Podejrzewam, że kilku posłów PiS chciało zaprotestować przeciwko temu, co jest w ustawie budżetowej i dlatego trzeba było zrobić coś, by przepchnąć budżet - mówi w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej' prof. Radosław Markowski, politolog z Uniwersytetu SWPS. Był potrzebny jakiś rodzaj prowokacji po to, żeby się oddalić w takie miejsce, w którym nie będzie żadnej kontroli nad głosowaniem - uważa rozmówca Wojciecha Maziarskiego. I porównuje posłów, którzy w ciemno głosowali na ustawą budżetową, do usłużnych kelnerów.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Obecny reżim zachowujący się jak okupant wprowadza wschodnie obyczaje, a potem dziwi się okupacji mownicy w sejmie
już oceniałe(a)ś
0
0
Panie Radosławie Markowski, dzięki za analizę i ostrzeżenie...zgadzam się w pełni, ale nie rozumiem po co Pisowi harakiri? Dążenia samobójcze...siebie, nas i Polski...jak to wytłomaczyć politycznie i psychologicznie?
@magdalena2016 Szanowna Pani, harakiri bądź seppuku to sprawa honoru, a o to nie podejrzewam PiS-u. Jak lemingi biegną...i tyle.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nareszcie przyznał się Pan Wojciech Maziarski , że nic nie rozumie, ale nie przeszkodziło Mu to po chwili prowadzić dialog i zadawać pytania innej "mądrej osobie" z tytułem profesorskim. Poziom i rozumienie realu okazał się być u obu prawie identyczne. Nie dziwi to nikogo ?
@mazala1 Obywatele maja to do siebie, że myślą, a jak myślą to zadają sobie i innym pytania: kto? dlaczego? po co? komu to służy? I czasem dochodzą do wniosku, że nie rozumieją czyjegoś postępowania np. totalnej wojny ze społeczeństwem, bo nie było się internowanym - może wyjaśni to rozmowa z psychiatrą. Niewolnik nie myśli, nie zastanawia się, nie pyta, tylko robi co mu każą.
już oceniałe(a)ś
0
0
Gubię się już... Kaczyński nakazał Ponowoczesnej blokować mównicę i zwołał swoich sympatyków pod Sejm, żeby się trochę poblokować celem przepchniećia budżetu...? A tartak?
już oceniałe(a)ś
0
0
nie rozumiem dlaczego ewidentne złamanie konstytucji (niewpuszczenie kamer do kolumnowej) nie jest używane jako argument w dyskusji o tym "głosowaniu"?! czy ktoś zażądał udostępnienia zapisów monitoringu ze wszystkich kamer w sejmie w tym dniu?! to chyba powinna być podstawa wszelkich dalszych działań, a ta cała nasza opozycja sejmowa chyba nie do końca rozumiem z kim i w co gra...
@niezalany Na trzeźwo! Od kiedy to niewpuszczenie kamer to działanie niekonstytucyjne? Rozumiem, gdyby nie było quorum, albo byłby dowód, że sfałszowano wyniki, ale kamery? Tak na marginesie, to w środku kamera sejmowa była i nagranie jest, choć, to prawda, że nie objęła całej sali. Jednak przeglądając to co nakręcono kamerami przez otwarte drzwi da się te braki uzupełnić i stwierdzić jak było. Trzeba tylko to zrobić.
już oceniałe(a)ś
0
0
@Wojciech Majkowski Niewpuszczenie kamer skutkuje tym, że suweren (np. ja) nie mogę zobaczyć głosowania. I to jest niekonstytucyjne. Muszę polegać na zapewnieniach posłów PIS. a to trochę za mało
już oceniałe(a)ś
0
0
@niezalany Nie bylo quorum, a poslowie PiSu (Melak) swoim cialem zagradzali droge poslom PO (Tomczykowi). Poslom opozycji nie pozwolono glosowac.
już oceniałe(a)ś
0
0
Kaczyński zwołał kod żeby przenieść głosowanie... co za spryciarz :) Michnik się naogladal house of cards ale to tylko film to tak nie działa
@de_ent nie działa? czyżby? A jak PAD prowadził kampanię? - niemal dokładna kalka filmu
już oceniałe(a)ś
0
0
Ciemny lud kupiony za 500 srebrników nadal w chocholim tańcu. Nie jest dobrze. Może faktycznie mały zawistnik chce jeszcze bardziej skłócić i zradykalizować społeczeństwo i ogłosić wybory?
już oceniałe(a)ś
0
0
CZYTAJMY KONSTYTUCJE! Powinniśmy ją znać .Nie pozwólmy bolszewikom zawładnąć naszym krajem.Zorganizujmy pielgrzymkę do Rzymu dla kleru,którą poprowadzi złodziej Tadeusz ,oczywiście z biletem w jedną stronę.To oni są przyczyną wszystkich nieszczęść
już oceniałe(a)ś
0
0
`