Wypowiedzi minister edukacji odbiły się echem także w USA, ale Anna Zalewska wyraźnie nie chce się z nich tłumaczyć. Oto czym zakończyły się nasze próby.
W zeszłym tygodniu szefowa resorty edukacji mówiła w TVN24, że pogrom w Jedwabnem i pogrom kielecki to 'fakty historyczne, wokół, których doszło do wielu nieporozumień i bardzo tendencyjnych opinii'. Mimo wielokrotnych prób unikała odpowiedzi na pytanie, kto ponosi winę za te pogromy. Na pytanie kto zabił Żydów w Kielcach (1946)? Anna Zalewska stwierdziła, że jest zwolenniczką dystansu i pozostawienia tej opinii Polakom. Jej zdaniem antysemici z Kielc to nie do końca Polacy.
Kongres Żydów Amerykańskich wezwał polski rząd do natychmiastowych przeprosin. Wpływowa organizacji żydowska Anti-Defamation League wyraziła szok z powodu tych wypowiedzi.
Minister edukacji tłumaczył w Waszyngtonie szef MSZ. Według Witolda Waszczykowskiego szefowa resortu edukacji została źle zrozumiana. Ale ona sama tego nie powiedziała.

Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ten rząd to kompletna kompromitacja. Półgłówki sterowane odgórnie przez arcy-debila i posłusznie wysłuchujący jego rozkazy. W Niemczech za Hitlera rząd miał więcej swobody.
już oceniałe(a)ś
11
1
Może niedługo wszyscy pisowscy ministrowie zaczną uciekać i kryć się po dziurach ze wstydu, jak ta żałosna minister od Rydzyka.. W końcu wyjadą wszyscy tam, gdzie ich miejsce, na Białoruś. I tak się skończy ta durna, dojna zmiana, pani Szydło.
już oceniałe(a)ś
9
1
Tchórz pospolity - zwyczajny; tchórzofretka z rodziny kun pisowskich. Miłego dnia !!
już oceniałe(a)ś
7
0
jedna wielka ciemna masa
już oceniałe(a)ś
8
1
Babsztyl o chlopskiej twarzy. Jak lekkoatletka z NRD szprycowana meskimi hormonami. To gwardia przyboczna "prezesa". Zadnych kompetencji, ale duzo mowic, i nic nie powiedziec potrafi. Tak jak kazdy pisowski bolszewik.
już oceniałe(a)ś
6
1
co kuchta z zadupia moze wiedziec o historii jak ona nic nie umie jest na poziomie swojej szefowej szydlo z worka
już oceniałe(a)ś
2
0
Głupiec z Chełma w Warszawie. Izaak Singer już to opisał, choć tamten głupiec, dość pogodnym był, naiwnym i smiesznym bardziej, niż tragicznym. A ta pani (?), jest ciągiem dalszym pokracznosci małego, gnusnego miasteczka, o którym chyba Bóg zapomniał...
już oceniałe(a)ś
3
1
typowy pis-minister, glupota,brak dobrej edukacji, prymitywizm w mysleniu i argumentowaniu, chamskie zachowanie itp charakteryzuje tych politykow z tzw. pis!! ten kaczy... lubi durni, to jest ten lepszy pis-sort!!!!
już oceniałe(a)ś
2
1
`