W tym tygodniu w programie 'Nogaś na stronie' zagości znakomity pisarz Michel Faber. Autor 'Szkarłatnego płatka i białego', 'Pod skórą' czy 'Księgi dziwnych nowych rzeczy' był gościem festiwalu Ars Cameralis. Opowie między innymi o swojej ostatniej powieści, którą - jak przyznaje - żegna się z pisaniem powieści i z naszą planetą. W drugiej części Brygida Helbig, mieszkająca w Niemczech od ponad trzydziestu lat pisarka i nauczycielka akademicka, zdradzi, dlaczego w swojej nowej książce 'Inna od siebie' zdecydowała się przypomnieć czytelnikom o Marii Komornickiej, czyli o Piotrze Odmieńcu Właście. I dlaczego - jej zdaniem - jej/jego teksty powinny stać się szkolnymi lekturami.

Książki są dostępne w formie ebooków w Publio.pl
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
my parents were very fucked up by the war - rodzice byli bardzo wsciekli z powodu wojny :D freak accident - dziwaczny wypadek :D nie nie no jednak nie
już oceniałe(a)ś
1
0
słucha się smakowicie
już oceniałe(a)ś
0
0
W czasie w którym tak duża ilość osób posługuje się językiem angielskim, "spawanie" filmu z lektorem jest krzywdzące. Oglądałbym z dużo większą przyjemnością posługując się napisami. Zdziwiło mnie też że redaktor Nogaś zadaje pytania po polsku!
@kasek666 Brawo! Pełne poparcie. Ja także proszę o filmy w oryginalnej ścieżce dźwiękowej i z napisami. (starsza moja kochana siostra jeszcze przed moim pójściem do szkoły bardzo efektywnie nauczyła mnie szybko i dokładnie czytać - dawniej wolno było stosować takie metody, )
już oceniałe(a)ś
0
0
@kasek666 mnie odpowiada, słucham jak radia, nie siedzę przed ekranem
już oceniałe(a)ś
0
0
Książka B. Helbig jest świetna, oby więcej takich biografii.
już oceniałe(a)ś
0
3
`