Propozycje rozszerzonej konfiskaty czy kar 25 lat za wyłudzenia VAT mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa prowadzenia biznesu - uważa Ryszard Wojtkowski, ekonomista, partner w funduszu Resource Partners. W Temacie Dnia 'Gazety Wyborczej' powiedział, że te propozycje służą jedynie pokazaniu, kto jest większym szeryfem. Jego zdaniem, polscy przedsiębiorcy przyjęli strategię na przeczekanie, mając nadzieję, że z nową władzą da się ułożyć. To błędna strategia, twierdzi R.Wojtkowski.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Hehe. Przedsiębiorca z sektora finansowego to raczej wróg przedsiębiorcy z sektora realnego, więc pls kolego nie wypowiadaj się w imieniu przedsiębiorców. Was finansistów sektor realny traktuje jako wrogów, a nie przyjaciół tradycyjnego biznesu, więc pls mów w swoim imieniu, a nie naszym.
już oceniałe(a)ś
6
1
Dobre argumenty, że jak się podniesie karę za VAT to ktoś może pójść do więzienia niewinnie. Od kiedy to wielkość kary wpływa na ilość błędów systemu sądowego. Skoro obawiacie się wsadzenia przedsiębiorcy niewinnie z powodu wysokiej kary to może zajmijcie się żałosną jakością pracy sądów (to pokazują statystyki Eurostatu i OECD). Zgodnie z waszą logiką za morderstwo to max można w kodeksie karnym zapisać 1 rok w zawieszeniu, bo przecież też można kogoś skazać przez pomyłkę. Co do tzw. łańcuszka kontroli VAT to chyba nie PiS to wprowadził lecz to działa już od kilku lat. Kabaret Resources Partners & GW, wersja dla gimnazjalistów, a nie dla dorosłych ludzi.
już oceniałe(a)ś
4
1
skutki polityki gospiodarczej i decyzji tzw. pis+ich amatorszczyzna odstrasza wszystkich, a inwestycje potrzebuja stabilnosci politycznej+prawnej+pozytywnego klimatu w spoleczenstwie. a o tym nie ma mowy przy tych pis-rzadach!!ale pis- program wyborczy "Polska w ruinie" jest realizowany w ramach dojnej dobrej zmiany,! do tego dochodzi jeszcze kradziez koni - perspektywa rozwoju gospodarczego Polski i dojenie Unii wg tego kaczy.....!!!!
już oceniałe(a)ś
11
10
Oportunizm i strach przed nalotami kontroli.
już oceniałe(a)ś
1
1
To sprytna metoda posłużenia się inspektorami i donosami dla przejęcia dorobku życia innych obywateli . Po fakcie pies z kulawą nogą nie będzie węszył dla czego , tymbardziej gdy szeryf jest po za a policjant i prokurator jak SS -an nad partyzantem. Jest jednak różnica taką władzę wybraliście własnymi rękami i rękami swoich środowisk.!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
1
1
No kto się pod nazwiskiem wypowie przeciw GTW (grupa trzymająca władzę). Nazajutrz o 6 rano odwiedzą go emisariusze tejże wysłani przez Ziobrę. Nawet chyba nie będzie musiał wysyłać bo oportunistyczni / zastraszeni / karierowicze prokuratorzy (wybrać właściwe) na "wyścigi będą ścigać" przeciwników GTW. Dla wzmocnienia efektu prokuratura zabierze z sobą paru chłopców z ONRu z baseballami (im nawet pewnie wolno używać tych ze znakiem PW). Szybko taki krytykant wróci na właściwe tory, albo pójdzie z torbami za kratki a skonfiskowana firma przypadnie w udziale jakiemuś misiewiczowi...
już oceniałe(a)ś
2
2
`