W najbliższy poniedziałek kolejna fala protestu. Tym razem, przeciwko reformie edukacji wprowadzanej przez rząd, będą protestować nauczyciele. Będzie ich ok. 25 tysięcy - zapowiada szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, który odpowiada na trzy pytania Aleksandry Sobczak.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
a pamiętacie, kiedy był ostatnio wielki protest organizowany przez ZNP? jak wprowadzania gimnazja .. :)
@swansea Nie, ostatni protest był rok temu przed wyborami, zorganizowany wspólnie z tzw. Solidarnością.
już oceniałe(a)ś
1
1
A co Broniarz zrobił dla nauczycieli przez te wszystkie lata jak był przewodniczącym ZNP? Gdzie był jak likwidowano szkoły, jak się je łączy i robi klasy 40 osobowe? Jak zwalnia się co roku po blisko 10 tys nauczycieli? I niech mi ktoś powie że to nie jest akcja polityczna postkomunistycznego ZNP.
@demo Weź się nie wydurniaj. Postkomunistyczni nauczyciele to już margines. To było prawie 30 lat temu, wiesz? Ówczesne trzydziestolatki już się szykują do emerytury.
już oceniałe(a)ś
10
15
@demo Lewactwo, to robactwo ,tylko tępić takich zadymiarzy...
już oceniałe(a)ś
15
11
@jeunesse1 No to do boju, prawiczki.
już oceniałe(a)ś
6
8
@demo Wiekszego idiote zrobiłbyś z siebie pisząc,ze to Wyborcza wybiera Broniarza na szefa związku...
już oceniałe(a)ś
5
5
@demo ZNP obecnie więcej robi dla nauczycieli niż związek solidarność siedzący w kaczym kuprze nie słychać żeby prezes ZNP byczył się na koszt związku w ekskluzywnych hotelach, a jego psa obdarowywano haftowanymi poduszkami,
już oceniałe(a)ś
3
3
Nigdy nie sądziłem, że będę kibicował panu Broniarzowi, ale pisiorowy rząd dojnej zmiany potrafi czasem zrobić coś pozytywnego - na przykład połączyć ludzi o bardzo różnych poglądach, Jestem ojcem dziecka, które już niebawem stanie się jedną z pierwszych ofiar zadowolonej z siebie idiotki Zalewskiej - autorki najgłupszej, najszkodliwszej i najgorzej przygotowanej ze wszystkich tzw. "reform" pisu. Nie jestem i nie byłem zwolennikiem gimnazjów ale to, co proponuje ta baba woła o pomstę do nieba: nawet całkowicie pisowskie, Rządowe Centrum Legislacji bije na alarm, że projekt jest fatalnie przygotowany i niekonstytucyjny. Nie wiadomo, co z programami nauczania - na razie padają tylko zapewnienia o redukcji przedmiotów ścisłych na rzecz szeroko rozumianego wychowania patriotycznego. Nie wiadomo, co z dublującymi się rocznikami. Nie wiadomo, co z nauczycielami gimnazjów. Nie wiadomo co z miliardami złotych, wydanych przez gminy na budowę nowych gimnazjów - w większości z unijnych kredytów, a więc zmuszających gminy do użytkowania inwestycji zgodnie z przeznaczeniem. Wiadomo tylko, że Zalewska ma zdrowe siekacze, bo wietrzy je każdorazowo na widok kamer TV - i jest to prawdopodobnie jeden z nielicznych zdrowych organów w głowie tej kobiety. Mam nadzieję, że ZNP uda się choć trochę opóźnić wejście w życie programu rujnowania polskiej oświaty - może do tego czasu ten rząd upadnie, a do władzy dojdzie ktoś mniej szkodliwy dla Państwa. Póki co, grozi nam nie tylko niebywały chaos, ale przede wszystkim edukacyjne bagno, w którym zamiast kształtować konkurencyjnych na europejskim poziomie przyszłych adeptów informatyki czy inżynierii, będziemy lepić tępaków o głowach napęczniałych smoleńską bździną i historią świata według pis. Larum grają !
już oceniałe(a)ś
7
0
Straszyć, straszyć, straszyć tylko to czerska potrafi. A może czas zacząć myśleć?
@Tomek W Jak nie macie przekazu, to kradniecie teksty przeciwników :) typowe..
już oceniałe(a)ś
9
9
@Tomek W Tomeczku,ile zapłaci spółka Putin& macierewicz & kaczyński.z O.O.Na piwko wystarczyło?
już oceniałe(a)ś
13
14
@Tomek W Taki przekaz dnia z Nowogrodzkiej? Cienko i bez polotu....Ale parę srebrników wpadło.
już oceniałe(a)ś
11
12
@Tomek W Nie bój się i zacznij myśleć.
już oceniałe(a)ś
7
6
@Tomek W pisim burakom myślenie nie grozi to pomazańcy z kaczego kupra nadprezes za was myśli
już oceniałe(a)ś
5
5
koniec tej patologii gimnazjalnej! NARESZCIE
@kali555 Pieprzysz, jak każdy troll. Tyle, że na skrypt się nie załapałeś.:- ))
już oceniałe(a)ś
6
6
@kali555 A z jakiej perspektywy się wypowiadasz? Rodzica gimnazjalisty? Nauczyciela? Gimnazjalisty? Czy może pislamisty?
już oceniałe(a)ś
7
8
@sennachmura Ja wypowiadam sie z pozycji rodzica gimanzjalisty i uwazam, ze ma to jak najwiekszy sens.
już oceniałe(a)ś
5
4
wszystkie łapki na pokład. skąd my to znamy? Pozdrawiam Losiu
@losiu4 Ty z miesięcznic.
już oceniałe(a)ś
0
0
A to już było. Protesty, stan wojenny, godzina policyjna itd.
już oceniałe(a)ś
3
0
" Gwiazdy " Nowoczesnej - wcześniej Unii Wolności , potem PO : - cała prawda wg Wikipedii: 1. Gasiuk - Pichowicz Kamila bezskutecznie ubiegała się o mandat europosła z listy UW - aspiracje przekraczające jej możliwości 2.Katarzyna Lubnauer - nauczycielka, członek Unii Demokratycznej, później Unii Wolności. Kilkakrotnie bezskutecznie ubiegała się o mandat posła z list UW i PD oraz trzykrotnie bezskutecznie kandydowała do samorządu z list Lewica i demokraci oraz PO 3.Dolniak Barbara w 2011 roku bezskutecznie ubiegała się o fotel senatora 4. Golbik Marta - w 2010 roku bez powodzenia kandydowała do Rady Miasta Gliwice 5. Lieder Ewa - w 2014 roku bezskutecznie ubiegała się o fotel prezydenta 6. Rosa monika - od 2010 roku pracownica kancelarii Bronisława Komorowskiego Z-ca Dyr. Zespołu Obsługi Kancelarii 7.Scheuring - Wielgus Joanna w 2014 roku bezskutecznie ubiegała się o fotel prezydenta miasta . działaczka Stowarzyszenia rzeczpospolita babska ;) 8. Stasiński Michał w 2006 roku startował na radnego z listy PO 9. Suchoń Mirosław - w 2005 r bezskutecznie kandydował do parlamentu a latach 2006 i 2010 bezskutecznie w wyborach miejskich 10. Szłapka Adam - od 2011 roku pracował w kancelarii Prezydenta Komorowskiego , w roku 2010 bezskutecznie kandydował w wyborach samorządowych 11.Meysztowicz Jerzy - kilkakrotnie kandydował z list UW i PO będąc członkiem tych partii 12. Mieszkowski Krzysztof - od 2006 roku Dyrektor Polskiego Teatru - NIE POSIADA WYŻSZEGO WYKSZTAŁCENIA lecz tylko Liceum Ogólnokształcące, co chyba jest skandalem !!!! 13. Misiło Piotr - były członek PO - w 2006 roku bezskutecznie ubiegał się o fotel burmistrza Polic 14. Pampuch Mirosław - były członek PO w 2011 bezskutecznie ubiegał się o fotel posła z ramienia PO 15. Gryglas Zbigniew - były wysoki urzędnik administracji rządowej Jerzy Wierchowicz - członek Trybunału Stanu z rekomendacji Nowoczesna - były poseł Unii Demokratycznej oraz Unii Wolności w 2001 roku nie uzyskał mandatu, w 2007 bez powodzenia kandydował do senatu z ramienia Lewica i demokraci, a w 2014 kandydat PO w wyborach samorządowych uzyskujący mandat. Jerzy Synowiec - współzałożyciel nowoczesnej - były członek Unii Wolności , następnie członek PO - obecnie NowoczesnaPO ;)
@2mimoza SUPER!!
już oceniałe(a)ś
4
9
@2mimoza No i co ?
już oceniałe(a)ś
16
17
@2mimoza Najlepsi ludzie w polityce jakich teraz widać. Kmioty z PiSu nie dorastają im do pięt.
już oceniałe(a)ś
17
22
@2mimoza Wykształceni i inteligentni, nie to, co miernoty i buraki z PiSu
już oceniałe(a)ś
14
14
@2mimoza od czegoś trzeba zacząć
już oceniałe(a)ś
3
4
@2mimoza Weź sobie na warsztat Rysia Czarneckiego - bohatera Samoobrony !
już oceniałe(a)ś
2
3
@2mimoza Przynajmniej nie z PZPR, jak u Ciebie w PISie.
już oceniałe(a)ś
0
0
`