Gry wojenne. Czarny scenariusz dla Europy i świata. Bartosz Wieliński rozmawia z generałem sir Richardem Shirreffem, autorem książki ?2017. Wojna z Rosją?.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Generał cwaniak reklamuje swoją książkę. Przy okazji robi z siebie idiotę ale pieniądz jest ważniejszy.
@miez A gdyby nawet tak było że reklamuje. To człowiek który ma pojęcie o wojnie. Rosjanie muszą wiedzieć że my także mamy rakiety, i że tak przyp...limy że odechce im się wojny. Od II wojny światowej straszą i zbroją się. Nic innego nie potrafią. Putin to bandyta który nie zawaha się użyć siły czego dowodem są Gruzja, Ukraina, Syria. Trzeba być czujnym.
już oceniałe(a)ś
6
7
@wyatearp Jak już puszczasz pawika w polskiej gazecie, to choć powycieraj i spadaj.
już oceniałe(a)ś
4
9
@wyatearp <<<W Gruzji to Gruzja zaatakowała. >>> No, i to w dodatku perfidnie zaatakowała własne terytorium... <<<Na Ukrainie to Majdan obalił i zakazał rosyjskiego.>>> Nie, nigdy nie zakazał ani nie próbował, choćby z tego prostego powodu, że większość uczestników Majdanu mówiła wyłącznie po rosyjsku. <<<Krym bez jednego nieboszczyka oraz 98% w referendum za.Rosją. >>> Z kilkoma nieboszczykami. A z tym referendum to prawda; tak samo w 1939 we wschodniej Polsce, a w 1940 na Litwie, Łotwie i w Estonii 99% głosujących opowiedziało się za przyłączeniem do ZSRR. Swoja droga odważni ci Rosjanie, że się tak pozwalają wypowiadać w głosowaniach miejscowym; przecież jakby przegrali głosowanie, to musieliby się stamtąd zaraz zabierać z całym wojskiem, no i jaki wstyd, co nie...? <<<Rosja wszędzie tylko broni swojego terytorium i swoich obywateli.>>> Rosja dwukrotnie - w 1994 i 1997 - podpisała traktaty gwarantujące ówczesne granice z Ukrainą, bez żadnych wyjątków ani zastrzeżeń. <<<Pan Putin to mądry historyczny mąż stanu na miarę Piotra I.>>> No, nie przesadzajmy - Piotr miał ponad 2 metry wzrostu; Puciek by mu sięgał jakoś tak do sutków...
już oceniałe(a)ś
4
1
JankeSSkiej "elycie" od dosyć dawna, jest potrzebny (wręcz niezbędny do życia) jakiś wróg zewnętrzny, który im "zagraża" i nie daje spać spokjnie ich jastrzębiom-generałom. Kiedyś takim wrogiem była. III Rzesza, Japonia, potem ZSRR, Wietmam, Chiny, potem Serbia , Irak, Libia, ISIS a ostatnio na rolę "bad-boysów " jankesi wystawiają Rosję Putina. Ta z piekla-rodem machina z budżetem w 650 mld $ musi się po prostu czymś żywić, a żywi się ona wojną. Jak się nie udłatwią Rosją to kolejnym "mięskiem" będą Chiny... Co się tyczy tych książkowych bredni, że niby Rosja jest gotowa wojować z całym światem to szkoda nawet słów. Rosja nie ma szans w takiej wojnie, dlatego wcale do niej nie dazy. Rosja może tylko i aż zniszczyć ziemię, zrobić ją nieprzydatną do życia (przynajmniej przez ludzi),a przy okazji popełnić hara-kiri. Nie sądzę, ze są na tyle nienormalni, aby tego chcieć.
@stop_pis roSSyjskiej "elycie" od dosyć dawna, jest potrzebny (wręcz niezbędny do życia) jakiś wróg zewnętrzny, który im "zagraża" i nie daje spać spokjnie ich jastrzębiom-generałom. Kiedyś takim wrogiem była II Rzeczpospolita, III Rzesza, Japonia, potem USA, Chiny, Afganistan, Czeczenia, potem Gruzja a ostatnio na rolę "bad-boysów " ruSScy wystawiają Ukrainę Petroszenki i faszyzm banderowców. Ta z piekla-rodem machina .... itd., itp.
już oceniałe(a)ś
1
1
No nie bardzo wierzę w teorie spiskowe, a tym bardziej czytać książki.. Mi do szczęścia i czytelniczej satysfakcji nie potrzeba wiele - wystarczy dobry kryminał. ;) Jak np. "Taniec wdowca" Ricka Riordana - Słoneczny Teksas, tequila, rockowa muzyka i piękne kobiety. No i oczywiście morderstwo ;)
już oceniałe(a)ś
0
0
Prawda jest taka że powinno być tak jak powiedział ten generał: Europa, NATO, Polska powinny pokazywać siłę i jedność. Obecny rząd niezależnie czy działa na polecenie Kremla i Putina, czy robi to z własnej głupoty i nieświadomie, osłabia właśnie nasze więzy z NATO, z Unią Europejską, nawet osłabia nas wewnętrznie. Działania rządu polskiego perfekcyjnie wpisują się ww politykę Putina, jakby wykonywały robotę na zlecenie. Tak to wygląda. Ale lepiej się łudzić że to po prostu banda głupców i nieudaczników. Tak powoli nas zaczynają odbierać w Unii i w NATO. Niezrównoważony rząd, który postępuje tak nieracjonalnie, że lepiej się z nim nie zadawać. Brawo PiS i biskupi. Pytanie tylko czy Putin macza w tym palce czy ci głupcy robią to mimowolnie i tak im jakoś wychodzi.
już oceniałe(a)ś
13
13
antek, rydzyk i jarus z dudą nas obronią przed unia europejska, przed gejami, francuzami i ich helikopterami, przed niemcami i amerykanami z ich lewacką globalizacją , wrocimy do matki rusi, polska wschodnia byla przez 200 lat czescia rosji wiec bedzie dobrze
już oceniałe(a)ś
13
13
Jedno jest pewne namiestnicy Kremla odsunięci od władzy w zeszłym roku, ale nadal są wśród nas!
@eldemon Przecież Anton dalej rządzi?
już oceniałe(a)ś
19
33
@eldemon Masz do wyboru: albo minister Obrony Narodowej jest agentem Rosji, albo jest bardzo naiwny, albo też ma nierówno pod sufitem. Wszystko jedno - każda z tych cech go dyskwalifikuje.
już oceniałe(a)ś
12
13
@rlnd odpowiedz a i c... :-)
już oceniałe(a)ś
6
7
@eldemon Jest dokladnie odwrotnie, to pisuar realizuje putinowskie marzenia o Polsce
już oceniałe(a)ś
6
7
17 mln kwadratowych ziemi skradzionych ponad stu narodom, leżących odłogiem lub mocno zdegradowanych ekologicznie. Czy to nie jest kraj uzbrojonych kleptomanów rządzonych przez wariatów?
już oceniałe(a)ś
3
4
Wolacy, Węgrzy, Slowacy,itp wyrazili jasno i dobitnie w wyborach że tęsknią za porządkiem z przed 1989 roku.
@octopus_buster G.. prawda to tez prawda;) Z Kukizem maja. To Samo Madziary z Fidesz i Jobbik czy Słowacy ze swoim Smerem czy SNS/L-SNS. Ludzie wola wierzyć w cuda i tyle. A Putin, Kaczyński, Orban te cuda obiecują ile wlezie. Do tego kler/cerkiew i pincet plus. Masz wybory pozamiatane. A ze to wszystko za najpóźniej dziesięć lat się zawali... Kogo to?
już oceniałe(a)ś
2
3
`