Na Mazowszu Prawo i Sprawiedliwość wygrało zdecydowanie. Zdobyło prawie czterdzieści procent poparcia. Przed wyborami padło wiele obietnic. Rolnicy liczyli na 'dobrą zmianę'. Odwiedziliśmy kilka wsi, by sprawdzić nastroje. Reakcje były zaskakujące... Czy ustawa o obrocie ziemią może się obrócić przeciwko PiS? Zobaczcie.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
dobrze wam tak czereśniaki, mam nadzieje że pierwsi dostaniecie w doope, siedzicie przed telewizorem z rozdziawionymi koparami, repertuar? Plebania, M jak miłośc, a było poczytać to i owo, posłuchac mądrych ludzi a nie ksiundza dobrodzieja Jak przy władzy było PO to wystarczyło pierdnięcie i jechaliscie traktorkami [kupionymi za Unijne pieniadze] na Warszawę palic oponki razem ze smotruchami ze ślunska, teraz połozyliście uszy po sobie, to żreć bedziecie niedługo brukiew, głupki
@3-kuleczka Nie życz im źle. Głupie i naiwne wybory, ale to oni jedzenie produkują.
już oceniałe(a)ś
28
25
@arronia sratatata, jedzenie produkują chińczyki i fabryki. Z czego? Nie pytaj.
już oceniałe(a)ś
27
35
@lehoo przynajmniej się cenią :), kanalie PIS opluwają za kilkadziesiąt groszy
już oceniałe(a)ś
27
4
@poprawna_polszczyzna oczywiście kanalie z PIS
już oceniałe(a)ś
23
0
@3-kuleczka ONI nie wiedzą że jeszcze nie dostali figi z makiem. Dopiero ją dostaną - na przykład zapowiedziane przez PIS likwidacja Poradni Specjalistycznych
już oceniałe(a)ś
41
31
@henrykus1943 dureń? bo?
już oceniałe(a)ś
12
13
@arronia Oni od dawna nie produkują żadnego jedzenia, tylko leżą cały dzień i przeżerają unijne dotacje. Znam paru rolników, to wiem jak to wygląda. Znajomy sprzedał ziemię, bo nie chce mu się nic robić, ale jeszcze przez 5 lat dopłaty będzie zgarniał. A przynajmniej tak sądzi, bo zaraz Unia w wyniku działań pisu je wstrzyma.
już oceniałe(a)ś
16
2
@batrolan gratuluję mieszczństwu obszernej wiedzy.
już oceniałe(a)ś
3
2
@batrolan Chyba jednak nie znasz żadnego rolnika. Ci o których mówisz, to po prostu cwaniacy którymi powinna się zająć ARIMR oraz odpowiednie służby.
już oceniałe(a)ś
1
2
@3-kuleczka Uznanie ! Bo choć komentarz nieco brutalny, to wszystko sama prawda.
już oceniałe(a)ś
1
1
@3-kuleczka Dokładnie. Górnicy zresztą też zobaczyli faka. Od obu dudusiów (piotrusia i endrju).
już oceniałe(a)ś
0
0
jest pomysł by zapędzić chłopstwo z powrotem do kołchozów po wykupie ziemi przez agencję rolną-kufajki i gumofilce będą za darmo po wysłuchaniu apelu smoleńskiego
@zbijan1 Nie "po wykupie ziemi przez agencję rolną", tylko po rozkułaczeniu za darmo i oddaniu ziemi Kościołowi katolickiemu.
już oceniałe(a)ś
9
10
@zbijan1 O kochany, zapomniałeś o zaniesieniu pieniążków plebanowi, bo nie przyjdzie z kolędą...po następne.
już oceniałe(a)ś
1
1
Czy tę grupę społeczną możemy już uznać za zaszczepioną przeciw populizmowi?
@lehoo Tobie dali dużo 500+ razy ile pociech? Interes się kręci?
już oceniałe(a)ś
17
22
@lehoo "beznapletkowy" to obelga? Jezus tez nie mial napletka a jego obrzezanie do niedawna swietowaliscie pierwszego stycznia:)
już oceniałe(a)ś
28
33
@arronia Nie. Chłop u nas ciemny. Co klechy każą to zrobią. Wyjątki są nieliczne.
już oceniałe(a)ś
27
30
@arronia Niestety ta grupa społeczna jest nieucuna i robi to co mówi ksiumdz dobrodziej - prawie bóg. Teraz ksiumdz bedzie zarabiał na wieśniakach odsprzedając im jako pośrednik ich własną ziemię :D Brawo chomorole - niech was księża dymają na 15 - 20% marże za wasze własne pola.
już oceniałe(a)ś
7
9
@swawolny_dyzio Dalej świętują w tym samym terminie, chociaż pewnie większość z nich nie ma pojęcia, dlaczego 1 stycznia mają obowiązek iść do kościółka. A kto do kościółka tego dnia nie pójdzie, to - jeśli nie zdąży się wyspowiadać - pójdzie do piekła, bo to grzech ciężki. I w ten sposób prawdziwy-polak-katolik będzie się smażył do dnia sądu ostatecznego w smole za to, że nie czcił utraty napletka przez pewnego Żyda.
już oceniałe(a)ś
6
5
@kniazwitold "...robi to co mówi ksiumdz dobrodziej - prawie bóg..." "...Miły panie, my prostacy, A coż wiemy, nieboracy? To mamy za wszytko zdrowie, Co on nam w kazanie powie: Iż gdy wydam dziesięcinę, Bych był nagorszy, nie zginę, A dam li dobrą kolędę, Że z nogami w niebie będę..." (Mikołaj Rej, "Krótka rozprawa...") Jak widać, od XVI w. nic się nie zmieniło
już oceniałe(a)ś
4
3
@swawolny_dyzio Co do napletka, to trzeba by się spytać jego kochanki Magdaleny, gdy po sfingowanej śmierci na krzyżu, uciekł z nią do Egiptu bo była z nim w ciąży...
już oceniałe(a)ś
1
1
To jeszcze nie wszystkie "obiecanki" pis w stosunku do rolników . Teraz czeka ich obniżenie dotacji , póżniej ich zanik .
już oceniałe(a)ś
111
34
Nabici w BUTELKĘ+ ...... :)))) Dobrze im tak, jak dopuścili do władzy faszyzujących oszustów ! .... za to PiSowskie RODZINKI gęstym szeregiem przy KORYCIE+ wypełnionym podatkami Polaków .... :(((
już oceniałe(a)ś
94
32
O rolników ja bym się nie martwił bo ich jest nie dużo. Większość ludności wiejskiej to lumpenproletariat czerpiący korzyści z 500+
już oceniałe(a)ś
95
35
No no, istotny sygnal dla PiS i małego prezesa, traci poparcie na wsi, to znaczy, że wszędzie traci. Czyżby krótka była ta dojna zmiana?
@peterski60 To i moze proboszcze sie zmienia i odkryja w Kaczynskim ubeckiego syna i Zyda zza Buga wreszcie? Zniknie wtedy szybko, wyjedzie nad Morze Martwe.
już oceniałe(a)ś
27
32
@peterski60 Jesteś pewien(a), że na wsi traci?
już oceniałe(a)ś
2
3
Średnie dochody rolników stanowią obecnie około 90% średnich dochodów ludności miejskiej. Dawniej było to ok. 50% Wina Tuska i UE, że się poprawiło.
@uutek PiS to nadrobi, i to szybko. Hasło "Polska w ruinie" do czegoś zobowiązuje!
już oceniałe(a)ś
6
4
@uutek Znam paru rolników. Najbardziej pazerna grupa społeczna. Im się zachciało 120% tego co mają francuscy rolnicy, gdzie tam średnia z biedoty miejskiej w Polsce.
już oceniałe(a)ś
5
4
`