To pomysł rodem ze Związku Radzieckiego - tak pisarka Krystyna Kofta komentuje w 'Kublikacjach' stworzenie przez MSZ listy osób, które mają promować Polskę za granicą. To są 'swoi', elity z nieprzenikalnego salonu, który nie otwiera się na nikogo innego - mówi gość Agnieszki Kublik. W 'Kublikacjach' Krystyna Kofta opowiada też o tym, co dręczy, a czasem śmieszy tych, którzy spotykają się przy stoliku w kawiarni 'Czytelnika'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Niestety po destrukcji armii, stadnin koni i innych firm państwowych "Misiewicze" wpychani są też do kultury. Jest to szczególnie przykre, bo w każdym cywilizowanym państwie Kultura (przez duże "K") objęta jest mecenatem. W Polsce mecenat coraz bardziej dotyczy "szopkarstwa noworocznego". - Tyle, że zagranica będzie takimi propozycjami zażenowana i tego nie kupi w sensie przenośnym i dosłownym.
@Anna Grzegorzewska-Aleja Zagranica nie interesuje sie Polska. Ostatnim Polakiem, ktory potrafil zainteresowac zagranice Polska byl prof. Bartoszewski, kulturalny, dobrze wychowany, zyczliwy ludziom. Duzo dobrego dla Polski zrobil za granica, szczegolnie w Austrii i w Niemczech.
już oceniałe(a)ś
0
0
Wyście ich wyznaczyli a czy oni będą ich zapraszać ?????.
już oceniałe(a)ś
0
0
Zastanawiam się po co PiSowskie trolle za 2,50 zł za wpis się tu pojawiają.. Chcecie nas przekonać, czarne jest białe, a białe jest czarne?
już oceniałe(a)ś
0
0
Brednie Kofty. Specjalistki od wojskowości. Hahaha.
już oceniałe(a)ś
0
0
Jaka szkoda, że Jonasz z Adamem Kreczmarem nie dożyli do naszych czasów. Niejeden fajny kawałek by napiasli.
już oceniałe(a)ś
0
0
Bełkot żałosnej baby.
@zxcv Ruskie trollisko wydało opinię.
już oceniałe(a)ś
0
0
@zxcv Tylko tyle potrafisz napisać. Z czym tam będziecie jeździć? Kto was tam zechce? Co macie do zaprezentowania? Zadałeś sobie takie pytania. Tam na zachodzie, za granicą miernot nie potrzebują.
już oceniałe(a)ś
0
0
Jeszcze trochę to babcia klozetowa bedzie musiała mieć legitymację partyjną PiS, zeby mogła pracować w toalecie publicznej. Widać jak bardzo dużo możliwości zarobkowania mogą mieć tylko i wyłącznie Śpiewcy PiS, miłujący tylko i wyłącznie jedynego Zbawcę Narodu. Iluż paranoików jest w tej partii! Niech pan minister Radziwiłł zacznie budować Szpitale Psychiatryczne, gdyż te które dziś leczą chorych psychicznie, nie będą mogły przyjąć do siebie olbrzymią armię paranoików i obłąkanych. Poza tym przy szpitalach będą potrzebne rowniez koszary dla Obrony Terytorialej, BORu , Żandarmerii a i też wielbicieli miesięcznic , rocznic co by nie wypadli ci ostatni z rytmu udziału w tych obchodach. No i tez panie ministrze konieczne postawienie wieluuu Krzyży szczególnie tych smoleńskich. Pan Minister nie dba o dzisiejszych pacjentach nie tylko tych ze szpitali psychiatrycznych ale generalnie nie dba o wszystkich pacjentów a przede wszystkim tych, ktorym obiecał darmowe leki! Wiec do roboty panie Radziwiłł zajmij się tymi chorymi ze swojej ukochanej partii! Póki ta ciężka choroba nie rozleje się na cały kraj, Sąsiedzi nam w leczeniu tej zarazy nie pomogą, bo jesteście skłóceni ze wszystkimi sąsiadami oczywiście poza Węgrami.
@tina1180 za rządów PO z PSLem tak było,że babcie klozetowe były z wyboru partyjnego.dla PISowców chcesz budować psychiatryki?a co należałoby wybudować dla POwców z PSLowcami??
już oceniałe(a)ś
0
0
@Janusz Kuszpit Według jarkacza Obozy koncentracyjne
już oceniałe(a)ś
0
0
Kacza szajke musimy wyrwac z korzeniami i wtedy przywrocimy demokracje w Polsce. PiS jest synonimem zla i glupoty w naszym kraju.
@probono1210 jest długo nie dacie rady,chyba,że poprosice swoich mocodawców z WSI,SB
już oceniałe(a)ś
0
0
@Janusz Kuszpit Prokurator Piotrowicz pewno dużo by na ten temat mógł powiedzieć... ;-)
już oceniałe(a)ś
0
0
`