- Polską racją stanu jest dzisiaj zbudowanie alternatywnej wobec atlantyckiej struktury bezpieczeństwa w oparciu o kraje europejskie, a zwłaszcza Francję i Niemcy. Obejrzyj komentarz Jarosława Kurskiego, pierwszego zastępcy redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
i znowu te złożone w geście proszącym ręce podczas mowy. fatalnie to wygląda, jakby redaktor błagał o posłuchanie. jeśli się wyłączy dźwięk to sam obraz istna masakra. w ten sposób odbiorcy się nie przekona...
już oceniałe(a)ś
10
2
Proponowałbym Panu Kurskiemu wysłuchania tego co powiedział w ciszy i spokoju.Jedno jest pewne zwycięstwo Trampowi zapewnili przedewszystkim dziennikarze mu bardzo nieprzychylni.Podobnie było w Polsce ze zwycięstwem PiS-u ,gdyby nie poświęcenie Pana Michnika i Pana Lis w promowaniu partii Razem PiS nawet gdyby wygrał nie rządziłby.
@legnicka4 Dokładnie. Komorowski był tak pompowany, że aż pękł z nadmiaru propagandy. Co za dużo, po chamsku i nachalnie, to i świnie nie chcą.
już oceniałe(a)ś
0
0
Niemcy zawsze dogadają się z Rosją, za naszymi plecami (za duże potencjalne zyski dla nich), a Francja jest zainteresowana innymi rejonami i też tradycyjnie przyjazna Rosji. Działania poprzez struktury NATO, szukanie sojuszników tam (Szwecja, GB) to jedyna sensowna droga. Szukanie struktur alternatywnych, to dalsze osłabianie NATO. Jeśli zniknie NATO, to Polska bardzo szybko stanie się teatrem wojny.
już oceniałe(a)ś
1
0
Antek szalał jak pijany zając w kapuście, bo uważał, że NATO będzie nas bronić a on zbierać laury. A tu figa, Tramp wszystko wywrócił i zostaliśmy z ręką w nocniku. Żadnych śmigłowców, Francja i Niemcy wypięli się na nas. Zostaniemy z ormowcami, sorki otekowcami.
już oceniałe(a)ś
1
3
Przecież o to chodziła maciarewiczowi. Czy nadal nie widzicie,że to szkodnik i agent obcego wywiadu działający na szkodę Polski.
już oceniałe(a)ś
4
6
oczywiscie ze ten pis-rzund w ramach tzw. dojnej dobrej zmiany i wstawania z kolan jest izolowany ale sami to chcieli ci z tzw. pis+kaczy...!! pis-rzund rzucil Polske na ryj!!! w Uni Europejskiej Polska jest na marginesie, Amerykanie maja Polske w odbytnicy - oni obiecuja wszystko, tylko poten nic nie dotrzymuja!!. Nawet w NATO Polska doprowadzi do izolacji - popatrz poczynania pis-antka wlamanie nocne itp. ale obecnie durnie i prymitywy maja" konjukture" i to sie skonczy dla Polski bardzo zle, pora ucuyc soe znowu rosyjskiego!!!
już oceniałe(a)ś
8
10
Nie no jak? Węgrzy nas obronią. Przyjadą z szablami laserowymi. A my z kropidłami. Damy radę!
już oceniałe(a)ś
9
12
Zastanawiam się dlaczego tacy np. Czesi i Słowacy, a nawet Węgrzy żyją bez żadnych obsesji spowodowanych rzekomym rosyjskim zagrożeniem? Przeznaczając budżet a to na oświatę, a to na znakomicie działającą służbę zdrowia, a to na ekspresówki, czy szeroko pojętą infrastrukturę. No i traktując Rosję po partnersku, mimo ich tragicznych z nimi doświadczeń (Budapeszt, Praga). A nam władza, bez względu na barwę funduje rusofobię, a na bazie tego zbrojenia, niestety kosztem tego wszystkiego co u sąsiadów działa o wiele lepiej niż u nas. Zaś nam wmawia się, że złowrogi Putin tylko czeka (nomen omen) by wjechać swoimi tankami na nasze dziurawe drogi. Amerykanie mają gdzieś demokrację w Polsce, tak jak mają gdzieś demokrację w Turcji. Od nas samych zależy jej (demokracji) jakość.
@mopus11 Bo tam najwyraźniej nie ma tabunów oczadziałych rusofobów, od prawa do lewa. Czytając "internety" zawsze mam wrażenie, że Kowalski życzy sobie normalizacji stosunków z Rosją a media i politycy (nie tylko z PiS) na potęgę szczują i podżegają do wojny. Non stop. Marzy się im.
już oceniałe(a)ś
1
0
`