Miał być już dawno. Ale zapadła cisza. W rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz prawa ręka premier mówi o kontroli w spółkach skarbu państwa, którą zlecono po dymisji ministra skarbu. 'Są wnioski do prokuratury kilkadziesiąt. Zdecydowanie dotyczą starych władz'. A co z prezesami, który mianowało PiS? Tu Henryk Kowalczyk nie chce odkrywać kart. 'Zmiany w spółkach mają być ciche'- podkreśla minister. Choć audyt miał być jawny. 'Ci co naruszyli etos dobrego zarządzania spółkami już stanowiska nie mają' - zapewnia.

Gość 'I kto tu rządzi?' przyznaje, że rewolucja w szkołach będzie kosztowała 1,5 miliard złotych. Co Prawo i Sprawiedliwości zrobi z wnioskiem o referendum? 'Za późno jest na referendum, bo prezydent podpisał ustawę. Propozycja mogła być, ale dużo wcześniej. Gdybyśmy teraz chcieli to robić, to byśmy wywracali porządek prawny'.

Czy PiS boi się strajku nauczycieli? Czy mówienie o puczu było zagrywką polityczną? Czy partia rządząca będzie chciała wrócić do rozmowy o zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie? Dlaczego rząd się wycofał z jednolitego podatku? Zobacz wywiad w gabinecie ministra.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jesli sie tej szajki natychmiast nie obali to Polska bedzie stajnia Augiasza.
@manka Zniknie wszelki porzadek prawny.
już oceniałe(a)ś
0
0
cwaniaki to tylko z tzw. pis!! to jest ta dobra dojna zmiana w ramach programu tzw. pis "Polska w ruinie"!! tylko konie mialy troche szczescia i zaczely wczesnie zdychac z tej dobrej dojnej zmiany tzw. pis+ziobro+gowin!!! ale Polacy musza niestety dalej zyc w tym pis-szambie - jeszcze 2 lata i 9 miesiecy ( niestety).
już oceniałe(a)ś
0
0
Justynka ma jakis taki nie slowianski wyglad,
już oceniałe(a)ś
0
0
Precz z faszyzmem-pisbolszewią!
już oceniałe(a)ś
0
0
niezapomniane przezycia po tym video ...
już oceniałe(a)ś
0
0
Facet, który wierzy w chemi trails i nazywa CO2 "życiodajnym gazem" a ponadto ma "bezwartościową stodołę" wyglądającą jak pałac. Wszystkim wam nie uda się uciec jak Janukowyczowi...
już oceniałe(a)ś
0
0
Na zapleczu jak na zapleczu. A ilu cwaniaczków jest w rządzie.
już oceniałe(a)ś
0
0
Ten Kowalczyk, mimo że pisior, to dość sensowny człowiek jest...
@norek.pl Taaaaak? A jak to poznałeś, co? Trzeba słuchać co ludzie robią a nie mówią. Moim zdaniem ten cały Kowalczyk to pospolity pisiarski ekonomiczny ignorant i niszczący gospodarcze osiągnięcia polskiej transformacji. To jest facio który upaństwawia prywatne mienie - jak kiedyś robili to bolszewicy. Historia ekonomii pokazuje że rządy polityków w gospodarce tylko ją niszczą, ale ten przyg.... tego nie rozumie. I w ten sposób trwoniony jest wysiłek 25 lat po to by jego kolesie tacy sami jak on ignoranci mieli jeszcze szersze koryto. Za to powinien siedzieć na równi z Morawieckim i resztą tej bandy. Za świadome działanie na szkodę państwa i Polaków. Dla kumatych już dawno jest na śmietniku historii. Zapytaj go, ile razy był w Davos, w IMF, czy Banku Światowym. W ilu międzynarodowych konferencjach brał aktywny udział? I jak się komunikował. Kto go cytuje? W jakich międzynarodowych kręgach finansowych się obraca? To jest facio którego życiowym osiągnięciem jest bycie nauczycielem matematyki.... (z szacunkiem dla nauczycieli). Rozumiesz teraz co dla niego znaczy to jego koryto? Bez niego, ze swoimi kwalifikacjami może wracać do siebie na wieś. Tyle o tym wszystkim sądzę.
już oceniałe(a)ś
0
0
`