NSZZ Solidarność, który nie raz swoje żądania wyrażał w ulicznych demonstracjach, bywało, że użyciem śrub, stylisk czy palenia opon, donosi do prokuratury na kobiety, które w ramach 'czarnego protestu' użyły przerobionego logo 'Solidarności'. 'S' czuje się 'znieważona', że na tle tego logo jest sylwetka kobiety.

Prokuratura, zamiast sprawdzić czy 'czyn' kobiet w ogóle nosi znamiona przestępstwa, zażądała danych organizatorek protestu, jako odpowiedzialnych za to, co się działo podczas zgromadzenia. Przepisy, które pozwalają dochodzić odpowiedzialności organizatorów wprowadzono z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Miały służyć pociąganiu do odpowiedzialności organizatorów rozmaitych marszów narodowców i kiboli, które niekoniecznie przebiegają pokojowo. Ale prawo działa wobec wszystkich. Teraz pozwala 'Solidarności' i prokuraturze zastraszać kobiety od organizowania zgromadzeń w obronie ich praw.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Program PiS: wykopywać trupy i rodzić trupy
@wodnik57 Człowieku. Jesteś geniuszem lapidarności! Mam nadzieje, że niedługo PiS to też będzie trup - polityczny.
już oceniałe(a)ś
0
0
Sorki, czy to nie stary morawiecki rozpowszechnił teorię o wyższości woli suwerena nad literą prawa? I wszystko jasne, pocałujta w d... wójta, czarny marsz się odbędzie z jeszcze większą siłą!
już oceniałe(a)ś
5
5
Straszne w tym wszystkim jest to, że związek zawodowy występuje przeciwko zwykłym ludziom. W jakim kraju my żyjemy?
już oceniałe(a)ś
8
11
`