- Wokół sytuacji z reformą edukacji mamy dwie rzeczywistości - z jednej strony konkretną i namacalną w postaci dezaprobaty tysięcy nauczycieli, rodziców, samorządów, którzy mówią wprost: nie wiemy, dlaczego ta reforma jest robiona. Z drugiej strony jest przekaz pani minister, który mówi, że jesteśmy gotowi i wszyscy są zwolennikami reformy - mówi w Temacie dnia Gazety Wyborczej Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Ku mojemu zdziwieniu twarzą chaosu wywoływanego projektem zmian poza minister Anną Zalewską staje się również pani premier. Obydwie pozytywnie prezentują ideę reformy, niestety bez podawania kosztów - druku informatorów, restrukturyzacji szkół, odpraw dla zwalnianych nauczycieli - kontynuował gość Wojciecha Maziarskiego. - Jeżeli pani premier nie wycofa się z pomysłu reformy i w Sejmie nie przyzna się, że popełniła błąd w projekcie zmian, ZNP na pewno zwróci się do prezydenta z wnioskiem o zawetowanie.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A CO Z KONSERWATORAMI I SPRZĄTACZKAMI PANIE BRONIARZ MY TO DRUGI SORT
już oceniałe(a)ś
0
0
Brawo p. Broniarz! Jestem matką szkolnych dzieci (w tym dziecka z ogólnokształcącej szkoły muzycznej) i popieram w 100%. Musimy się przeciwstawić temu obłędowi. Nie pozwolę grać moim dzieckiem, wyrywać go z jego szkolnego środowiska w wieku 12-13 lat. Strajkujcie! Strajkujmy. Jak się nie uda - my emigrujemy. W zasadzie jedynym czynnikiem, który nas tu trzymał (bo jedną nogą już jesteśmy za granicą, gdzie pracuje mąż) jest/była ta szkoła. Jeśli jej nie będzie - nie mamy tu już na co czekać. Ale najpierw spróbujmy coś zrobić!
już oceniałe(a)ś
0
0
Brawo p. Broniarz, nie dajcie sie, precz z pseudoreformami by przy okazji wprowadzić nowy program nauczania. Popieramy!
już oceniałe(a)ś
0
0
ta ersatzminister Zaleska jest albo szalona albo jest strasznym tchórzem. nie bój się kobito kaczki, bo potem to ciebie będą wszyscy nienawidzieć aż do śmierci. rozmawiam z wieloma ludźmi, nie tylko z nauczycielami. NIKT NIE POPIERA TEJ WARIACKIEJ REFORMY.
już oceniałe(a)ś
0
0
Broniarz próbuje wykorzystać nauczycieli do walki z rządem. Trzeba było to robić wtedy jak Kluzik Rostkowska obrażała ich i szczuła na nich rodziców. Odmawiała podwyżek żądając likwidacji Karty Nauczyciela. Teraz powinien się skupić na ochronie zwalnianych z gimnazjów np. poprzez pierwszeństwo w zatrudnieniu w podstawówkach i liceach i na finansowaniu pensji z budżetu państwa, a nie wchodzić w politykę.
@dbs2004 dobry człowieku, wariatów nie trzeba, a nawet nie wolno poprawiać, wariatów trzeba leczyć. ja to widze po oczach tej sfiksowanej baby, że jest na lekach, tylko pewnie za słabych
już oceniałe(a)ś
0
0
STRAJK GENERALNY wszystkich zawodów !! Postulat : Kaczyński musi odejść z polityki ! Opublikowanie wyroków TK, przywrócenie obrotu ziemią, naprawa ustawy medialnej itd.,itp. !! I strajk aż do odwołania...Najbardziej bolesny : kolejarze, lekarze, nauczyciele, kierowcy w autobusach i tramwajach...
już oceniałe(a)ś
0
0
Najpierw strajk jednodniowy lub dwudniowy w całej Polsce - ostrzegawczy, a potem bezterminowy aż do skutku proponuję. Aż wreszcie Pani Zalewska przejrzy na oczy. Czegoś takiego jeszcze w szkolnictwie nie było , więc niech się nie martwi , że nie zostanie zapamiętana, zostanie i to przez wiele lat i przez miliony Polaków, tylko jaki to będzie wizerunek? Na to już sama sobie zapracowała.
już oceniałe(a)ś
0
0
Brawo przewodniczacy Broniarz tak trzymac a pani Zalewska do dymisji
już oceniałe(a)ś
0
0
`