Sprawą podstawową nie jest spotkanie u marszałka Senatu, ale to, czy opozycja wie, co zrobić po odejściu PiS - tak uważa prof. Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego. Opozycja powinna mieć długofalową strategię, pokazać źródła nadziei, które nie mogą opierać się wyłącznie na odrzuceniu PiS - mówi prof. Smolar w 'Temacie dnia'. Jego zdaniem, warunkiem podstawowym jest wspólne działanie opozycji, by przeciwstawić się demontażowi demokracji liberalnej w Polsce.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Dzień po odejściu PiS ich czołowi politycy powinni zostać doprowadzeni do prokuratury, gdzie im się postawi zarzuty, na które zasłużyli łamiąc prawo, i wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie w związku z obawą o matactwo lub ucieczkę do ich mocodawców do Rosji. . W 2007 roku tego nie zrobiono, gdyż Tusk hodował opozycję z którą miał nie przegrać, i dziś mamy skutki.
już oceniałe(a)ś
1
0
Demokracja jaka? Liberalna? Czyli nie chodzi o rządu demosu jak nam sie wmawia. Hm pamietam jeden taki zart o demokracji z przymiotnikiem i bez i krzesle z przymiotnikiem i bez. Och jakze te echa ciagle brzmia. To sie nazywa tradycja wyniesiona z domu
już oceniałe(a)ś
0
0
PIS ma duze poparcie, a opozycja jak te psy co szczekaja, a karawana idzie dalej.
już oceniałe(a)ś
0
1
`