- W Polsce mamy problem z przestrzeganiem własnej konstytucji i w państwach, które liczą się w Unii Europejskiej jesteśmy postrzegani jako odrębny kraj - zauważa Piotr Buras z Europejskiej Rady Spraw Międzynarodowych. Rozmówca Macieja Stasińskiego dodaje, że Polska poniekąd na własną prośbę odłącza się od europejskiej wspólnoty.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Prezes Kaczynski godzi się łaskawie, aby Polska pozostała jeszcze trochę w Europie pod warunkiem, że ci z Brukseli będą regularnie finansować rządy PiSu i nie zawracać Prezesowi głowy jakimiś wymaganiami.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Dla polityków w Berlinie, Paryżu czy Brukseli znacznie ważniejsze od kształtu Trybunału i posad kilku znanych w Polsce dziennikarzy, są trzy inne projekty, które PiS zapowiadał w kampanii, a teraz nad nimi pracuje. Podatek bankowy, podatek obrotowy od supermarketów i rozwiązanie zadłużenia frankowiczów. Wprowadzenie tych trzech ustaw oznaczałoby, że strumień pieniędzy wypływających z Polski znacznie by się skurczył. Jeśli pieniądze te zostaną w naszym kraju – trafią do budżetu centralnego w formie podatków bądź zostaną w kieszeniach obywateli – to znaczy, że nie trafią do central banków, firm ubezpieczeniowych czy sieci handlowych znajdujących się w różnych europejskich stolicach"
@jaceknh Te podatki,nad ktorymi jak Pan pisze, PiS pracuje, to przykrecane sruby w/g wzorow wzietyc z PRL-u-Zagraniczne firmy zaczna sie z Polski wynosic, a wlasnych nie macie. Natomiast "zadluzenia frankowiczow", to sprawa wylacznie frankowiczow i bankow. Kredyty w CHF to jeden z produktow bankow, takze i w innych krajach, o ryzyku brania kredytu w obcej waucie, takze w CHF jest klient poinformowany, podpisuje tez oswiadczenie, ze jest poinformowany i ze warunki akceptuje. Do brania kredytow nikt nikogo nie zmusza, a klient banku to czowiek dorosly, w pelni wladz umyslowych. Wiec prosze z tego nie robic polityki, to jest smieszne i prymitywne. Prosze popatrzec, jak sa zorganizowane kraje demokratyczne, prosze sie nie osmieszac.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Polska obecnie na nic nie zasluguje" - prosze Pana. Sprawa jest bardzo prosta, Polska bierze zEU pieniadze, obecnie 13,7 miliardow euro/rok netto, to sa przeciez pieniadze podatnikow krajow platnikow netto do EU, glownie Niemiec, ale polski rzad i polscy przedstawiciele w EU dzialaja na niekorzysc EU. Prosze sobie poczytac opinie np. obywateli Niemiec i innych krajow EU w prasie krajow EU n/t zachowania tych, ktorzy Polske w EU reprezentuja.
już oceniałe(a)ś
0
0
Polacy nigdy nie wybacza PO I Nowoczesnej szkodzenia Polsce na arenie miedzynarodowej dla osiagniecia korzysci politycznych. Niefortunnie oznacza to rzady PISu na dlugie lata.
@awro Ale bredzisz, blekotu się nazlopales?
już oceniałe(a)ś
0
0
`