI pana drrrrrrrrr ADAMA BODNARA -alias AMICUS curiae. I bynajmniej nie idzie mi o zawodowe kompetencje prawnicze pana BODNARA. OD KILKUNASTU LAT proszę polskiego RPO O POMOC W KASACJI CYWILNEJ Z KODEKSU PRACY. I pan BODNAR- co obecnie- nie ma ochoty do sumiennego zajęcia się sprawą-pomocy OBYWATELowi. CO , moim zdaniem podpada pod art. 231 kk przeciwko RPO- a w szczególe ówczesnemu prof. ANDRZEJOWI ZOLLOWI.. post scriptum::: W kontekście rozmowy z panem red. JACKIEM MAZIARSKIM pojawia się kwestia art. 54.1 konstytucji. A już szczególnie w przypadku pana JAROSŁAWA MALICKIEGO, który pomagał telewizji publicznej w rozpoznaniu informacji-komunikacji w rodzaju " PIS wynocha", podobnie , jak "PO wynocha". INNYMI słowy MALICKI nie popełnił czynu karalnego, a już szczególnie w obszarze swoich praw konstytucyjnych - expressis VERBIS. pieczonka tadeusz - 724866256, ruch040404@wp.pl
@ruch040404 PARDON pana JACKA MAZIARSKIEGO, szło mi oczywiście o pana WOJCIECHA pieczonka tadeusz - 724866256, ruch040404@wp.pl
już oceniałe(a)ś
0
0
Policja, prokuratura... itd. Przecież to nie instytucje tylko konkretni działający w nich ludzie. Teoretycznie apolitycznii. Wszak nie wszyscy policjanci czy prokuratorzy są wielbicielami dobrej zmiany.
już oceniałe(a)ś
0
0
MILICJA to bolszewicka tradycja. A pis jest do tradycji przywiazany.
już oceniałe(a)ś
0
0
W krajach demokratycznych politykow, ktorzy niewlasciwie wykonuja swoje obowiazki - ODWOLUJE SIE. Kulturalnie, zdecydowanie, szybko. Kto to robi ? SPOLECZENSTWO. Jest wiele przykladow, np. z Niemiec, Austrii. Jeden z przykladow: W dniu 1 maja 2016 r., na manifestacji pierwszomajowej w Wiedniu pojawil sie las transparentow, zadania odejscia kanclerza Austrii Wernera Faymanna. Ca. 2 tygodnie po tym wydarzeniu kanclerz Werner Faymann ZRZEKL sie swojej funkcji. Uwazam, ze dziennikarze powinni informowac spoleczenstwo, JAK funkcjonuj demokracja i jaka jest rola, ale tez i obowiazek spoleczenstwa. Gorzkie zale, przelewanie z pustego w prozne, ciagle opowiesci o Kaczynskim - to droga do nikad, brak wyrobienia spolecznego, intelektualna impotencja. 27 lat po odzyskaniu niepodleglosci w Polsce jest balagan, nieudolne rzady, zadna dziedzina zycia gospodarczego, spolecznego i politycznego nie funkcjonuje prawidlowo. Wstyd i hanba. Kraje cywilizowane, szanowane w swiecie, praworzadne i bogate funkcjonuja inaczej. Polska to margines Europy - z woli samych Polakow.
@110da Rzetelna i prawdziwa ocena sytuacji. :) Inne narody nie są tak fanatycznie przywiązane do swego ogłupiacza......Kościoła jak Polacy. Czego więc można oczekiwać ?
już oceniałe(a)ś
0
0
@ebz195224 Kosciol spelnil i wciaz spelnia swoja role spoleczna: 1) Nauczyl Polakow pisac i czytac -- czesto z zalosnym skutkiem; 2) Religia jest niezbednym narzedziem sluzacym ewolucji spolecznej swiadomosci i podswiadomosci. Problem specyficznie polski, to brak procesu reformacji Kosciola. Stad, gdy gdzie indziej ewoluowal sam Kosciol, w Polsce Kosciol zapadl w stan sklerozy, a za nim wierni (kolejnosc moze byc tu odwrotna).
już oceniałe(a)ś
0
0
@boson 1/ KK robil wszystko zeby Polacy nie umieli czytac ani pisac- na szczescie z oplakanym skutkiem 2/ Religia jest niezbednym narzedziem do manipulowani ludzmi - szczegolnie mniej rozgarnietymi. Jedynym celem jest podporzadkowanie sobie spoleczenstwa, wyssanie jak najwiekszej kasy i usadowienie ponad prawem z calym mnostwem przywilejow. Problemem polski sa tlumy ciemnoty goniacej bezkrytycznie do kosciolow, zupelnie rozumiejac przeslania ewangelii, chyba ze ksiadz od siebie cos o aborcji, in vitro czy PO powie. Na szczescie ciemnota powli wymiera, nieunikniona wymiana pokolen sprowadzi KK do wlasciwej pozycji
już oceniałe(a)ś
0
0
@fisher Testem w/w wypowiedzi jest odpowiedz na pytanie: Czy istniala gdzies i kiedys dosc trwala cywilizacja, ktora nie miala religii i Kosciola? Komunizm bolszwicki w wymierze historycznym (70 lat) sie nie liczy. Rewolucja francuska byla jeszcze mniej trwala. Wiec kto?
już oceniałe(a)ś
0
0
@ebz195224 NIEEE ! Inne narody sa tez katolickie, madre, pielegnuja tradycje narodowe, a patriotyzm jest WSZEDZIE inaczej rozumiany niz w Polsce. Patriotyzw, w swiecie cywilizowanym, to szacunek i preferowanie tego, co wlasne narodowe. Polski patriotyzm to oglupianie narodu, szowinizm. Od czasow krola Augusta III Mocnego trwa w Polsce balagan, demoralizacja, chamstwo, pazernosc, itp. itd. Od czasu Kongresu Wiedenskiego konsekwentne rownanie w dol. Zawsze CI INNI SA WINNI ! Od 27 lat trwonienie dobra narodowego, korupcja, balagan, demoralizacja, powrot komuny o faszystowskim zabarwieniu. Duza role w naprawie kraju mogliby odegrac dziennikarze, ale toni tez "unosza sie na fali" - gledzenie, gorzkie zale itp.
już oceniałe(a)ś
0
0
@110da WŁAŚNIE MAMY obecnie MIGAWKI z BUKARESZTU -RUMUNIA , niczym z czasów minionych . A PRZECIEŻ RUMUNIA nie jest " cywilizowana". POST SCRIPTUM::: "Kraje cywilizowane, szanowane w swiecie, praworzadne i bogate funkcjonuja inaczej" WIDAĆ to szczególnie dobrze w ALEPPO + jeszcze miliony dolarów za ROZMINOWANIE SYRII z min "produkcji" ISSIS . pieczonka tadeusz - 724866256, ruch040404@wp.pl
już oceniałe(a)ś
0
0
Co policja odpowie?A nic nie odpowie! Przecież to jest teraz standard rządzących.
@yans2006 Policja ma swoich prawnikow. Zamiast " miec klopot " - prawnicy powinni ocenic prawidlowosc scigania i oskarzania osob bioracych udzial w demonstracjach. Jezeli jest to bezprawne, to nalezy oskarzyc tych, ktorzy to zorganizowali, niezaleznie od funkcji, jaka oni sprawuja, a w konsekwencji tez odwolac ich z ich "stolkow"..
już oceniałe(a)ś
0
0
"Framers" - tworcy Reczpospolitej w latach 1989-1991 stworzyli podstawy panstwa faszystowsko-mafijnego: stworzony olbrzymi sektor corporacji panstwowych, ktorymi rzadzi, i na ktorych sie bogaci aparat aktualnie rzadzacej partii. Haslo "A teraz k**** MY!!!" powinno wisiec na froncie biur partyjnych i ministerstw. Tak wiec elitarni idioci z partii, ktora akurat nie ma wladzy, nie placzcie.
@boson Zacytuję klasyka: spiep**aj dziadu.
już oceniałe(a)ś
0
0
@yans2006 ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Czujesz sie lepiej? Czy moze sam nie wiesz, czy lepiej byc faszysta, czy mafioso? Njlepiej spytaj sie ksiedza. Aristid -- pogoniony z Haiti, Tiso -- przegral wojne razem Hitlerem, byli twoimi "duchownymi".
już oceniałe(a)ś
0
0
@boson Modlil sie "klasyk" codziennie aby mu wuj siegnal podlogi; az modlitwa zostala spelniona --- bo stracil obydwie nogi.
już oceniałe(a)ś
0
0
@boson A ja walczyłam czynnie w "Solidarności " i napiszę.......masz rację. Widziałam na własne oczy to,co się działo.Napisałeś o tym może zbyt brutalnie-no i faszyzmu nie zauważyłam . Ale masz 100% rację.
już oceniałe(a)ś
0
0
@ebz195224 Czy PiS zmierza do 1/2-faszyzmu, na drodze do calego? Wg. Wikipedii, faszyzm to centralizacja wladzy w rekach 1 partii i wodza. Do tego wladza polityczna "recznie" steruje gospodarka (dlatego ten olbrzymi sektor panstwowej gospodarki w RP), stara sie ingerowac w kazda dziedzine zycia spolecznego; do tego dochodzi militaryzacja spoleczenstwa, oczekiwanie wojny -- wystraszone spoleczenstwo chroni sie pod "skrzydla" wladzy (straszenie Rosja przez PiS, i oddzialy OT Macierewicza). Analiza faszyzmu jest w Wikipedii szersza anizeli to co podalem powyzej. Z mojej lektury "Mein Kampf" zmoglem tylko 2 rozdzialy. Nie wiem, czy bedze mial chec na Pamietnik Wodza Kaczynskiego. Z gory zakladam, ze osobnicy o zapedach dyktatorskich sa jednakowo nudni. Z tej samej Wikipedii, podaje na koncu kopie 1 paragrafu, niezwykle celnie trafiajacego w PiSowska DZIESIATKE (po angielsku): "Fascists believe that liberal democracy is obsolete, and they regard the complete mobilization of society under a totalitarian one-party state as necessary to prepare a nation for armed conflict and to respond effectively to economic difficulties"
już oceniałe(a)ś
0
0
@boson Naucz sie kulturalnych komentarzy a poki co wysylam do kosza na smieci ten chamski.
już oceniałe(a)ś
0
0
@boson Biedaku jesli dla ciebie zrodlem madrosci jest wylacznie wikipedia to przepraszam,ale zejdz ze stron froum.
już oceniałe(a)ś
0
0
@wh2015 Wikipedia jest dla "cytatych" w jezyku angielskim, lub jakins innym, ale nie dla chamow z wyksztalceniem przystajennym. Czy przypadkiem nie ukradles klawiatury komus co mial wiedze i kulture, ktorej ty nie masz?
już oceniałe(a)ś
0
0
`