'Widziałem gorsze skandale, ale uważam, że niepotrzebnie'. W ten sposób marszałek Senatu komentuje zapowiedź wydania opinii przez Komisję Wenecką na temat ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. W tym tygodniu zajmie się nią Senat.

'Pracujemy. To jest wewnętrzny spór, spór polityczny, który zostanie rozwiązany. Albo to jest nowa praktyka, albo sekretarz generalny nie wie, że jest w Polsce druga Izba'- mówi w rozmowie z Wyborczą pl. marszałek Stanisław Karczewski. Przy okazji wygłosił jednak zdanie o TK, który może zaskakiwać.

'Komisja Wenecka nie jest Trybunałem Konstytucyjnym, który ZOBOWIĄZUJE POLITYKÓW DO REALIZACJI ICH OPINII. Jest to opinia, z którą można się, ale się nie zgadza.' -podkreślił marszałek Senatu.
Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jak dla mnie jest typowy pisowski głupek podporządkowany całkowicie prezesowi i nie zrobi niczego wbrew jego woli.
już oceniałe(a)ś
20
0
Najlepsze hasło pisu to jest to, że "prowadzimy dialog". Kaczor przekonuje kota, że kiełbasa toruńska jest lepsza od whiskasa?
już oceniałe(a)ś
37
28
PiSiaki wygadują głupstwa, wyobrażając sobie, że trafili na jeszcze głupszych od siebie. Tylko że tak głupich trudno znaleźć.
już oceniałe(a)ś
33
26
rżnie głupa, aż mu z uszu dymi, prymitywny uzbek
już oceniałe(a)ś
33
26
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Podobno zrobili fantastyczną ustawę i mocno ustąpili opozycji - odrzucając wszystkie jej poprawki. Powtórzę za klasykiem: niech głupszych od siebie szukają. Słuchając tego konowała myślę, że z tym może być problem.
już oceniałe(a)ś
33
27
Zaden z pisowcow nie powie niczego innego na temat ordynarnego lamania Konstytucji RP przez PiS, poza kwestia Dulskiej - brudy pierze sie w swoim domu. Wpierw zmiana partii - potem zmiana zdania.
już oceniałe(a)ś
18
14
nastepny funkcjonariusz pisu, ktory udaje idiote i uwaza innych za idiotow. PiS postanowil, zs nie musi przetrzegac prawa i usiluje wmowic ciemnemu ludowi, ze tsoi na strazy demokracji i prwaorzadnosci. Od czasu PRL takiego zaklamania i obludy nie bylo.
@jerzon W PRLu też nie było.
już oceniałe(a)ś
4
3
Pocieszny chłopina
już oceniałe(a)ś
9
6
`