Mamy do czynienia z wymuszoną abdykacją prezydenta ze zwierzchnictwa nad armią - mówi w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej' były minister obrony z PO Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem, prezydent Andrzej Duda został przez Antoniego Macierewicza wypchnięty ze sfery obronności i bezpieczeństwa. Minister Macierewicz nie liczy się nie tylko z prezydentem, ale z panią premier, a inni ministrowie boją się w jakikolwiek sposób od niego zdystansować - mówi rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Siemoniak, czlowiek, który "zajmował" się głównie mediami - telewizją i radiem (jak nie dyrektor, to członek rady nadzorczej bądź zarządu - taki misiewicz obsadzany przez kolegów), zostaje ministrem obrony narodowej. chłop bez kwalifikacji, by kierować wojskiem po kilku latach ministrowania uważa, że zęby zjadł na wojsku. redakcjo! człowiek bez kwalifikacji dostał tekę ministra sił zbrojnych, teraz pozuje na autorytet. bez przesady! gdzie była redakcja, kiedy ten człowiek bez przygotowania obejmował urząd?! czyżby można było dostawać robotę bez kwalifikacji, bo te nabędzie się wraz ze stażem?
@eco82 Masz, wieśniaku, kompleks źle związanego snopka.
już oceniałe(a)ś
21
33
@piciu600 Dowcipne, napisane z erudycją i niezwykle głębokie. To by mogło wyjść spod klawiatury samego Sierakowskiego czy innej Kolendy... bądź Zaleskiej. Brawo. Bis! PS. Kto cię wysrał?... bo o porodzie mowy być nie może.
już oceniałe(a)ś
37
24
@homo-homini-lupus Cóż, zamelduj temu, co się z dyszlem ściga.:- ))
już oceniałe(a)ś
18
28
@piciu600 Dowcipne, napisane z erudycją i niezwykle głębokie....
już oceniałe(a)ś
21
12
@eco82 Szydło, kobieta, która "zajmowała" się głównie folklorem i gminą Brzeszcze, zostaje premierem państwa. Baba bez kwalifikacji, by państwem po roku urzędowania uważa, że zęby zjadła w gabinecie prezesa rady ministrów. Redakcjo! Kobieta bez kwalifikacji dostał się na urząd premiera, a teraz pozuje na autorytet. bez przesady! Gdzie była redakcja, kiedy ten kobieta bez przygotowania obejmował urząd?! Czyżby można było dostawać robotę bez kwalifikacji, bo te nabędzie się wraz ze stażem?
już oceniałe(a)ś
11
12
Rządy PO: Katastrofa lotnicza w Mirosławcu – wypadek lotniczy wojskowego samolotu CASA C-295 M numer 019, która wydarzyła się 23 stycznia 2008, o godzinie 19:07, podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku wojskowym 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu. Samolot CASA C-295M 019 przewoził oficerów Sił Powietrznych uczestniczących w 50. Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP na trasie Warszawa-Okęcie – Powidz – Poznań-Krzesiny – Mirosławiec – Świdwin – Kraków-Balice. Podczas podchodzenia do lądowania doszło do nieświadomego doprowadzenia przez załogę do nadmiernego przechylenia samolotu, powodującego postępujący spadek siły nośnej, co doprowadziło w końcowej fazie lotu do gwałtownego zniżania z utratą kierunku i zderzenia samolotu z ziemią. W wyniku uderzenia samolotu w ziemię śmierć na miejscu poniosły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie samolotu – 4 członków załogi i 16 pasażerów. Katastrofa polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku (również katastrofa smoleńska) – katastrofa lotnicza, do której doszło w Smoleńsku w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 czasu środkowoeuropejskiego letniego (CEST) (10:41 ówczesnego czasu moskiewskiego letniego). Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie. Rządy PiS: Katastrof brak.
@kikut5 rządy PiS to katastrofa
już oceniałe(a)ś
63
69
@kikut5 Kto był dowódcą Sił Powietrznych w czasach kiedy wydarzyły się obie katastrofy, zginął w drugiej katastrofie i jest bohaterem PiS?
już oceniałe(a)ś
63
75
@kikut5 te dwie katastrofy wydarzyly sie w czasie gdy na czele wojska stal czlowiek PIS, a zwierzchnikiem wojska byl pisowski prezydent. Po 2010 czyli z nastaniem nowego zwierzchnika sil zbrojnych żadnej katastrofy juz nie było!!!
już oceniałe(a)ś
60
65
@szalhen Tyle, że ofiar będzie więcej.
już oceniałe(a)ś
34
50
@kikut5 PiS jest katastrofą największą jaka dotknęła nasz naród.....
już oceniałe(a)ś
53
64
@ziaburek ze 30 mln :-(
już oceniałe(a)ś
16
17
@kikut5 Ha ha, to twoim żałosnym zdaniem premier i rząd odpowiadają za to co robi durny pilot za sterami samolotu? A gdzież ty buraku takich bzdur się uczył. Wyobrażam sobie jakie to kryzysy polityczne na świecie i rewolucje muszą powodować najwększe katastrofy lotnicze, takie jak ta na Teneryfie.
już oceniałe(a)ś
33
51
@kikut5 Katastrofy: 500+, zniszczenie praworządności, upadek prestiżu Polski, sianie nienawiści, ministrowie z zaburzeniami psychicznymi, spadek ratingu, komunizacja mediów, sądów i prokuratury, prezydent łamiący konstytucję - nieeeeeee, nie ma katastrof. Ocknij się człowieku.
już oceniałe(a)ś
43
47
@kikut5 Rządy PIS: Katastrofa Polski
już oceniałe(a)ś
29
29
@peterski60 Nie tyle durny pilot co durni przełożeni pilota. Błasik i Kaczyński wymusili na pilocie durne działanie.
już oceniałe(a)ś
24
30
@kikut5 Swietne wnioski Szerloku. Pewnie dzieki żarliwą modlitwę całych sił zbrojnych.
już oceniałe(a)ś
19
23
@kikut5 Rządy PiS to największa katastrofa. Zagrażają 38 milionom obywateli.
już oceniałe(a)ś
5
8
@kikut5 Rządy PIS już drugie w ciągu tygodnia trzęsienie ziemi we Włoszech!
już oceniałe(a)ś
4
7
@kikut5 Nie ma czym zrobic katastrofy.
już oceniałe(a)ś
1
2
Siemioniak jaja sobie chyba z nas robi, a GW myśli, że ludziska ten kit kupią ?!
@ryszard.borys70 Ciebie starzy zrobili, tak dla jaj, to jest kłopot dla NAS.:- ))
już oceniałe(a)ś
19
32
To Jaś Fasola? Był szefem MON-u za PO? To kadr z jakiejś głupkowatej komedii?
@julianapostata1974 z tobą w roli błazna
już oceniałe(a)ś
2
6
do dziś sie dziwie, że taki człowiek był ministrem obrony.
już oceniałe(a)ś
16
10
.....jak to musi być chory system.....ministrem obrony zostaje psychiatra.....poprawia go wielbiciel państwa mającego do nas roszczenia terytorialne...któremu Prezydent daruje miliard dolarów...i akceptację banderowskich poczynań...a na dzisiaj pacjenta robi konstytucyjnym pomazańcem...i..to wyrosłym ponad pomazańców naznaczonych przez Kaczyńskiego ...bez odpowiedzialności konstytucyjnej. pozostającym.... p.s. ..może to i dobrze dla bytu w ułudzie praworządności.... p.s. ...daleko odeszliśmy od załozeń .....
już oceniałe(a)ś
1
1
Tak jest i na nic zdadzą się głupio- mądre uwagi tłuszczy z PIS-u, liczą sie tylko fakty
już oceniałe(a)ś
3
3
Niezlomnemu prezydentowi PiS zostawil Lesne Ruchadelko...
już oceniałe(a)ś
52
52
`