Wiceminister sprawiedliwości na swojej rozprawie domaga się kar dyscyplinarnych dla sędzi; policjanci i prokuratorzy o 6 rano wchodzący do mieszkań biegłych, którzy wydawali opinie w sprawie śmierci ojca ministra sprawiedliwości - te dwa przykłady poruszyły nie tylko świat prawników. Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przyznaje w 'Temacie Dnia gazety Wyborczej', że takie sytuacje rodzą wątpliwości co do niezależności sądownictwa. 'Jeśli moje prawa obywatelskie będą naruszane, to chciałbym pójść do sądu, który nie boi się władzy' - powiedział w rozmowie dla wyborcza.pl. Zdaniem prawnika Fundacji, kreowana jest atmosfera, że sądy są 'hamulcowym dobrej zmiany'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Pan Zbyszek wie co robi. By(d)le jaki też wie co robić. Prawdziwi prawnicy i normalna część społeczeństwa też będą wiedzieli co mają zrobić z tymi prawniczymi (sic!) miernotami.
już oceniałe(a)ś
5
4
w perfidny sposob naduzywa swoja wladze w panstwie gdzie wszystko dziala w immie demokracji musialby natychmiast oddac swoje teki ministerialne i zajac sie swoia rodzina.
już oceniałe(a)ś
2
2
sadownictwo ma byc jak ten pis! niezalezne sady+praworzadnosc - to jest anarchia, ta kacza miernota+ziobro+gowin maja inna wizje sprawiedliwosci tzn prawa i sprawiedliwa tak jak w tzw. pis!!! tzw.pis i praworzadnosc nie pasuja do siebie!!!!
już oceniałe(a)ś
9
10
Panie ministrze Ziobro,proszę zaprzestać zabawy na koszt SUWERENA. Sprawa śmierci pańskiego ojca jest smutna,ale nie można w nieskończoność angażować sądów. Pytam,kto w konkretnie tej sytuacji powinien być obciążony kosztami ekspertyz? Czy ekspertyzy podjęto na zlecenie rodziny czy i imieniu rządu zlecił pan jako jej członek? Skąd tak ogromne pieniądze będzie pokrywać SUWEREN ?
@babcia_tomka Ziobrowa ma suwerene w dooopie. Juz wiecej wyborow nie bedzie, wiec jest niepotrzebny. Murzyn zrobil swoje, Murzyn moze odejsc.
już oceniałe(a)ś
3
3
W państwie pisowskim rządzi Kaczyński który ma nawet większa władze niż Sułtan bo on szanował wyroki Sądów a Kaczyński NIE
już oceniałe(a)ś
3
5
Jezeli za tym stoi ministrowa generalna prokuratorka sprawiedliwosci niejaka Zbyncia, to wszystko wolno. My som PISuarowe szambo i my robim porzundki!
już oceniałe(a)ś
10
14
`