Wokół wykorzystywania znaku Polski Walczącej pojawia się coraz więcej kontrowersji. Zdaniem wielu osób symbol traci znaczenie związane z ruchem oporu i staje się modnym gadżetem. Zapytaliśmy warszawiaków co sądzą na ten temat.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Symbol PW kojarzy mi się dzisiaj z walką przeciwko lewactwu i islamizacji. To największe zagrożenia XXI wieku.
@krzysiu102 Czyli plugawisz ten symbol. Lepiej ci pasuje znaczek SS. Ci walczyli przeciwko lewactwu i żydowstwu.
już oceniałe(a)ś
3
4
wg. mnie tatuaze z wizerunkiem Polski Walczacej..sa zenujace,niesmaczne
już oceniałe(a)ś
6
0
Na koszulce. Tylko na koszulce. Ani w sercu, ani w glowie. To wredne naduzycie. Jakis palant robb kase i drukuje koszulki a niedouczeni bezczeszcza symbol.
@john666xxx Idioty nie przegadasz, ale możesz na nim zarobić. :)
już oceniałe(a)ś
4
0
Dla mnie,warszawianki,ktorej rodzice ledwo uszli z zyciem z rzezi na Woli to jest barbarzynstwo.Ci ludzie nie maja szacunku dla ludnosci i miasta, zaluja powstancow,ktorzy przylozyli sie do zaglady stolicy i wymordowaniaok. 200 000 mieszkancow,ich zginelo tylkook. 15 000, teliczby sanieporownywalne.SLOJE zroznych wioch udaja powstancow a nienawidzaani warszwiakow aniojego miasta, glosuja na ubeckiego syna (to prawda) Kaczynskiego zzaBuga korego ojciec po naderwaniu sobie kciuka zakonczyl "walke".TFU.
@123jna Nie za bardzo rozumiem znaczenie tego maila. Tez jestem warszawianką z dziada pradziada. Moi dziadkowie i kuzyni (rówieśnicy dziadka) nie przeżyli powstania, jeden z wujków ps. Jordan powstańców w chwili śmierci miał 16 lat i 4 miesiące. Rodzina straciła wszystko (mieszkania były w Śródmieściu) z Powstania wyszły kobiety z dziećmi. babka do końca życia w rocznicę śmierci dziadka była hospitalizowana w Tworkach. Moi Rodzice nie byli w stanie mówić o powstaniu, wiele razy próbowałam - mogłam jedynie czytać o nim książki. Jednak nigdy z Ich ust nie słyszałam słów potępienia Powstańców. Czy My mamy prawo to osądzać? Na pewno nie można zrównywać w "winie" przywódców powstania ze zwykłymi żołnierzami, którzy często mieli po te 16-18-20 lat.
już oceniałe(a)ś
2
4
@zabicdrozda59 Oczywiscie,ze mamy prawo ich osadzac. W cywilizowanym kraju staneliby przed sadem za przyczynienie sie do zaglady stolicy i wymordowania ok.220 000 mieszkancow, wywozki czesci do Niemiec, do obozow - ofiar bylo wiecej,nigdy sie nie dowiemy jak wiele.Jakie Ty masz dziwne myslenie o ofiarach? Nie zal Ci miasta i 220 000 mieszkancow (wiecej niz od bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki) i usprawiedliwiasz Montera, przestepce, bylego oficera austraickiego,ktory sam sie PODDAL Niemcom,wypuscili go po 3-ech m-cach i zyl sobie swietnie w USA? Anders powiedzial, ze w wolnym kraju ten czlowiek stanie przed sadem wojennym - jak myslisz, jaki bylby wyrok -CZAPA,kula w leb. Ten kmiot z prowincji lezy dzis na Powazkach i udaje ofiare - KAT STOLICY. Wstydz sie,masz pewnie ruskie korzenie bo tylko tam nie ceni sie ludzkiego zycia i mowi:u nas mnogije ljudzi. Poza tym- nie wierze,ze jestes Warszawianka,lzesz jak pisiara.
już oceniałe(a)ś
0
0
@zabicdrozda59 Wstydz sie, nie jestes jak widac Europejka a Azjatka traktujaca czlowieka jak smiec Nie wierze,ze jestes z Warszawy, klamiesz, gdybys byla to by Ci te slowa nie przeszly przez usta..
już oceniałe(a)ś
0
0
@zabicdrozda59 Ludzie oddaja wlasne zycie by ratowac innych a nie ich zabijac jak tutaj. Wymordowali prawie cwiercmiliona Polakow. Kiedy przestaniecie byc Azjatami?
już oceniałe(a)ś
0
0
Ja,dzisiaj mam 67 lat.Miałem rodzinę w Warszawie.Ciotkę, która przeżyła powstanie,kuzynostwo w Wawrze i na Saskie Kępie. Niewielu z nich przeżyło. Piekli pieczywo dla powstańców,zapewniali im podstawowe warunki dla przeżycia tych strasznych czasów. Moja Ciocia, nie była członkiem AK, ani innej organizacji zbrojnej.Chciano Ją wcielić do AK,za wybitne poświęcenie na rzecz walki o niepodległość Polski.Odmówiła.Uważała że,to co robi jest jej "zasranym" obowiązkiem, i ona jest do tego jak "dupa od srania".Przepraszam za wulgaryzmy, ale Ciocia taka była, jak cała rzesza Warszawiaków która wiedząc czym się to skończy,poszła na barykady.To byli, bezimienni bohaterowie tego zrywu,oni ponieśli klęskę. Polityka jak zwykle zwyciężyła
@nalpal Wspaniała Ciocia . Godna najwyższego szacunku. Polityka,tchórzostwo,nikczemność, kłamstwo zawsze zwycięża. Tylko w bajkach zwycięża dobro. Ale Ciocia pewnie czuła się szczęśliwa i spełniona,pełna radości życia. Gdy patrzę na obecną młodzież (nie twierdzę,że jest zła ),ale jakaś taka pusta ,bez tej spontanicznej radości płynącej gdzieś z głębi. Ciągle potrzebuje jakichś nowych zewnętrznych bodźców dla odrobiny radości. A i to jest radość chwilowa,raczej szał radości,który szybko mija. Żal mi tego młodego pokolenia. Mają tak dużo różnego rodzaju dóbr,a są tacy jacyś biedni.Mam wrażenie,że nie rozumieją,czym jest szczęście. Pana Ciocia pewnie wiedziała. Nie ma więc czego zazdrościć tym,którzy zagarniają zasługi innych dla siebie. Szczęście ma inny wymiar.
już oceniałe(a)ś
1
0
@ebz195224 Warszawe poswiecili sloje, glownie zza Buga,niemajacy ze stolica nic wspolnego.
już oceniałe(a)ś
0
0
Fasada kryjaca miernoty.
już oceniałe(a)ś
1
0
Używanie symboli PW przez faszystów w polskim wydaniu, jest jak chichot historii.
@czesio Ktoś im na to pozwolił, ktoś podsunął im taki pomysł. To jest niszczenie naszej historii i tożsamości, to jest bezczeszczenie pamięci ludzi, którzy nie przeżyli wojny bo podjęli walkę.
już oceniałe(a)ś
14
19
Takich przedwojennych warszawiaków, czy ich potomków, jest może z 10% najwyżej.
@radunia Jestem takim potokiem i nie użyję symbolu, bo dla mnie to tak, jakbym szargał imię swoich dziadków. Może dlatego symbol ten jest tak nadużywany, bo jak ktoś nie wie, czym jest tragedia utraconego miasta, dziadków, rodziny walczącej, to sobie bezboleśnie szarga ważne symbole, szarga imię Powstańców, szarga imię ludzi, którzy walczyli o Warszawę - on tego nie czują u nich w domu o tym się nie mówiło i ze względu na tragiczną historię powinno być zakazane używanie symboli PW. Najbardziej oburzające jest, że ludzie nadużywający tych symboli potem chodzą i adorują swastyki - dla mnie to tak, jakby pluć na swoje państwo, jakby Powstańcy przeżyli nazistów, komunistów i znów znaleźli się w rękach nazistów, ale tym razem nazistami są rodacy.
już oceniałe(a)ś
9
11
@radunia Warszawa od wieków składała się z przyjezdnych....
już oceniałe(a)ś
3
3
`