Rosja postrzega obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce jako realne niebezpieczeństwo - mówi w 3x3 była ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jej zdaniem, w propagandzie dominuje przekaz 'nie ustąpimy na krok, obawiajcie się eskalacji'. W opinii byłej ambasador, nie ma jasności, jaka będzie polityka administracji Trumpa wobec Rosji, jest pytanie, czy Rosja ma sznurki do pociągania Trumpa.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Pani ambasador chyba funkcjonuje w jakims fantazyjnym swiecie. Zarowno Putina jak i jego otoczenie nie interesuja tak naprawde mozliwosci militarne Stanow tylko ich wlasne finanse ktore wywiezli na Zachod. Oni chca miec nieskrepowany dostep do nich i swobode "inwestowania" oraz "uzywania" do czego potrzebe sa im zachodnie uslugi bankowe i nic nie poradzimy ze kazda instytucja finansowa musi "siedziec" w Stanach chocby sie nazywala "brytyjska" czy "szwajcarska". Chyba nie musze tlumaczyc kto ma prawdziwa decyzje oraz instrumenty kontroli w swoich rekach. Nie wiem co autorzy maja na mysli piszac o "sznurkach do pociagania Trumpa przez Rosje" ale jest tylko jeden sznurek ktory ma w reku Trump; to sa finanse wywiezone przez "bizniesmienow" na Zachod. Tym "sznurkiem" mozna pociagac na wiele sposobow. Jest to metoda szybka, tania i blyskawicznie przemawiajaca do rozumu. Czolgi i rakiety pojawily sie we wschodniej czesci Europy tylko dlatego ze amerykanski kompleks military widzi w tym interes.
@wlodzimierzkowalik Ile rubli pojawiło się w Twojej kieszeni za plucie jadem antyamerykanizmu i eurofobii?
już oceniałe(a)ś
0
0
A co może zrobić Rosja?Rozmieścić kolejne iskandery w Kaliningradzie?I tak celują w nas wszystkim co mają i mają teraz tylko alternatywę rozwalić Warszawę w gruzy albo w pył.To jest właśnie absurd eskalacji zbrojeń.
już oceniałe(a)ś
0
0
Rządzący w Rosji są wyjątkowo zakłamani .Jak oni się zbroją i ćwiczą przy granicy to mówią , że to ich tereny i mogą robić co chcą.Jak my ćwiczymy przy granicy i się zbroimy to Rosjanie twierdzą , że to dla nich zagrożenie . To bardzo nieprzewidywalny i niebezpieczny osobnik.
już oceniałe(a)ś
0
0
`