Ten człowiek nie waży słów - tak były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński odpowiada na pytanie Doroty Wysockiej-Schenpf o określenie 'pucz', jakiego użył prezes PiS. I przypomina, że już dwa lata temu Jarosław Kaczyński nazwał prezesów trzech najwyższych instytucji sądowych 'terrorystami'. Teraz, jak mówi prof. Rzepliński, minister Ziobro najchętniej powsadzałby sędziów do kryminałów, by zrozumieli, gdzie jest ich miejsce.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
tyle , ze musimy pamietac , ze sa osoby chore umyslowo i to ich by trzeba gdzies tam odizolowac od spoleczenstwa, juz dosc naroilly wstydu. Popatrzmy sie do tylu, czy ci inni wielcy bili zdrowi, a ile istnien ludzkich zginelo w ime samozdowolenia chorego umyslu..
już oceniałe(a)ś
0
0
Nareszcie!!! Bardzo czekałam na taką właśnie inicjatywę - niech mądrzy ludzie usiądą i zaczną budować nowe prawo, nie traćmy czasu.
@aniaincognito Mądrzy? Czyli Terlecki z Brudzińskim?
już oceniałe(a)ś
0
0
Znam sędziego który przywłaszczył sobie wraz z starszymi braćmi jeden z największych zakładów w Polsce.Wszystko zostało zrobione rękami rodziny i przyjaciół.Dwa pokolenia prawników mają nieruchomości na wiele wiele lat dobrobytu. Jeżeli Rzepliński autoryzuje taki model to jest jego koniec.
@jezioraniagara Przywlaszczenie jest przestepstwem. Chyba, ze sedzia niczego nie przywlaszczyl, ale najzwyczajniej w swiecie kupil zgodnie z prawem. W preciwnym wypadku Ziobro juz by na ten temat glosno mowil. Bawi sie pan w plotki, oskarzajac jakiegos bezimiennego sedziego. Wstyd.
już oceniałe(a)ś
0
0
@jezioraniagara Nie wiem, czy to jest prawda co napisałeś, ale załóżmy na potrzeby tego postingu, że tak jest. Czy reakcją na dziury w prawie powinno być zniszczenie tego prawa czy raczej usuwanie dziur? Przecież autorytaryzm i woluntaryzm prowadzi na manowce i wiadomo to od stuleci. Tylko te państwa (cywilizacje) umiały zbudować długoterminowy dobrobyt, które oparły się na rządach prawa. Jeżeli są jakieś niedobre rzeczy to należy to piętnować, eliminować, usprawniać - ten proces nigdy w zasadzie się nie kończy. Ale aby to było efektywne, trzeba przestrzegać zasad: transparentności, staranności, rzetelności, otwartości itd. itd. Dlatego stanowienie prawa powinno być transparentne ponad wszelką wątpliwość. PiS wcale nierzadko ma rację na poziomie diagnozy problemu, prawie zawsze się myli proponując terapię, ale wykonanie tej swojej terapii to już jest skandal nad skandale. Lekarstwo może być groźniejsze niż choroba.
już oceniałe(a)ś
0
0
@jezioraniagara PODAWAJ FAKTY NAZWISKA ADRESY A NIE OPOWIADAJ BAJEK....
już oceniałe(a)ś
0
0
Najlepsze kaczki są kaczkami po pekińsku.
@ablewski1961nz nawet i to nie jest zjadliwe.....
już oceniałe(a)ś
0
0
a kiedy będzie w gazecie polskiej materiał o kradzieży kasy ze SKOK? bo amber gold to przy tym mały pikuś
już oceniałe(a)ś
0
0
Fatalny dźwięk, połowa umyka.
już oceniałe(a)ś
0
0
Panie Profesorze Rzepliński, musimy ta kacza szajke wyrwac z korzeniami i przywrocic praworzadnosc.
@probono1210 Koryto chciales rzec;))
już oceniałe(a)ś
0
0
@altax Panie R. prawdę Pan mówisz. Prosimy o więcej.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pisiory sraja ju w gacie, co widac tu na forum. Dni wasze, szmaciarze pisowskie sa policzone. A tak na marginesie, jak sie czuje taka menda pisowska jak im ludzie w pysk wykrzycza, ze sa rowni faszystami ? Domyslam sie, ze PGR - owskie nasienia nic innego nie potrafia.
@13facet13 I mamy juz pierwszego faszyste. Ktory nastepny ?
już oceniałe(a)ś
0
0
@13facet13 ty jestes "facet"? Raczej faceta "instrumentem".
już oceniałe(a)ś
0
0
@czes.tor może merytorycznie.....
już oceniałe(a)ś
0
0
`