Władza o zapędach totalitarnych wyzwoliła dobro: na ulice wyszło społeczeństwo obywatelskie - komentuje Aleksandra Klich poniedziałkowy czarny protest, określany już 'rewolucją parasolek'. I jednocześnie nawołuje, by nie składać parasolek, bo cięgle pada.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Cofnięcie nieprzemyślanej, pośpiesznie skleconej „reformy” edukacji to sprawa równie ważna jeśli nie zdecydowanie ważniejsza niż przepisy dotyczące aborcji. Jeśli pozwolimy min. Zalewskiej na realizację jej zamierzeń – odwrotu nie będzie, bo kto o zdrowych zmysłach zafunduje szkole następna rewolucję? Polska szkoła potrzebuje zmian w ramach istniejącego systemu, ale nie politycznego popisu na miarę projektu Ordo luris, który trzy dni temu był świetny a dziś wylądował w koszu.
@Jan Nowak Zapobieżenie rujnowaniu edukacji, to jedno. A prawo do aborcji - to drugie. Obie szalenie ważne, ale prawo do decydowania o swoim ciele, prawo do podejmowania wolnej decyzji we własnym sumieniu jest najważniejsze. Projekt Ordo Iuris jest chory, totalitarny, przemocowy.
już oceniałe(a)ś
1
1
@zupa_w_sam_raz Moja wypowiedź nie miała na celu gloryfikacji projektu Ordo Iuris, tylko wskazanie, że serwowany nam taniec chochołów dotyczy wielu kluczowych dziedzin życia, w których obronie - z parasolkami, czy bez parasolek - trzeba stanąć równie mocno.
już oceniałe(a)ś
2
2
@Jan Nowak OK :)
już oceniałe(a)ś
0
0
@zupa_w_sam_raz > ale prawo do decydowania o swoim ciele, prawo do podejmowania > wolnej decyzji we własnym sumieniu jest najważniejsze Zgoda, ale edukacja jest równie ważna, bo bez odpowiedniej edukacji to prawo będzie niemożliwe do zrealizowania. Raz, że aby decydować świadomie, musisz mieć odpowiednią wiedzę. Dwa, że zła edukacja spowoduje, że jej efektem będzie banda niedouczonych a zindoktrynowanych półgłówków, którzy poprą i przepchną każdą chorą ideologiczną bzdurę.
już oceniałe(a)ś
2
2
@Jan Nowak Jedynie domaganie się ustąpienia PiS mogłoby powstrzymać te negatywne reformy ,Tylko masowe wystąpienie całego narodu ,mogłoby doprowadzić do ustąpienia kaczystów .Chyba bezkrwawo by się to nie odbyło ?
już oceniałe(a)ś
1
2
@puzonik.48 Ja sobie wyobrażam jednak, że przy skali protestów takiej, jak poniedziałkowa, możliwy jest i realniejszy scenariusz – rekonstrukcja rządu z wymianą min. Zalewskiej i przeprowadzenie prawdziwej, a nie pozorowanej debaty, wysłuchanie ekspertów i realistyczny plan zmian, bez burzenia struktury - korzystny dla szkolnictwa.
już oceniałe(a)ś
1
1
`