Dla PiS powód blokowania przez opozycję sejmowej mównicy specjalnie nie jest istotny, ważniejsze jest pokazanie, że nastąpiło złamanie przez nią reguł i przepisów - ocenia ostatnie wydarzenia dr Robert Sobiech, socjolog z Collegium Civitas. Rozmówca Romana Imielskiego wskazuje, że przykład głosowania budżetu w Sali Kolumnowej pokazuje, że PiS może sam uchwalać ważne ustawy i może się to dziać nawet na Nowogrodzkiej.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Kaczyński = ZDRAJCA I PIERWSZY WRÓG POLSKI .
już oceniałe(a)ś
0
0
Najpierw był bubkiem, potem dupkiem, ale okazał się głupkiem, teraz jest wrogiem publicznym Nr 1.
już oceniałe(a)ś
0
0
tzw. pis+ziobro+gowin wygrali wybory, tylko ich sposob rzadzenia to ochlokracja!!! tzw. pis+ziobro+gowin+kaczy... maja Polakow+przepisy+regulacje prawne+porzadnosc+uczciwosc+rzetelnosc w ich pis-odbytnicy!!!! ten pis-rzad poniewiera Polakami+ nie szanuje ich pogladow+obraza i wyzywa ich !! jednym slowem- ten pis-rzad i ich poslowie to HANBA i WSTYD dla Polski!!!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Pozwalam sobie zacytowac: On jak on ale co siedzi w głowach tych ludzi - wiernych poddanych, na kolanach. Przecież to tylko nieznający świata mizantrop, nie ma rodziny o rachunku bankowym i prawie jazdy nie wspominając, nie zna żadnego języka obcego, nie zna życia i świata poza Żoliborzem, frustrat, którego fascynuje jedynie władza, człowiek pełen pogardy dla innych ludzi, który wyprowadza nas z zachodniego kręgu kulturowego! Przecież to, że on sprawuje władzę to jakaś ciężka paranoja! Podróż życia odbył z Brudziskim motorówka po Zalewie Szczecińskim Polacy, obudźcie się!
już oceniałe(a)ś
0
0
On jak on ale co siedzi w głowach tych ludzi - wiernych poddanych, na kolanach. Przecież to tylko nieznający świata mizantrop, nie ma rodziny o rachunku bankowym i prawie jazdy nie wspominając, nie zna żadnego języka obcego, nie zna życia i świata poza Żoliborzem, frustrat, którego fascynuje jedynie władza, człowiek pełen pogardy dla innych ludzi, który wyprowadza nas z zachodniego kręgu kulturowego! Przecież to, że on sprawuje władzę to jakaś ciężka paranoja! Podróż życia odbył z Brudziskim motorówka po Zalewie Szczecińskim Polacy, obudźcie się! "Kaczyńskiego wychowały duchy i demony i teraz ku takiej Polsce duchów, takiej, która nigdy nie zaistniała, prowadzi wyznawców, uczyniwszy z tej Polski religię. A Polacy za nim idą, bo poza, którą Kaczyński przyjmuje - poza przedwojennego inteligenta, z tym swoim językiem z innej epoki i z głową w innej epoce - ich przekonuje. Bo oto wiedzie ich pół duch, pół człowiek, przedstawiciel innej Polski, który być może nie wie, ile kosztują ogórki w warzywniaku na rogu, a za zakupy płaci świeżą dwusetką, ale to tym lepiej, bo on tej sku...onej ziemi nie dotyka. Bo on wyprowadzi naród z Polski - domu niewoli, szarzyzny, beznadziei i postkomuny - do innej Polski, tej, w której jego samego dusza tkwi. Do Polski Obiecanej. Tak, to jest czysty Licheń. To jest tworzenie licheńskiej Polski. Kiczowatej i tandetnej jak licheńska Golgota, ale będącej czymś w rodzaju realizacji polskiego najpierwotniejszego odruchu. Ale trzeba było być odpowiedzialnym, to polskie rozkapryszone dziecko wrzeszczące "ja chcę!", to dziecinne, rozkapryszone tupanie nogami trzymać na wodzy i nie pozwolić mu wygrać z rozsądkiem. Nie zrobiliśmy tego. Nie powstrzymaliśmy naszego wewnętrznego bachora. Ot, bezstresowe wychowanie. I teraz możemy tylko patrzeć, jak rozrabia."
@natenczas_wojski Doskonalym prototypem Kaczynskiego jest Jim Jones, ktory w Gujanie w 1978 r, zorganizowa samobojstwo ponad 900 swoich wyznawcow. Udalo mu sie namowic swoje ofiary do wypicia CooLAid zaprawionego cyjankiem. 39 milionow spijajacych CoolAid wyrobu Kaczynskiego?
już oceniałe(a)ś
0
0
Hitler wygral wybory w 1933 r. 34% oddanych glosow. W 1934 roku w referendum ustalajacym Hitlera Fuehrerem ok. 90% glosujacych byla ZA. Konstytucja Republiki Weimarskiej obowiazywala w Niemczech az do konca wojny. Artykuly Konstytucji nie obowiazywaly Fuehrera, ktory rzadzil dekretami. Czy nie przypomina to "sukcesu" PiS?
@boson taaak ..niestety
już oceniałe(a)ś
0
0
@boson (Artykuly Konstytucji nie obowiazywaly Fuehrera, ktory rzadzil dekretami): ale nasz Nadprezes zmieni konstytucję, to dziwne głosowanie ustawy o budżecie to była zapewne wprawka.
już oceniałe(a)ś
0
0
@boson 43,9
już oceniałe(a)ś
0
0
@margolcia OK
już oceniałe(a)ś
0
0
`