Kluzik-Rostkowska, Kozakiewicz i Sobczak w "Studio pod parasolką". Zaprasza Dorota Wysocka-Schnepf

Joanna Kluzik-Rostkowska, Danuta Kozakiewicz, Aleksandra Sobczak, Dorota Wysocka-Schnepf; Zdjęcia: Adam Rosołowski, Jakub Bach; Montaż: Łukasz Carbone
19.11.2016 00:15

Reforma edukacji, kojarzona głównie z hasłem likwidacji gimnazjów, spotyka się ze zdecydowanymi protestami nauczycieli i związków zawodowych. Często nieświadomi następujących zmian w szkołach są rodzice uczniów, których reforma nie dotknie w pierwszym roku jej obowiązywania. Bo dotknie ona wszystkich roczników obecnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podstawy programowe, plany nauczania i podręczniki są jeszcze nie gotowe. Reforma ma obowiązywać już od 1 września 2017 roku.
O wadach i trudnych do uchwycenia zaletach reformy edukacji Dorota Wysocka-Schnepf rozmawia w 'Studiu pod parasolką' ze swoimi gośćmi - Joanną Kluzik-Rostkowską, polityk, byłą minister edukacji, Danutą Kozakiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie oraz Aleksandrą Sobczak z 'Gazety Wyborczej' i matką dziecka 6. klasy szkoły podstawowej. 'Studio pod parasolką' to program tworzony przez kobiety, dla których inspiracją były wydarzenia z 3 października oraz chęć podkreślenia głosu kobiet w debacie publicznej.
Program jest emitowany w każdą sobotę, o godz. 12.00 w serwisie Wyborcza.pl.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka