Bolesław Leśmian, jeden z najgenialniejszych poetów w historii polskiej literatury, nie zasłużył sobie na uznanie senatorów PiS-u. Nie będzie patronem roku 2017.
Tym lepiej. Leśmian wraca pod strzechy. Internet od piątku kipi jego wierszami, ludzie odkurzają jego tomy - kto wie, może także Leśmianowską encyklopedię Jarosława Marka Rymkiewicza. Chcą się dowiedzieć, co tam jest takiego, że Leśmian nie pasuje władzy.
Posłuchajcie, jak ta poezja żyje w interpretacjach wybitnych aktorów.
A jaki był Leśmian - czytajcie w sobotnim 'Magazynie Świątecznym'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Takie ubranie, siedzenie okrakiem na krzesle, nieogolona buzia - to brak szacunku dla sluchaczy, dla gosci .niepotrzebne, zalosne "szpanowanie", a wszystko z cyklu POLAK POTRAFI. Polska to dalej margines cywilizowanej Europy, pod kazdym wzgledem !
już oceniałe(a)ś
0
0
Tacy poeci nigdy nie umierają...podobnie jak ludzie którzy Go kochają.
już oceniałe(a)ś
1
1
Sindbad zeglarz rewelacja z czasow szkoly
@selden2 Kilka lat temu obejrzałem adaptację "Sindbada" w katowickim teatrze...ZNAKOMITA!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Kocham Leśmiana. Odkryłam poetę w latach 70-tych, doceniłam - w pełni - w latach 80-tych. Innowator j. polskiego (cudowne słowotwórstwo, które inspiruje do dziś wielbicieli polszczyzny). Zatem pytam: czy w POLSKIM parlamencie mamy kompetentnych posłów/senatorów?
już oceniałe(a)ś
2
3
No ale dlaczego na początku tak ładnie a potem zacząłeś się śpieszyć. Trema?
już oceniałe(a)ś
1
2
Przepraszam za cierpką opinię, ale to żadna interpretacja, tylko wiersz przeczytany chyba po raz pierwszy.. Pewnie to nie wina M.S. Złapali na korytarzu, prosili, żeby przeczytał, i przeczytał. Kompletnie nie o tym, o czym to jest..
@tomek.zurek Tomuś! Przeczytaj lepiej! Chętnie obejrzę i/lub wysłucham.
już oceniałe(a)ś
2
12
@willie1950 Wiluś, ale ja nie od tego jestem:)
już oceniałe(a)ś
0
0
Dziękujemy bardzo Panie Macieju!
@Koko Bobo hy nie umiesz czytać?
już oceniałe(a)ś
7
3
Poezja Leśmiana. Jeden z najpiękniejszych skarbów polskiej kultury. Senatorowie PIS. Czy warto rzucać takie perły przed wieprze? Przecież i bez nich możemy sami sprawić, że będzie to rok godny tego Poety. Sięgajmy po wiersze Leśmiana.
już oceniałe(a)ś
1
4
`