- Nie podzielam argumentów biskupa Antoniego Dydycza o konieczności przeprowadzenia ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej - mówi w 3x3 ojciec Wacław Oszajca, jezuita. Nawet sąd nie jest przekonany, czy należy je przeprowadzić - stwierdza rozmówca Renaty Grochal. I dodaje, że prokurator powinien umieć postawić się w sytuacji rodzin, zrozumieć straszliwy ludzki ból.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Gdyby chodziło o moją bliską osobę to nie mógłbym zasnąć z myślą ze pochowałem być może szczątki nie swego bliskiego a leży tam ktoś inny , nie chciałbym też aby moi bliscy spoczywali z petami czy plastikowymi kubkami. Chciałbym aby te wszystkie badania były zrobione bezpośrednio po przywiezieniu trumien do Polski (wiele rodzin tego sie domagało ale Putin powiedział NIET a nasi sługusy na to się zgodzili) i dopiero powinien być pogrzeb nie było by dzisiaj sprawy ale cóż nie było by tez możliwości bicia piany dokładnie jak z TK , PO+ZSL przegięły nic nie tracąc bo albo im się uda i zawłaszczą TK a jak PIS się nie da to Okrzykną to zamachem na TK.
@zwykły człowiek Na szczęście dla Ciebie nie chodzi o twoją bliską osobę. Uszanuj uczucia tych, których to dotyczy.
już oceniałe(a)ś
16
17
@aldi I dodaje, że prokurator powinien umieć postawić się w sytuacji rodzin, zrozumieć straszliwy ludzki ból. I dodaje, że prokurator powinien umieć postawić się w sytuacji rodzin, zrozumieć straszliwy ludzki ból. KOMENTARZE 3 Dołącz do dyskusji I dodaje, że prokurator powinien umieć postawić się w sytuacji rodzin, zrozumieć straszliwy ludzki ból. Na szczęście nie są to bliscy prokuratora i decyzje podejmuje bez emocji na zimno KOMENTARZE 3 zwykły człowiekzmień
już oceniałe(a)ś
12
8
@zwykły człowiek A skąd wiesz,że te pety nie pochodziły z samolotu TU 101?Czy Twoja wyobraźnia nie pracuje,jak może wyglądać ciało ofiary wypadku samolotowego?A pomyślałeś o tych co ginęli w obozach koncentracyjnych?Oni też mieli rodziny i też zasługują na uszanowanie od żywych.I nie mieszaj przynajmniej do tej sprawy polityki,bo od razu po przeczytaniu tekstu wnioskuję,ze jesteś zagorzałym zwolennikiem Kaczyńskiego i powtarzasz jak mantrę to co oni każdego dnia artykułują i jest wierutnym kłamstwem.Teraz po 6 latach jesteś mądry?A co zrobiłeś do tej pory w tej sprawie,która nagle tak zainteresowała Cię???A nie pomyślałeś o tym co rząd szykuje dla nas,żywych,a Smoleńsk to jest taka przykrywka.Dobiorą się i do Ciebie,chyba,że jesteś na samej wierchuszce PiS-u.
już oceniałe(a)ś
9
12
@zwykły człowiek Jakimi petami i plastikowymi kubkami??? Uważasz, że ktoś z rodzin smoleńskich mógł coś takiego dołożyć do trumny? Wszystkie ciała niewątpliwie są złożone w którymś z zadbanych, otoczonych opieką smoleńskich grobów. Czy dla chrześcijanina nie powinno być najważniejsze, aby szczątki jego bliskich pochowano z szacunkiem i nie naruszano jego spokoju? a może nie mógłbyś się modlić nad szczątkami nieznajomego, ale wówczas modlitwa takiej osoby i tak jest nic nie warta przed Bogiem. PS. Jak żywisz takie pogańskie przywiązanie do powłoki doczesnej i jej całościowego złożenia do jednego grobu, to w razie wycięcia wyrostka lub amputacji palca pamiętaj, aby przechować je starannie (może w zamrażarce?) aż do dnia swojej śmierci, by w trumnie móc połączyć je z resztą Twoich szczątków.
już oceniałe(a)ś
12
15
@zwykły człowiek ale z ciebie BARAN i ty tak za darmo robisz z siebie błazna? przeciez była identyfikacja ciał !!!!!!!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
7
12
@samica A skąd wiesz,że te pety nie pochodziły z samolotu TU 101? nie wiem ale jeśli tak było to powinny być wyjęte i zabezpieczone jako dowód , to jeszcze jeden argument za tym że śledztwo było do d..y.
już oceniałe(a)ś
9
3
@samica A skąd wiesz,że te pety nie pochodziły z samolotu TU 101? nie wiem ale jeśli tak było to powinny być wyjęte i zabezpieczone jako dowód , to jeszcze jeden argument za tym że śledztwo było do d..y.
już oceniałe(a)ś
6
3
@befana skąd te rodziny miały wiedzieć co jest w zalakowanych trumnach z Putinowskim zakazem ich otwierania??
już oceniałe(a)ś
9
3
@3-kuleczka To wytłumacz mi fenomen na 9 ekshumacji w Polsce stwierdzono 6 pomylonych ciał
już oceniałe(a)ś
11
3
@zwykły człowiek Ale ci wali na dekiel. Będziesz teraz tej ludzkiej galarety wybierał te kubki, Czego ci do tego łba nakładli..
już oceniałe(a)ś
1
2
@zwykły człowiek Po pierwsze - 6 ekshumacji (3 zamiany) w których stwierdzono pomylenie szczątków zarządzono na podstawie analizy dokumentacji i podejrzenia pomyłki, one tylko potwierdziły wcześniejsze ustalenia. Po drugie - 9 ekshumacji nie wykryły żadnych profanacji szczątków (trzeba być wyjątkowo wrednym człowiekiem, aby podejrzewać inną osobę o takie świadome działanie - zwłaszcza naszych braci Rosjan - jak mówił swego czasu w wyborczym orędziu Jarosław Kaczyński). A tak w ogóle jakie znaczenie mogą mieć "zanieczyszczenia" w kontekście panoszących się robaków? Czy wystawianie na widok czyjegoś ciała w takim stadium nie urąga jego godności bardziej niż domniemany pet?
już oceniałe(a)ś
3
3
A może o. Oszajca wie gdzie znajduje się ciało Matki Solidarności, Anny Walentynowicz. Niech powie. Przynajmniej ten przypadek będzie jasny. Postawa o. Oszajcy jest jak najbardziej polityczna .
już oceniałe(a)ś
5
2
Wyobraznia ziobrowych prokuratorow siega tylko utraty stanowiska za "nieposluszenstwo"
@corasad Taki zatem człowiek winien być pozbawiony prawa wykonywania zawodu prokuratora. PROKURATOR nie może być NIEPRAWYM CZŁOWIEKIEM bo to dyskwalifikuje go z wykonywania każdego zawodu prawniczego( sędzia, prokurator, radca prawny. adwokat, notariusz).
już oceniałe(a)ś
2
3
JAKI JEST CEL ! EKSHUMACJI 96 OFIAR KATASTROFY. CEL winien być wskazany przez prokuratora w piśmie - zarządzeniu o ekhumacji 96 ofiar ( CEL ekshumacji określa art.210kpk - oględziny zwłok lub otwarcie zwłok (tzn, sekcja zwłok , którą należy dokonać w PROSEKTORIUM) Po sześciu latach od pochówku zwłoki są tak bardzo zmineralizowane/przegniłe/ , że nie ma co otwierać a ewentualne badania kości co miałyby nam wykazać - co "pisze" na ten temat prokurator uzasadniając swą decyzję o ekshumacji. Jaki jest CEL tych ekshumacji, oprócz politycznego !! Jakie są KOSZTY niecelowych i bezsensownych ekshumacji ?
już oceniałe(a)ś
3
4
dydycze, melaki i inne gosiewskie dawno temu zauważyły, że opłaca się mieć "wątpliwości". Powciskały tłuste zadki do karoc albo na intratne posady. Z ich wiedzą o współczesnym świeci miałbym obawy aby zrobić ich cieciami. Wierzą w głupoty maciarenki i "naukowca" berczyńskiego, który nie potrafi policzyć powierzchni koła. Ale dla tych ciołków to są "rostrzygające dowody". Mam nadzieje, że jak wykopki na jesień to na wiosnę co niektórych się posadzi
@p-y_t-x Otóż to, to jest cała tajemnica prawdy smoleńskiej. Moralne hieny. z programem 5.000.000złotych +_
już oceniałe(a)ś
3
4
Zeru trzęsą się łapy tylko jak tupnie szczerbaty. Na podane przykłady wyobrażni nie starcza.
już oceniałe(a)ś
15
21
tu nie ma ludzkich uczuć, tu jest rozkaz i trzeba go wykonać, teraz rozkazy są z nowogrodzkiej od tego małego kaprala. Uczucia ludzkie odeszły , tego chciał katolicki lud pisowski
już oceniałe(a)ś
13
20
Dziękuję za ten głos. Trochę lżej zrobiło mu się na sercu.
już oceniałe(a)ś
3
13
`