Szef MSZ sam sobie rzucił dyplomatyczną rękawicę. Ale spotkanie w Warszawie trudno nazwać manifestem siły Polski. Przyjechało czterech ministrów spraw zagranicznych -Rumunii, Bułgarii, Grecji, Węgier, sekretarz stanu do spraw europejskich Wielkiej Brytanii. I przedstawiciele czterech innych unijnych państw. Ale nie tych najsilniejszych. Hasło dyplomatycznej ofensywy na rzecz zmiany traktatu rzucił Jarosław Kaczyński. Ale chóru sojuszników na razie nie słychać.

- Nie, nie w moim kraju uważamy, że mamy dobry traktat. Musimy pracować nad koordynacją i kooperacją. Musimy promować idę jedności i współpracy krajów Europy - powiedział Wyborczej.pl Fernando Eguidazu - sekretarz stanu w MSZ Hiszpanii.

Jak konkretnie PiS chce reformować Unię nie wiadomo. Ale Jarosław Kaczyński już wskazał współwinnego Brexitu, Donalda Tuska: - Powinien zniknąć z europejskiej polityki - powiedział. To oburzyło PO.

- Prawda jest inna. Za wyjście Wielkiej Brytanii odpowiadają politycy, którzy dla partykularnych, wewnętrznych celów pobudzają retorykę antyeuropejską. Tak zrobił David Cameron. Tak niestety robi Jarosław Kaczyński. To jest miotanie się od bandy do bandy - komentuje Marcin Kierwiński z PO.

Z jednej strony prezes PiS nie chce pogłębienia integracji, z drugiej opowiada się za stworzeniem unijnej armii i wydłużeniem kadencji prezydenta Unii. Ta ostatnia propozycja wprawiła w konfuzję Ryszarda Czarneckiego.

Zobacz więcej materiałów wideo
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  No i potraktowali nas ciepłą strugą od głowy do stóp.
  @rezolwenta Jakich nas. Mów siebie pisuarku.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @halfl-itra Nie do końca, no chyba, że nie jesteś obywatelem tego kraju.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Z Gabonu też nie przyjechali?
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  No i teraz widać jak na dłoni, że przyjechała "proputinowska" paka i widać w którą stronę gra Kaczyński! Wkrótce dostanie od Putina w nagrodę wrak tutki, żeby mógł dalej udowadniać "winę Tuska".
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  Co tu komentować? Bryndza polska w wydaniu PIS. Wstali z kolan a wokoło pusto.
  @a65m Wstali to oksymoron.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Przecież to wszystko zgodne z programem Pisu głupoty i nienawiści do kraju, państwa i ludzi. Co by tu jeszcze spieprzyć???? Jak długo grupa szaleńców będzie prowadzić ten kraj do "szczęścia i dobrobytu". To że jesteśmy tak głupi jak Anglicy - wiedziałem ale że aż tak głupi aby "dać małpie brzytwę"????
  już oceniałe(a)ś
  36
  27
  WWW, czyli Witold Wór Waszczykowski nadaje sie do dyplomacji tak jak kaczka do rządzenia krajem. Mrożek(taki pisarz), by tego nie wymyślił . Danie władzy kreaturze, która mówi sama o sobie, ze jest uosobieniem dobra i pasjonuje sie oglądaniem rodeo, poza tym jest sprytnym manipulatorem, cecha psychopatów , świadczy o poziomie , doświadczeniu, wiedzy, tych którzy go wybrali. Tylko czemu maja cierpieć wszyscy...?
  już oceniałe(a)ś
  16
  12
  beatka i nadmuchany pełniacy obowiązki prezydenta obsssrywali Polske gdzie sie da, jaka biedna, jaka w ruinach, duuda płakał w rękaw niemcowi, pózniej okazało sie ze flagi unijne sie chowa, pluje na Unie, Brukselę, i teraz macie polaczki, rozhuśtaliscie zło, goowno poszło w wentylator, to przez nasz polski nazistowski rząd jest jak jest i niech broszka nie pieeeprzy głupot, bo to przez pis opluwają nas w Anglii podziekujcie jareczkowi i naszemu rządowi, polaczki, wrcać do Polski na 2000 netto , nauczy was to rozumu na kogo macie głosować A może kukiz na którego poszło od polonii angielskiej tyle głosów wam pomoze? ha ha ha
  @3-kuleczka Very cacy!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  bardzo dziękuję za świetną pracę pani Justynie Dobrosz-Oracz, profesjonalnie, obiektywnie.
  już oceniałe(a)ś
  10
  7
  `