Paweł Dąbrowski, fotoreporter Super Expressu, za wykonanie zdjęcia gołej stopy posłanki Lidii Gądek otrzymał roczny zakaz wejścia do Sejmu. O cofnięciu akredytacji dowiedział się w momencie, gdy nie został wpuszczony do budynku Sejmu. Precedens groźny dla wolności słowa spotkał się z krytyką fotoreporterów sejmowych, w obronie Pawła Dąbrowskiego stanęła też sama posłanka Lidia Gądek, publikując specjalne oświadczenie. W rozmowie z Wojciechem Maziarskim, Paweł Dąbrowski zdradza szczegóły głośnej sprawy.
Więcej
  Komentarze
  Muzułmanki włosów nie pokazują a stóp - Chinki. Widać Gądek to w PiS frakcja chińska i reporter jej wartości obraził. Oczywiście, że chrześcijańskie, tylko -tym razem - chińskie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Panie Pawle , bo to się kuźwa myje a nie wietrzy , taki duży chłopak a nie wie o tym
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  Do Sejmu RP wkraczają muzułmańskie obyczaje! Nie wolno pokazać gołej stopy – wprawdzie za ten grzech wobec Allacha nie została ukamieniowana kobieta, ale dla niepoznaki fotoreporter. Może tych Strażników Gołej Stopy powinno się zatrudnić w twierdzach moralności – w kościołach? Tam jest tyle gołych cielsk, nóg, biustów, stóp etc,etc ... Trzeba ukarać wszystkich, którzy dopuszczają do oglądania tego paskudztwa! Do dzieła Strażnicy!!!!
  już oceniałe(a)ś
  17
  17
  Bardzo dobrze że zrobił zdjęcie sejm jest do nard ,a nie do rozbierania się.Posłankę nie stać żeby kupić sobie wygodne obuwie.To jest miejsce publiczne.Dziennikarz miał zupełnie słuszną rację robiąc takie zdjęcie.Ja jako obywatelka naszego kraju mam prawo wiedzieć jak zachowują się posłowie.Może ta Pani myślała ,że jest w sypialni.Nawet jak się przychodzi do kogoś w gości to też nie wypada zdejmować obuwia.Natychmiast zwrócić akredytację fotoreporterowi.
  @epislopat To się nie wietrzy a myje. Ponadto kupuje się obuwie zdrowe i wygodne. Ponadto Sejm to miejsce PUBLICZNE i dziennikarzom wolno a nawet potrzeba zajrzeć w każde miejsce. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Wyrazy uznania dla pani poseł za wyjaśnienie powodów dla których wyłożyła sobie nóżkę na widok publiczny i za oburzenie za zakazanie dziennikarzowi wstępu do Sejmu. Zakaz jest NIEKONSTYTUCYJNY i bezczelnie naruszający prawa dziennikarza. . To pierwszy krok ( a właściwie drugi) do WYWALENIA dziennikarzy z SEJMU. Oj, boli pisdzieli ,że dziennikarze patrzą i widzą i są jeszcze tacy pracowici, że i w nocy też im się chce pokazywać nocne igraszki Kempy i flaszki. Oj, boli, boli... TO JEST CZAS , W KTORYM TRZEBA POŚWIĘCIĆ WIELE, ŻEBY WSZYSTKO OCALIĆ. PIS TO ZŁO. A MY DZIAŁAJMY UCZCIWIE I SPRAWIEDLIWIE. DZIAŁAJMY !
  już oceniałe(a)ś
  10
  12
  Nie, nie jestem za tym aby zakazywac reportreom sejmowym wstepu do budynku Parlamentu. Nie jestem, chyba, ze sie dopuszcza czegos bardzo niestosownego. Sfotografowanie golej stopy poslanki chyba do takich nie nalezy, wiec nie nalezalo go karac zakazem.. Zdjecie bylo, w moim przekonaniu, glupie i zlosliwe i zostalo wykonane wylacznie po to by ja osmieszyc czy nawet "skompromitowac", choc wez mnie i zabij, nie wiem co w tym jest osmieszajacego czy kompromitujacego. Miesci sie jednak w normie polskiego dziennikarstwa brukowego. Takie juz jest i takie bedzie. Ale moge sie mylic i moze byl w tym ukryty jakis sens, ktorego nie chwytam. To co dla mnie jest uderzajace, to ze Wojtek Maziaski, ktory rozmawia z fotografem, nie pyta swego rozmowcy czemu mialo to zdjecie sluzyc. Byc moze chodzilo o to, ze poslanke spedzajaca caly dzien na obcasach, zaczely uwierac buty. wiec zdjela jednego? Mnie sie to tez czesto zdarza - w kinie, w teatrze, w restauracji, z latami coraz czesciej. Zsuwam dyskretnie po stolem buta i daje nodze odpoczac, Ktora z nas bez winy niech pierwsza rzuci kamieniem. Nie chcialabym aby przylapal mnie przy tym jakis fotoreporter. To jest intymny moment w codziennym zyciu kazdej kobiety, zas jej "formalny" stroj wymaga czesto chodzenia w butach na obcasach. Fotpreporter Super Expressu wystawil sobie swiadectwo, nie pani Lidii Gadek, nawet jesli jest ona z PiSu. Ale nie nalezalo go karac. Wystarczy, ze wiele z nas Super Exressu nie czyta.
  @helena helena to ja nie chce siedzieć w restauracji z Tobą i Twoją Odpoczywającą Stopą. Pozdrawiam.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  `