Jarosław Kaczyński w trakcie spotkania w Radomiu z Komisją Krajową NSZZ 'S' obiecał, że PiS poprze inicjatywę 'Solidarności', która chce zamknąć w niedzielę duże sklepy. Zakaz handlu ma być możliwy pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby podpisów pod inicjatywą obywatelską. Piotr Mączyński przypomina, co o takim zakazie PiS mówił kilka lat temu.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
co to oznacza dla klientów? lepiej spytajcie co to oznacza dla pracowników, w handlu pracują głównie kobiety. Ja pracuję w każdy weekend bo mi tak pasuje w tygodniu muszę przypilnować dzieciaki porozwozić na zajęcia pozalekcyjne, odrobić lekcje, w handlu pracujemy do 21 niektórzy dłużej, nie da się chodzić np tylko rano. Wolę iść na dwie 12 w weekend i mieć w tygodniu wolne, niż łazić dzień w dzień na drugą zmianę i dzieci w ogóle nie widzieć. Moje koleżanki, te które mają dzieci też tak pracują, mąż wydaje śniadanie, obiad i kolację, a tak to by siedział na kanapie bo zmęczony, układ idealny, polecam każdemu, nie masz kasy na nianię? pracuj w weekend a dzieciaki z tatusiem. Jak mi zamkną sklep w niedzielę to nie wiem co zrobię. Łapy precz od niedzieli, a po za tym czemu akurat sklepów się czepili niech zamkną prywatne Wyższe Szkoły Tego i Owego, może stacje benzynowe, tankować też można w tygodniu, restauracje i bary poco jeść jak się można pomodlić.
już oceniałe(a)ś
80
5
W USA praca w weekend to mozliwosc zarenia pare dolarow dla mlodziezy powyzej 16 lat. Moje dzieci dorabialy sobie kieszonkowe pjac w niedziele. W USA handel w niedziele jest normalnoscia. Ja nie rozumiem tego ze rzad chce dyktowac ludziom co robic w niedziele. Wkrotce chodzenie do kosciola bedzie obowiazkiem. Wracamy do sredniowiecza.
@pismobeach1989 A w Niemczech to wyjątek, zaś kasy sklepowe są obsadzone przez młodzież w sobote. I co? Da się? da się. do tegoi po obu stronach Oceanu konsumenci są zadowoleni. jako klient wolę model niemiecki, który oznacza dzień odpoczynku od handlu, komercji, czas dla rodziny i .... małego biznesu (knajpy, pensjonaty, konie, wspinaczka za miastem), zamiast obsesji kupowania n napełniania kabzy wielkim korporacjom.
już oceniałe(a)ś
16
13
@mada.kinhcim a mnie nie obchodzi mały biznes, a jedynie moja własna wygoda, którą ktoś chce ograniczyć
już oceniałe(a)ś
11
10
@mada.kinhcim Przestań bredzić jak potłuczona, nie chcesz to nie chodzisz do sklepu w niedzielę i już. A dlaczego tylko sklepy należy zamykać? Co to jest czas dla rodziny? bezmyślne patrzenie w tv, gry na komputerze czy godzinne gadki przez komórkę? A w knajpach czy pensjonatach to kto tam pracuje? Nie ludzie? czy im się nie należy wolna niedziela?
już oceniałe(a)ś
9
9
@ostatnileming To jest to o czym mowie.
już oceniałe(a)ś
1
0
Episkopatowi trzeba odwdzięczyć się za głosy oddane po mszach wyborczych. Zapewne wydaje im się, spryciulom, że to będzie dla pisu bezkosztowo, ale zapłacimy wszyscy, oni też.
już oceniałe(a)ś
58
27
______________ a co to oznacza np. dla Niemców ?
@citaobscura A dla Eskimosów?
już oceniałe(a)ś
9
30
@citaobscura Zakupy w Polsce
już oceniałe(a)ś
2
2
PiS musi robić co każe Kościół, to zapłata za poparcie udzielone z pomocą Kościoła w wioskach i małych miasteczkach...
już oceniałe(a)ś
52
28
Węgry po roku zamkniętych sklepów właśnie odstąpiły od tego, bo WSZYSCY chcieli sklepów! Orban odpuścił, zrozumiał, że to BŁĄD! A teraz Kaczor kopiuje decyzje, które okazały się już pomyłką????????? WTF
@irena_kulka O to potem z powrotem zmieni i będzie bohaterem dla ciemnego ludu.
już oceniałe(a)ś
6
7
Chodzi o to by napedzac ludzi do kosciola. Zatem znow biskupom nalezy podziekowac za przyszle wyhamowanie ekonomii oraz brak moznosci spokojnego dokonywania zakupow w weekend - zamiast na lep na szyje, w pocie ciala, ledwo dyszac, po pracy w tygodniu.
@duszpastuszek Bo jak wyda w hipermarkecie to nie da na tacę. To po co kapłanom taki słuchacz niedzielny...co nie płaci.
już oceniałe(a)ś
16
20
Dla klientów - rezygnacja z niedzielnej wyprawy do centrum handlowego Dla pracowników handlu - utrata 1/7 miejsc pracy
@janzdechlak serio? będziesz mniej jadł? tylko handel generuje popyt na pracę?
już oceniałe(a)ś
12
9
@mada.kinhcim Bzdura! Mniej dni roboczych w tygodniu - mniej miejsc pracy. Sprzedawcy pracują w trybie rotacyjnym - tylko w co siódmym tygodniu w niedzielę. Ale chodzi o to, aby napędzić ludzi do kościołów.
już oceniałe(a)ś
12
13
@mada.kinhcim zrozum wreszcie, że ludzie CHCĄ kupować w niedzielę i zakazywanie im tego to komusza bezczelność. Jakby klientów nie było, sklepy same się zamkną. Idź do pensjonatu teściowej, ale mnie pozwól robić, co chcę. A jak komuś nie podoba się praca w handlu w niedzielę, niech ją zmieni, albo weźmie 500 plus i siedzi w domu z rodziną :))) Przestańcie pisiaki organizować innym życie
już oceniałe(a)ś
10
13
`