Ewentualna wygrana Donalda Trumpa oznacza zwiększone poczucie niepewności co do tego, jaka będzie polityka amerykańska - mówi w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej' główny ekonomista BCC prof. Stanisław Gomułka. Niepewność na ogół oznacza wzmocnienie dolara, przepływ kapitału z takich krajów jak Polska do USA, Japonii czy Niemiec - przewiduje rozmówca Konrada Sadurskiego. Zdaniem prof. Gomułki, wtedy możemy spodziewać się obniżenia wartości złotego i wzrostu długu publicznego.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Po co to rozpatrywac skoro od dawna piszecie, ze wygra HRC.
już oceniałe(a)ś
11
3
Panie ekonomisto, jak Pan umie liczyć, to 300 punktowy spadek rentowności polskich papierów (tyle średnio zeszła krzywa, dziei zaoraniu wspaniałej , popieranej przez Pana reformy emerytalnej) oznacza niższe koszty finansowania długu złotowego o jakieś 0,4 % rocznie. Czyli po 3,5 roku powinna ona z z naddatkiem skompensować koszt osłabieni złotego. Tyle, ze ten slabszy złoty ma jeszcze taka zalete, ze korzystnie wplywa na eksport, wiec prosze nie straszyc.
@mada.kinhcim Tak, ale nie przy obecnie nieodpowiedzialnym rządzeniu gospodarką, to jest wielki problem. Braku kompetencji i myślenia perspektywicznego orz racjonalnego planowania.
już oceniałe(a)ś
0
0
Panie Stanisławie nie lepiej się godnie zestarzeć, zamiast ... no sam Pan wie, że Pana chciejstwo, swoiste polityczne position talking, nie służy trafności przewidywania.
już oceniałe(a)ś
7
0
Dziennikarz wymienia funkcje jakie ten Gomułka pełni (jakaś pseudo rada u pseudo prezydenta oraz zasiadanie w jakimś klubie prowadzonym przez półgłówka marzącego o byciu doktorem) a ten buc jeszcze musi pouczyć dziennikarza, że nie wymienił mu zasiadania w jakiejś nieliczącej się nigdzie rady starców zwanej Polską Akademią Nauk...
już oceniałe(a)ś
12
5
Bez Trumpa bolszewicy z pisu tez sobie poradza z szybkim wprowadzeniem Polski do "elitarnej" grupy panstw trzeciego swiata. Putin juz czeka z medalami za zaslugi.
już oceniałe(a)ś
7
11
`