Po pielęgniarkach - protestuje kolejna grupa pracowników służby zdrowia. Na ulice Warszawy wyszli młodzi lekarze - stażyści i rezydenci. Chcą godziwego wynagrodzenia. Za godzinę pracy, ratując ludzkie życie, dostają 14 złotych, tyle co, za hamburgera z frytkami. Domagają się też poprawy warunków szkolenia na lekarskich specjalizacjach. Jak przekonują, pasja i powołanie to za mało, muszą mieć środki na życie i pieniądze na naukę. W Polsce jest ponad 16 tys. lekarzy rezydentów.

Zobacz pozostałe materiały wideo
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I słusznie, za tak odpowiedzialną pracę należy się godne wynagrodzenie!
  już oceniałe(a)ś
  11
  8
  czasem mam wrażenie, ze na medycynę poszli dla kasy,a nie dla wyższych celów jak twierdzą <rynekzdrowia.pl>
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Ciekawe ilu z was drodzy lekarze podpisało ,,klauzulę sumienia''? Najpierw wywiazujcie sie z przysięgi dla dobra pacjenta , nie dla dobra jakiejs chorej religijnej ideologii a jak bedziecie całkiem w porzadku wobec pacjenta , wtedy żądajcie . Macie prawo drodzy lekarze do godnych pensji , ale miejcie na uwadze , że pacjent tez ma prawo do leczenia , które mu gwarantuje Konstytucja RP a wy im to prawo odbieracie podpisując jakies durne ,,prawo boskie'' wymyslone przez grupę fanatyków religijnych . Wy jestescie dla pacjenta a nie odwrotnie , więc zapewnijcie pacjentowi ,,opiekę zdrowotną ziemska ''a nie,, boską '' bo jesli ,,boska '' to wy juz na ziemi nie jestescie potrzebni ..
  @haneczka0129 Nie pitol o klauzuli sumienia haneczko. Ten problem dotyczy wyłącznie ginekologów a ty generalizujesz odnosząc to do całej grupy zawodowej.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  `