'To faszyzm', 'absurd' - tak opozycja komentuje głośny wpis posłanki PiS Beaty Mateusiak - Pieluchy. 'Ateiści, prawosławni czy muzułmanie powinni podpisywać oświadczenia, że znają i powinni w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji? - napisała parlamentarzystka. W późniejszym oświadczeniu dodała, że chodziło jej ?o zagrożenie, jakie stanowi coraz większa ilość pracujących i żyjących w Polsce imigrantów'. Piotr Apel z Kukiz'15 złożył wniosek do sejmowej komisji etyki, o ukaranie posłanki. Czy politycy PiS się od niej odcinają?
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Deportować z Polski można TYLKO osobę nie będącą obywatelem polskim. Z tego wynika, że p. Mateusiak-Pielucha gdy postulowała obowiązek deklaracji od ateistów, muzułmanów i prawosławnych, miała na myśli cudzoziemców, a NIE obywateli polskich. Gdybt zamiast zsrotu ateistów, muzułmanów i prawosławnych" napisała po prostu "cudzoziemców, którzy są ateistami, muzułmanami lub prawosławnymi" to znaczenie tekstu byłoby identyczne, a nieporozumień mniej. Podstawowym powodem, dla którego postulaty p. Mateusiak-Pieluchu są nie do przyjęcia jest to, że wymagań wobec cudzoziemców nie można uzależniać od ich tożsamości religijnej. Nawet samo wymaganie religijnego samookreślenia się jest w Polsce bezprawne
@lemurindris Nie trzeba deportowac, mozna dac paszporty bez prawa wjazdu do kraju, a wczesniej umilic zycie. Juz tak bylo, nie dawno.
już oceniałe(a)ś
1
4
Chodzi tylko o zobowiązanie do przestrzegania lokalnego prawa i zwyczajów .Chcecie szariatu? Jedźcie do Szwecji.
@sandokan85 Chyba nie rozumiesz znaczenia slowa szariat.
już oceniałe(a)ś
2
6
Zgadzam sie z ta poslanka. Kto nie respektuje polskiej Konstytucji powinien zostac wydalony z kraju. Zaczniemy od pani Szydlo, pana Dudy, pani Kempy, pana Ziobry itd. Przeciez oni wielokrotnie zlamali Konstytucje!
@kappa Bardzo celne
już oceniałe(a)ś
6
6
Deportacja ....to brzmi strasznie.Można powiedzieć o autorce : niedouczona, inteligentna inaczej, z wrażliwością starej podeszwy, butna i skierowana wprost na ideologie faszystowska. Ale można też powiedzieć inaczej: PiS uruchomił ciemne moce najgorszej strony człowieczeństwa: pychę, nienawiść, pogardę. A Kościół katolicki jak zwykle milczy tchórzliwie. Dziś w Polsce Jezus zostałby osadzony w ciemnicy i deportowany z całą rodziną. Sorry, poza Matką , która jak wiadomo urodziła się w Częstochowie i była pszennowłosą blondynką o błękitnych oczętach.
@73as rozróżnij kościół powszechny w Polsce od chrześcijaństwa, to dwie różne religie. Można powiedzieć że kościół w Polsce "działa na motywach" chrześcijaństwa
już oceniałe(a)ś
7
9
@ps73 Narodowi katolicy w Polsce nie uznają autorytetu Papieża więc nie należą do kościoła powszechnego.
już oceniałe(a)ś
11
21
@ps73 Bardzo rozróżniam - dlatego piszę o kościele katolickim, do tego w odmianie polskiej.
już oceniałe(a)ś
3
4
W pełni się zgadzam! Zapomniała tylko o katolikach, wszyscy, muzułmanie, katolicy, prawosławni i wyznający inne religie powinni podpisać taką deklarację. Obawiam się tym tylko, że pisowców mogliby wywieźć za nierespektowanie konstytucji
już oceniałe(a)ś
2
2
Czy nie wszyscy są zobowiązani przestrzegać konstytucji w Polsce? I jakie są te wartości uznawane za ważne?
już oceniałe(a)ś
6
6
Czy jesteśmy skazani na taki poziom reprezentacji w Sejmie???
@katarzyna_wyborcza Vox populi :(
już oceniałe(a)ś
0
0
a jednak jeszcze ciągle PiS potrafi znaleźć stopniowanie przymiotników żenujący, absurdalny, prostacki . Na miejscu poseł Pieluchy zachowałabym wstrzemięźliwość w wystąpieniach publicznych.
@theodora no i pora zmienić pieluchę,bo coś waniajet !!!
już oceniałe(a)ś
0
0
`