Rząd Prawa i Sprawiedliwości od samego początku chciał zerwać kontrakt na dostawę 50 francuskich śmigłowców dla polskiej armii. Taką decyzję można zakomunikować w sposób dyplomatyczny, ale partia rządząca z niego nie skorzystała, rozpętując antyfrancuską histerię. Jaki jest cel obrażania trzeciej potęgi militarnej świata? Obejrzyj komentarz Jarosława Kurskiego, pierwszego zastępcy redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
3 potęga?! Rozumiem, że z grupy USA / Rosja / Chiny ktoś wypada?:)
@mietekkowalski Pewnie wzieli klasyfikacje pod wzgledem liczby glowic nuklearnych - tam faktycznie Francja jest trzecia. Oczywiscie nie znaczy to, ze Francja to trzecia potega militarna swiata.
już oceniałe(a)ś
3
3
@mietekkowalski Są tacy ekonomiści co twierdzą, że jak wajchę przemysłu się przestawi na wojnę to Niemcy tą Francję w 3 lata wyprzedzą i są tacy geostratedzy co od razu wolą być Angolami na wyspie niż Francuzami na kontynencie i uznają wyższość WB nad Francję. Realnie na średnim dystansie to Francja się nie łapie do pierwszej 7. Bo Korea ją wyprzedzi i konstytucyjne pacyfistyczna Japonia już ja wyprzedaż - a co będzie jak zmienią konstytucję?
już oceniałe(a)ś
1
3
@mietekkowalski jaki Kurski taki komentarz
już oceniałe(a)ś
1
10
@mietekkowalski a Węgry i Korea Płn. to co?...
już oceniałe(a)ś
6
8
@mietekkowalski PRYWATNE STOSUNKI partyjnych notabli są zasłaniane "interesem państwa" Antoni Macierewicz nie wytłumaczył się ze stosunków z Alfonsem Damato, za to usłyszeliśmy, że w interesie Polski, jest wybór firmy polecanej właśnie przez Alfonsa..
już oceniałe(a)ś
7
1
@pieniadzeistolki Chcę przez to powiedzieć, ze sprawa jest na tyle poważna, że powinna ją zbadać ponadpartyjna komisja sejmowa. POLSKA nie należy do Antoniego Macierewicza i jego kolegów, którzy teraz pomagają mu zatuszować jego dwuznaczne znajomości i powiązania, którym jak widać podporządkowano interes państwa.
już oceniałe(a)ś
1
0
@biesczad1 Podobno Kublikowa zrobi dziś analizę wieczornego wydania faktów, TVN chce kupić od Kurskiego brata format " rolnik szuka żony" Do szkoły zostanie wprowadzony przedmiot Historia lotnictwa śmigłowcowego i każdy młody Polak będzie specjalistą od lotnictwa. IDĄ NOWE CZASY
już oceniałe(a)ś
4
2
@mietekkowalski O Turcji, drugiej arrmi NATO tez ktos chyba zapomnial...
już oceniałe(a)ś
1
2
@mr.powers Drugiej pod względem liczby żołnierzy. To nie jest jedyny wskaźnik.
już oceniałe(a)ś
4
4
Jarosław Kaczyński - Caracal I Król Polski
@japa Chciales zapewne napisac karakan?
już oceniałe(a)ś
5
5
Spośród propozycji innych oferentów, gabarytami Caracal jest najbliżej Mi-8/Mi-17. Jednak ten przetarg był dziwny od początku, tak samo te ekspresowe testy. Wystarczy przyznać przed sobą, że nie jesteśmy suwerenni i człowiek przestaje się dziwić. Ta wasza desperacja i wypieki na twarzy też daje do myślenia.
już oceniałe(a)ś
13
9
La! La! La! Pan Kurski co się Na śmigłowcach zna!
już oceniałe(a)ś
11
8
Mozeciee byc dumni z tych MINUSOW SWIADCZA OE O WASZYCH RACJACH. pis jest wsieklym psem na lancuchu Rosji. kaczynski z biografia katow wujow czerwono Armijcow na stanowiskach w Polsce do smierci Stalina. jeden stracony w Moskwie za mordy na Polakach. taki rodowod tych z pod Odessy. Bolszewia. Niszcza kraj. To za 500+ dali sie otumanic dziecioroby w tym przelidnionym sweiecie.
już oceniałe(a)ś
2
0
Jaki ma cel pan Kurski obrazajac Francuzow, ze sa 3 potega militarna swiata?
@mr.pen Faktycznie, nie są trzeci. Są na piątym miejscu. Wciąż - potęga militarna (i nuklearna!).
już oceniałe(a)ś
2
2
Francja to jest taka potęga że się POs..ć można,kolaborant to tak ale nigdy sojusznik.
@klekot52 a ty jestes knot i burak !
już oceniałe(a)ś
1
1
@slasla lubię Ci.
już oceniałe(a)ś
0
0
@klekot52 Ale to Ameryka w Jalcie sprzedala nas za czapke gruszek Stalinowi :D
już oceniałe(a)ś
1
1
Przecież prezydent Chin był dopiero co w Polsce i nikt Chińczyków nie upokarzał.
już oceniałe(a)ś
3
1
`