Wicepremier Mateusz Morawiecki przyznał na spotkaniu z sympatykami PiS w Bydgoszczy, że rządowy program 500+ jest na kredyt i 'nie zbuduje PKB'. W późniejszym oświadczeniu wicepremier stwierdził, że jego słowa zostały źle zinterpretowane. To wszystko świadczy o tym, że PiS kupiło sobie wyborcze poparcie - powiedział w Sejmie Marcin Kierwiński z PO.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
500+ największa w historii świata łapówka za dopuszczenie do władzy :)
@ogrodnik.january mało tego, na kredyt innych obywateli - zdrajców, gorszego sortu !!!!
już oceniałe(a)ś
23
26
@ogrodnik.january Skuteczna? Skuteczna. Tylko to się liczy. 36% popiera wedle najnowszego sondażu.
już oceniałe(a)ś
5
3
@ogrodnik.january Oni nie wygrali. Oni wzieli zwyciestwo WALKOWEREM. Prawda jest taka, ze krzyczymy i protestujemy i....NIE TWORZYMY ZADNEJ ALTERNATYWY majacej szanse na przejecie rzadow.
już oceniałe(a)ś
4
4
Od samego początku to było jasne, to są proste rachunki, nasz krajowy budżet i jego stałe wydatki, a z próżnego to i Salomon, jak wiadomo powszechnie...
@dwieryby Salomon nie naleje, ale jedna modlitwa w sejmie w intencji budżetu może już pomóc :)
już oceniałe(a)ś
17
23
@div00 Proponuję wyłącznie modlitwy. Nie zaszkodzą tak jak głupie ustawy.
już oceniałe(a)ś
11
10
@dwieryby Łatwo policzyć. Kredyt na 20 lat, 3,5% rocznie (procent składany). Wychodzi na to, że każde 500zł będzie kosztowało za 20 lat 1000zł. Czyli każde dziecko, które dostanie dzisiaj 500zł miesięcznie przez pierwsze 18 lat swojej pracy będzie płaciło miesięcznie podatek wyższy o 1000zł. Oczywiście to średnia - jedni zapłacą więcej inni mniej, ale średnio tak to wygląda.
już oceniałe(a)ś
14
14
@dwieryby To jest program "Gierek +". Dzieci z niego dziś korzystające będą spłacać tą pomoc w podatkach przez resztę życia. Z garbem odsetek oczywiście.
już oceniałe(a)ś
11
10
@i.tru.tu.tu Za parę lat te "pińcet" będzie warte jedną dziesiątą tego, co teraz. Ja swoje lata mam, PRL pamiętam, kiedy wartość średniej pensji to było 20-30 dolarów. Obecna "dobra zmiana" robi wszystko, aby te czasy wróciły jak najszybciej.
już oceniałe(a)ś
7
5
@bogucjusz Niestety inflacja nie tylko zeżre wartość tych 500 złotych, ale i podniesie odsetki od nich. Tak czy inaczej i my, i nasze dzieci (a kto wie, czy i nie wnuki) będziemy płacić za wyborcze zwycięstwo cynizmu i ekonomicznej indolencji nad zdrowym rozsądkiem.
już oceniałe(a)ś
3
3
@bogucjusz "Za parę lat te "pińcet" będzie warte jedną dziesiątą tego, co teraz. " I tu się mylisz. Spora część długu zaciąganego na 500+ jest nominowana w twardej walucie. 500zł będzie warte oczywiście mniej, natomiast dług zaciągnięty na dzisiejsze 500zł będzie wielokrotnie większy.
już oceniałe(a)ś
3
3
@alt.er.ego Z przykrością muszę stwierdzić,że dług będą spłacać również te dzieci, które tzw. " wsparcia wychowawczego" nie dostąpią, stąd ja mojego jedynaka bystrego z matematyki i języków obcych muszę wyekspediować w świat, żeby mu skrzydeł na wstępnie nie podcinać w naszym coraz bardziej " sprawiedliwym" kraju...
już oceniałe(a)ś
0
0
"Kłamaliśmy rano, wieczorem i w nocy" - 10 lat temu na partyjnym spotkaniu mówił węgierski premier. Dzisiaj pisowski wicepremier na partyjnym spotkaniu przyznaje, że co innego mówią między sobą, a co innemu publicznie - "ciemnemu ludowi".
@11gustaw11 ale najlepsze w tych kłamstwach jest to, że czasami przedziera się przez nie prawda. Wtedy jest natychmiastowa reakcja pisowców, by wmówić ludowi, że zostało coś źle zinterpretowane albo zrozumiane. Dożyliśmy czasów, gdzie prawda to wróg władzy, kłamstwo przyjacielem.
już oceniałe(a)ś
0
0
500+ mieszkanie+ i cos tam jeszcze + = emerytura -
@michal-wiktorczyk Kto by się tam przejmował emeryturą? Przecież wiadomo, że idzie KONIEC ŚWIATA. Xionc mówił.
już oceniałe(a)ś
11
12
Morawiecki, jak już popłyniesz i ta "dobra zmiana" przeminie, mam nadzieję że ten cały twój majątek wynikający z przekrętów zostanie znacjonalizowany. Tatuś twój spędzi ostatnie dni swego nędznego życia spoglądając na świat przez kraty, a twoje dzieci zmienią nazwisko, by nie kojarzono ich z pierwszym ekonomicznym kepem IV RP!
@div00 Juz podobno PiS szykuje prawo - wlasnie o przepadku majatku oraz wejsciu komisarza rządowego do prywatnej firmy nawet tylko przy zaistnieniu podejrzenia... Bedzie jak znalazl po zmianie, tym bardziej, ze nie zdążą wycofać takiej ustawy z TK, gdzie bedzie sobie leżakować... Kreca bat na wlasna dupę
już oceniałe(a)ś
12
10
iluzjoniści "dobrej zmiany"
już oceniałe(a)ś
59
26
nic dodac nic ujac; pisowskiego oszustwa ciag dalszy; pewnie ci co dali sie tym kupic, pluja sobie w brode; upadek Pisu bedzie bardzo bolesny; niestety, ale sprzatanie po Pisie bedzie bardzo bolesna dla naszych portfeli; podziekujmy za to tym co sprzedali sie za 500 i tym co nie poszli na wybory; Polacy maja tendencje samobojcze
@ralph To właśnie pińcetowcy zapłacą za to sprzątanie najwięcej. I nie żal mi ich w ogóle.
już oceniałe(a)ś
15
16
@tksiazek Swieta racja
już oceniałe(a)ś
3
7
W końcu powiedziano prawdę..Oni czyli PIS gotowy jest doprowadzic kraj do ruiny aby utrzymać się u żłóbu
już oceniałe(a)ś
51
26
`