Według partii rządzącej, konwencja w sprawie zapobiegania przemocy domowej nosi znamiona ideologii gender i dlatego PiS jej nie chce - sugeruje w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej' prof. Magdalena Środa. Wygląda to tak, że szczególnej ochrony wymaga przysłowie 'jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije' - mówi działaczka Kongresu Kobiet. Jej zdaniem, w Polsce jest dominanta wartości rodziny nad prawami kobiet i dzieci do bezpieczeństwa i nietykalności cielesnej.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Kosciol katolicki boi sie Medrcow
już oceniałe(a)ś
1
0
Prof. Środa ma rację. Autorytarne myślenie w pełnej krasie. Pan i władca rodziny tj. "swojej kobiety" i dzieci nie może mieć ograniczeń do stosowania środków przymusu bezpośredniego. Furda konwencje antyprzemocowe, tu rządzi katopisodyktatura.
@dola Tak wlasnier jest, niestety. Prof. Sroda zwraca tez uwage na to ze PiS wymaga opieki psychiatrycznej. i znowu ma tacje, tez niestety.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pani redaktor nie wierzy w zdolnosc obieralnych władz do nadzoru nad prawem, ktore maja tworzyc... Woli powierzyc nadzór nad wykonywaniem prawa "specjalistom"... najlepiej zagranicznym... To po co wogóle zawracac sobie glowę demokracją? Może najlepiej odrzucic demokrację i powierzyc władzę, jak chciał Platon, "specjalistom" - filozofom? Takich, jakich mielismy w TK, a wczesniej w KC PZPR? A w sprawie przemocy wobec kobiet, to najlepiej jej zapobiega obyczajowosc i zwyczaje panujace w spoleczenstwie. Mam porownanie tejze w kilku krajach, i naprawde, w Polsce, w porównaniu z innymi krajami, nie ma przyzwolenia społecznego, na agresję wobec kobiet. Np. w Kanadzie zdarza się nie tylko przemoc psychiczna, ale i fizyczna wobec kobiet w pracy, (w Polsce zjawisko raczej nie znane), a dopuszczający się wcale się tego mocno nie wstydzą - vide niedawne szturchnięcie w biust posłanki, przez premiera Trudeau, czy zastrzelenie w latach 1980-tych przez studenta kilkunastu studentek, na politechnice - bo się te "baby" bezczelnie wszędzie wpychają, gdzie ich byc nie powinno. Powiedzonko o wątrobie, wszyscy wiedza, pochodzi z kultury knajackiej - więziennej, a nie z głównego nurtu polskich norm społecznych. Chociaz to sie moze teraz zmienia, poprzez rozpowszechnienie wulgarnego jezyka i postaw, ze wzorem jest ten, kto wygrywa dowolnym kosztem , a jedynym tytulem do szacunku jest posiadany pieniądz. To równiez jest mentalnosc nieobca rezydentom więzien. ale niektórzy publicysci i publicystki, a także twórcy teatralni zdaja sie byc tą postawą i kultura zafascynowani, niejako wprowadzając te wzory do powszechnego, usankcjonowanego autorytetem kultury, obiegu.
@eryn_7 Przepraszam. Przypadkowo przypisuję powyżej poglądy Pani Profesor, Pani Redaktor. Ale i tak się nie zgadzam.
już oceniałe(a)ś
0
0
Czy nie dało się przeprowadzić wywiadu na tak poważny temat bez kuchennych odgłosów?
już oceniałe(a)ś
0
0
Ale uwaga, mowimy o czym innym, mowiny o kwestionowaniu plci fizycznej! Nie o przemocy. Pojecie gender sklada sie z kilku tematow. Dyskryminacja kobiet nie jest kwestionowana przez nikogo.
@johny Nie jest? To czemu PiS chce wypowiedzieć całą konwencję? Przez jakieś zapisy o gender? Nie bądź frajer. To po prostu prostacko - wiejskie myślenie o kobietach.
już oceniałe(a)ś
0
0
@tksiazek A żeby nie było. "Wieśniactwo" to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania. Znam wspaniałych otwartych światłych ludzi ze wsi.
już oceniałe(a)ś
0
0
@johny Co to jest płeć fizyczna? Kto niby cokolwiek kwestionuje?
już oceniałe(a)ś
0
0
@.fartowny..gosc. Nie Jestem specjalista, ale "gender" to, co najmniej, 3 aspekty:1.rownouprawnienie 2. Rola plci w spoleczenstwie i stereotypy (ze kobieta rodzi,, wychowuje dzieci itp) a mezszczyzna zarabia na rodzine 3)tozsamosc plciowa. Nie wiem gdzie wpisuje sie przemoc, pewnie wszedzie po trochu, ale 1szy i 2gi pkg nie sa ogolnie kwestionowane. 3ci.natomiast moze byc kontrowersyjny. Podobno wszyscy rodzimy sie dziewczynkami. Przy urodzeniu dziecka nie powinnismy podawac plci. Ta ma sie wyksztalcic sama, pozniej. Nie wychowujemy chlopcow jako chlopcow, mozna ubierac ich w sukienki i kazac bawic lalkami. Nawet zaleca sie takie zabawy aby dzieci lepiej poznaly i siebie I plec przeciwna. Ja nie mam z tym klopotu, ale jest to jednak szok kulturowy. Ustawa o.zapobieganiu przemocy, moim zdaniem, niepotrzebnie wchodzi w ten kontrowersyjny 3ci obszar i budzi demony. Bez tego nie byloby problemu z jej ratyfikacja.
już oceniałe(a)ś
0
0
@johny Co ty za bzdury wypisujesz? Łyknąłeś jakieś głodne kawałki opowiadane pewnie, nomen omen, przez facetów w sukienkach, i teraz z wypiekami roznosisz ploty po świecie. Weź sobie na wstrzymanie i poświęć czas na zapoznanie się z tematem.
już oceniałe(a)ś
0
0
@johny Fakt, że istnieje płeć biologiczna, też nie jest przez nikogo kwestionowany.
już oceniałe(a)ś
0
0
@mu.mix Moze masz racje, nie czytalem ustawy antyprzemocowej, wiec nie powinienem zabierac glosu. Ty czytales?
już oceniałe(a)ś
0
0
bicie kobiet+dzieci jest wg tych pis-(p)oslow+ziobro+gowin polska patriotyczna katolicka tradycja!!! a ta polsko-patriotyczna +katolicka tradycja katowania dzieci+kobiet musi byc kontynuawana!!! jeszcze dojdzie do tego kamieniowanie dzieci i kobiet , bo se zasluzyli na to!! a kobiety maja jedyna zdolnosc i talent wg tych z tzw.pis+ziobroügowin w horyzontalnym rzemiosle, np. bardzo duzo-pis-kobiet robi tak kariere w dobrym dojeniu polskiego podatnika!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
No i dobrze wreszcie ta Bronkowa ustawa zniknie.
już oceniałe(a)ś
0
1
`