W sobotę kilka organizacji pozarządowych, także rolnicy będą protestować przeciwko umowie CETA - czyli umowie o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską i Kanadą. Protestujący obawiają się, że do Europy trafi tania i modyfikowana genetycznie kanadyjska żywność. Były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki przekonuje w 3x3, że ta umowa przyniesie Europie korzyści.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Będziemy mieli korzyści jak z syropu kukurydzianego. Polska musiała zapłacić amerykańskiemu koncernowi Cargali w latach 90 wysokie odszkodowanie, ponieważ utrudniała dostęp do naszego rynku temu produktowi. A jakie on ma własciwości, Syrop kukurydziany i jego produkcja Syrop ten, jak podaje Wikipedia, otrzymuje się z kukurydzy, która jest przetworzona na skrobię kukurydzianą. Następnie przetwarzana jest do formy syropu, który zawiera praktycznie tyle samo fruktozy i glukozy oraz niewielką ilość innych cukrów. Ponieważ w czasie produkcji jak i w czasie przechowywania nie ulega krystalizacji, ma bardzo małą lepkość oraz odpowiednio długą datę zdatności, od lat 60' ubiegłego stulecia syrop glukozowo-fruktozowy cieszy się coraz większą popularnością. Ciemne oblicze syropu kukurydzianego W książce pt. "Twój organizm - poradnik użytkownika" autorzy ukazują bardzo ciemne i złowieszcze oblicze syropu kukurydzianego. Już śpieszę z wytłumaczeniem takiego stanowiska. O tym, czy jesteśmy głodni czy też nie, odpowiada sporo hormonów (m.in. hormony tarczycy, kory nadnerczy). W układzie trawiennym występują dwa przeciwstawne hormony odpowiadające za stan głodu i sytości - grelina i leptyna. Grelina odpowiada za uczucie głodu - to jej zawdzięczamy ssanie w żołądku i konieczność spałaszowania teraz zaraz czegoś do jedzenia. Grelina jest zatem hormonem głodu. Leptyna to hormon, dzięki któremu możemy utrzymać zgrabną sylwetkę przez długie lata. Leptyna bowiem wywołuje w naszym przewodzie pokarmowym uczucie sytości, dzięki czemu nie mamy ochoty na kolejną paczkę chipsów czy cukierków. Leptyna jest więc hormonem sytości. Syrop kukurydziany, a właściwie syrop glukozowo-fruktozowy, ponieważ to jest produkt ostateczny dodawany do naszych pokarmów, hamuje wydzielanie leptyny, przez co pomimo pełnego brzucha ciągle czujemy niedosyt pt. "coś by się jeszcze zjadło". Przez takie działanie na hormony przewodu pokarmowego - leptynę i grelinę, producenci żywności mogą śmiało zacierać ręce. Jeśli bowiem jesteśmy bardziej głodni, kupimy więcej. Jeśli kupimy więcej, producenci żywności więcej zarobią.
    już oceniałe(a)ś
    12
    0
    Epidemia cukrzycy -8 procent populacji chora. Często jest to młodzież i dzieci. Kilka dekad temu bardzo mało ludzi młodych ludzi na nią chorowało. W dodatku te kilka dekad temu, każdy przechodził badania krwi i moczu przy byle okazji, tak działali komuniści. Epidemia chorób zwyrodnieniowych stawów, szczególnie kolan, szczególnie kobiet. W Polsce choruje na to 8 -9 mln ludzi. A choroba ta grozi wózkiem inwalidzkim. Wszystkie dane można sobie wygooglować. Wystarczy spojrzeć na obleśnych amerykanskich mutantów których można dostrzec na amerykańskiej ulicy, w hipermarkecie. Wystarczy włączyć byle co na yootobie, wystarczy obejrzeć amerykańskie produkcje telewizyjne, gdzie występuje ich naturszczyki, jak np. wojny magazynowe. Przecież oni mają doopy wielkości szafy. Szerokodupiatych można dostrzec również w Europie zachodniej, ale jak na razie to są ilości śladowe, a szerokość jest jeszcze nie przerażająca. Czy kilka dekad temu tak było? Co się zmieniło. Właśnie jedzenie, żywność i środki jakie się stosuje aby koszty jej produkcji były jak najmniejsze.
    już oceniałe(a)ś
    8
    0
    Pamiętam jak wieśniaki sprzeciwiali się wejściu do UE , blokowali drogi i po wejściu najwięcej i najszybciej skorzystali.
    @scoobydoopoznan Wieśniaki w Meksyku się nie sprzeciwiali umowie NAFTA z USA i poszli z torbami.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Czy ten Pan nie potrafi powiedzieć niczego bez tej wystudiowanej gestykulacji?
    @broszka Bo to sztuczna inteligencja jest, ten ambasador nie istnieje.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Czy dzieki tej CETA , beda zniesione cla na prawdziwe samochody z Ameryki ?
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Popieram CETA a protesty uważam za niczym nie uzasadnioną histerię.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    CETA to niemal identyczna umowa co TTIP, której negocjacje zerwała UE. Zawierając podobną do TTIP umowę z Kanadą, zawieramy ją faktycznie także z USA, bo Kanada i USA od wielu lat są związane umową o wolnym handlu.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    GW, poszukaj sobie sklepu rowerowego, a tam znajdziesz koło byś mogła walnąć się w czoło - co innego może powiedzieć ambasador (nawet były) Kanady.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    `