Kilkadziesiąt miliardów złotych - tyle rocznie budżet traci na unikaniu płacenia przez firmy podatków VAT i CIT. Do walki z unikaniem opodatkowania wystarczy dobrze wykształcona i dobrze opłacana grupa kilkudziesięciu urzędników - mówi w 'Temacie Dnia Gazety Wyborczej' prof. Dominik Gajewski, zajmujący się badaniem oszustw podatkowych. Zwraca przy tym uwagę, że są kraje - Czechy czy Słowacja - które 'podkradają' nam podatników, zachęcając np. przedsiębiorców z południa Polski do rozliczania się właśnie u nich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Panu profesorowi nie przychodzi do głowy propozycja zmiany przepisów podatkowych, tak by polscy przedsiębiorcy nie uciekali do Czech czy na Słowację.
już oceniałe(a)ś
1
0
ale firmy na calym swiecie uciekaja do iinnych panstw, azeby placic jak najmniej podatkow! zadno nowe zjawisko! turystyka podatkowa trwa, a tylko normalny pracujacy na niskich pozycjach placa podatki na calym swiecie!! malych pieniedzy to banki nie chca, oni chca miliony, dlatego nalezy wprowadzic karty bankowe dla wszystkich i gotowke zlikwidowac!!!! wtedy bedzie koniec z nielegalnymi dochodami!! maly czlowiek nie boi sie plastykowych pieniedzy, tylko zlodzieje, mafiosi, politycy, tzw. przedsiebiorcy nie chca plastikowych pieniedzy i sa za gotowka, bo co zrobic np. z lapowkami ?
już oceniałe(a)ś
2
2
`