Reforma edukacji, kojarzona głównie z hasłem likwidacji gimnazjów, spotyka się ze zdecydowanymi protestami nauczycieli i związków zawodowych. Często nieświadomi następujących zmian w szkołach są rodzice uczniów, których reforma nie dotknie w pierwszym roku jej obowiązywania. Bo dotknie ona wszystkich roczników obecnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podstawy programowe, plany nauczania i podręczniki są jeszcze nie gotowe. Reforma ma obowiązywać już od 1 września 2017 roku.
O wadach i trudnych do uchwycenia zaletach reformy edukacji Dorota Wysocka-Schnepf rozmawia w 'Studiu pod parasolką' ze swoimi gośćmi - Joanną Kluzik-Rostkowską, polityk, byłą minister edukacji, Danutą Kozakiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie oraz Aleksandrą Sobczak z 'Gazety Wyborczej' i matką dziecka 6. klasy szkoły podstawowej. 'Studio pod parasolką' to program tworzony przez kobiety, dla których inspiracją były wydarzenia z 3 października oraz chęć podkreślenia głosu kobiet w debacie publicznej.
Program jest emitowany w każdą sobotę, o godz. 12.00 w serwisie Wyborcza.pl.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Mam taką propozycję. Może o teściuniu programik Pani redaktor? pl. w i k i p e d i a.org/w i k i/Maksymilian_S z n e p f pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%82awa_augustowska
@mada.kinhcim spójrz na swoja babcię i dziadka
już oceniałe(a)ś
6
7
@mada.kinhcim Nie masz pi.... argumentów ro się rodziny czepiasz? Typowy faszystowski PiS.
już oceniałe(a)ś
5
12
Wcześniej protestowali przeciwko tworzeniu gimnazjów. Teraz protestują przeciwko ich likwidacji. To jakieś wiejskie głupki są? A Broniarz, to stary komuch jest
@jaceknh Piotrowicz też, razem z wieloma towarzyszami z PiS.
już oceniałe(a)ś
8
16
@jaceknh GŁUPKI i to wielkie to są ci co głosowali na faceta (o ile tak go można w ogóle określić), który 17 lat temu wsparł swoim głosem, wraz z towarzyszami, utworzenie gimnazjów (mimo protestów), a teraz owe gimnazja (bez żadnych nowych argumentów) likwiduje. Mowa tu oczywiście o JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM (własnym paluszkiem przycisk w Sejmie w 1999 nacisnął) :-) No i jeszcze jest p.Zalewska przez lata wspierająca z zapałem gimnazja i opowiadająca jak wszelkie zmiany w oświacie muszą być przeprowadzane długofalowo :-) GIGANTYCZNE GŁUPKI z Was (wiejskie, miejskie, polne i leśne)
już oceniałe(a)ś
5
8
A wcześniej na czym te dzieci miały siedzieć, że krzesełka stają się problemem?
już oceniałe(a)ś
8
3
Kluzik-Rostkowska, która otwarcie przyznała, że całą wiedzę na temat polskiej edukacji czerpie ze szkoły swoich córek, ma być teraz ekspertem? To żart jakiś???
już oceniałe(a)ś
0
0
I tak prezes znowu zwycięża, kopie Edukację. Pani profesor Staniszkis dobrze to określiła, dla Pana prezesa zwycięstwo to możliwość skopania przeciwnika, a że przy okazji Edukacja, nic to!
już oceniałe(a)ś
7
7
Za GIERKA, trawy malowano na zielono,za KACZYSTOW, SZYDLO I DUDY, klada PARKIET w polu, by mogli oglosic MIESZKANIE +. WSTYD, ZA TAKI RZAD.
już oceniałe(a)ś
8
12
w ciagu tych 12 miesiecy tego pis-rzundu z ziobro-cwaniakiemi oszustewm+gowin to tylko zrujnowana Polska!!! finanse zrujnowane+reputacja miedzynarodowa zrujnowana+demokracja i swobody+instytucje demokratyczne zagrozone lub zlikwidowane+gospodarka skutecznie jest hamowana+a reforma edukacji to dno!!! pis-rzund to totalna kompromitacja i moralna degrengolada!!!!!
już oceniałe(a)ś
19
23
Wymienię ilość zalet reformy, będzie krócej: "ZERO"!
już oceniałe(a)ś
10
20
`