Na warszawskiej 'patelni' przy stacji metra Centrum zbierano podpisy pod projektem ustawy, która zakłada możliwość legalnego i bezpiecznego przerywania ciąży. Dokument regulowałby także kwestię opieki zdrowotnej dla kobiet spodziewających się dziecka, a także dostęp do nowoczesnych metod antykoncepcji oraz edukację seksualną w szkołach. - Kiedy po raz pierwszy usłyszałam Beatę Szydło, która mówiła, że poprze w Sejmie projekt pozwalający m.in. na karanie kobiet za poronienie, nakazujący kobietom rodzenie dziecka z narażeniem zdrowia i życia, to powiedziałam sobie, że trzeba zebrać wszystkie siły, które są w Polsce postępowe i dla których prawa kobiet są ważne i zaproponować to, czego chcemy, a chcemy normalności. To nie jest tak, że jak się czegoś zakaże, to problemu i tematu nie będzie - mówi Barbara Nowacka, pełnomocniczka komitetu 'Ratujmy kobiety'.

Obejrzyj więcej materiałów wideo

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Podpisałem.
już oceniałe(a)ś
6
6
Wow... te dwa tępe wymoczki (2:07 wideo), nawalone już za dnia i wrzeszczące jakieś neonaziolsko-stadionowe przyśpiewki to faktycznie twarz Dobrej Zmiany.
@tmeu To że jesteś paskudny i nienawidzisz mądrych kobiet to rozumiem. Ale że popierasz poglądy Kościoła i PiS to już tragedia...jest podobnych Tobie w kraju około 23%, niestety jeszcze. Ale to kwestia czasu, ludzie zmądrzeją.
już oceniałe(a)ś
2
5
popieram dzialania tej organizacji!!! Kobiety potrzebuja godnego traktowania i szacunku do ich decyzji!!!
@doktor1152 Około 01.00", już 16 kretynów sądzi inaczej. Katolicy nie śpią ! Minusują.
już oceniałe(a)ś
3
3
W pełni całkowicie i bezwarunkowo popieram działania tej organizacji. Przypominam że w 1993 uchwalając ustawę zakazującą niemal całkowicie aborcji, Kościół uczynił jeden z pierwszych kroków w kierunku klerykalizacji kraju czego skutki widzimy dzisiaj i czego nie mogą pojąć amatorzy narracji o "kompromisie". Zakaz aborcji stał się jedną z konstytywnych zasad klerykalnej RP dodatkowo umocowanym w aberracyjnym z punktu widzenia świata zachodniego wyroku TK z 1997 r. Jednym z filarów deklerykalizacji państwa jest zniesienie tego zakazu - przypominam że obecnie zakazane jest 95% aborcji (kompromis nie?) a może być więcej.
@tksiazek Niestety w roku 1993 Rząd -staraniem Suchockiej- wprowadził także "lekcje religii" w szkołach. Podobno dobrowolne. I to jest najgorsza rzecz jaką zrobiono młodym ludziom uczącym się życia. (oczywiście jak zwykle chodziło o pieniążki owieczek...)
już oceniałe(a)ś
3
1
@inkwizytorstarszy "Podobno dobrowolne" - jak to "podobno"? Przecież przymusu nie ma. To, że pochłaniają dużo pieniędzy z budżetu, to WINA sporej części ateistów i niezdecydowanych, którzy wygadują na Kościół, a potem posyłają dzieci na religię.
już oceniałe(a)ś
0
0
Kto decyduje? pisowskie "kobiety". Takie jak pawlowicz i jej podobne mutanty. A jako "autorytet" klecha o pedofilskich zapedach. "Zeby bylo normalnie"
@john666xxx Zauważ że nawet w środku nocy (jest 01.10" ) psy gończe Kościoła dały Ci minusy. Na razie dostałeś 27 minusów, ale jak wstaną -a emeryci katoliccy wstają wcześnie, bo grzechy nie pozwalają im spać -to jutro będzie ich mnóstwo...
już oceniałe(a)ś
4
3
`