Będzie gorące lato? W lipcu PiS chce powołać komisję śledczą w sprawie Amber Gold. Na jej czele ma stanąć Małgorzata Wasserman. 'Jeśli komisja uzna, że chce przesłuchać Donalda Tuska to z pewnością to zrobi'- zapowiada rzecznik Beata Mazurek. 'To nie ma służyć wyjaśnieniu czegokolwiek, tylko politycznej rozróbie'- komentuje Marcin Kierwiński z PO.

Wiadomo, że komisja nie zbada afery SKOK-ów- czego domagała się Platforma. 'Opozycja nie zna konstytucji. Komisja śledcza może działać w konkretnej sprawie'- odpowiada wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Przewodniczący Platformy reaguje ostro. 'Dlaczego ta sprawa, która wywołuje tyle strat materialnych, tak dużo kosztowała Polaków, dla czego PiS się nie chce nią zajmować, bo wielu polityków było w nią zaangażowanych'.

PO nie wyklucza, że złoży wniosek o powstanie drugiej komisji śledczej tylko w sprawie afery SKOK-ów. 'Bierzemy to pod uwagę'- mówi Wyborczej pl. Grzegorz Schetyna. Głosowanie prawdopodobnie na przyszłym posiedzeniu Sejmu.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
PIS-iakom chleb się kończy, to chyba czas na igrzyska :) Też kosztuje, ale jaka frajda dla gawiedzi...
@marple_jane Igrzyska, jeśli mają spełnić swoją funkcję odciągania uwagi, muszą być choć trochę atrakcyjne. To towarzystwo nie jest w stanie stworzyć nic ponad ponurą farsę.
już oceniałe(a)ś
0
0
Może, przez szacunek dla Czytelników, redakcja poinformuje ich o aktualnym stanie trwającego procesu karnego szefa AG, pana Marcina Plichty, i jego małżonki?
już oceniałe(a)ś
5
2
Przekrety i rzeczywiste bankructwa kolejnych SKOK-ow, ktore sposodowaly wielomiardowe straty dla budzetu Panstwa, to niekonkretne sprawy, uwaza guru PIS-u Terlecki. 851 milionow strat w Amber Gold to wedlug Terleckiego wiecej anizeli kilka miliardow, ktore musial pokryc Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Panie Terlecki, musi pan wrocic do szkoly podstawowej, zeby nauczyc sie prostych rachunkow.
@abk Jezeli klujaca w oczy biel nie bedzie pasowac do pisowskiego scenariusza - nazwa ja gleboka czernia. I nikt ich nie przekona, ze sie myla.
już oceniałe(a)ś
3
2
Co z komisją w sprawie SKOK-ów. Ilu pisdzielców maczało w tym palce? Ile przez ich machloje stracił skarb państwa ?
już oceniałe(a)ś
7
5
Zastanawiam się - o czym myśli mazurek podczas golenia?
już oceniałe(a)ś
6
5
Wiadomo że komisja nie rozliczy skoków o co domaga się platforma , przecież platforma rządziła 8 lat i mogła to zrobić .Czysta hipokryzja .
już oceniałe(a)ś
0
0
Pani Mazurek,proszę zadbać o swój wygląd.Robi pani wrażenie niedomytej,klejące się włosy nie są pożądanym widokiem. Moim zdaniem nie jest pani ciekawym rzecznikiem,nie prezentuje mądrego,rasowego komentatora.
już oceniałe(a)ś
2
2
W uruchomieniu tej komisji jest tylko jeden cel.Jest to Pan Donald Tusk
już oceniałe(a)ś
2
2
`