- Status Romana Polańskiego nie ma żadnego wpływu na kwestię związaną z prowadzonym postępowaniem. To jedyny mój klient na przestrzeni ponad 20 lat mojej praktyki zawodowej, który był przesłuchiwany przez 9 godzin przez sąd. Postępowanie, które też trwało prawie rok czasu było bardzo drobiazgowo przeprowadzone i w żaden sposób nie dawało taryfy ulgowej - mówi Jan Olszewski, adwokat Romana Polańskiego.

Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego kasację w sprawie odmowy ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Polański jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości w związku z oskarżeniem o gwałt na 13-letniej Samancie Geimer. Do przestępstwa doszło w 1977 roku. - Kasacja może być uwzględniona przez Sąd Najwyższy, jeśli doszło do rażącego naruszenia prawa. W tej sprawie ja takiego rażącego naruszenia prawa nie dostrzegam - mówi Jacek Dubois, prawnik.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Widocznie konszachty z USA
już oceniałe(a)ś
11
0
Ziobro jest na kolanach przed USA. Taki efekt o gadaniu o niezależności Polski. Domagamy się pozycji wasala USA. USA nie wydają swoich obywateli. My też nie powinniśmy. Nasze stosunki z tym krajem są wyjątkowo niezrównoważone. Dodajmy choćby sprawę wiz: oni ich nie muszą mieć, a my tak.
@yeelloow Roman P. (44 l.), odurzył alkoholem i lekami Samantę G. (13 l.), a następnie zgwałcił tę dziewczynkę, i to jest przedmiotem, sprawy, którą bronicie razem z Gazetą Wyborczą.
już oceniałe(a)ś
2
7
Prawnicy: "Polska nie ma podstawy, żeby ścigać Romana Polańskiego" Polska nie, ale Ziobro to nie Polska.
@manka to może złóżmy wniosek o jego ekstradycję? takiego twardziela bym na Kołymie widziała
już oceniałe(a)ś
4
5
Ta władza codziennie zaskakuje. Wydawałoby się, że powinna bronić swojego obywatela, zwłaszcza w sytuacji co najmniej dwuznacznej, ale nie PiS. Ci, nieproszeni, wystawiają 80-letniego człowieka na odstrzał, a siebie na pośmiewisko. Poza tym - cóż to za skrajna nielojalność wobec reżysera, który podkreślał swoją polskość, nakręcił świetnego "Pianistę" i chciał tu kręcić następny film - nie za darmo przecież. Po raz kolejny widać, że istnieje logika oraz logika PiS. Wstrętna logika.
już oceniałe(a)ś
32
25
Przyznam ze jestem kibicem p. Zbigniewa Ziobro i ubolewam ze dobrzy doktorzy usmiecili mu tatusia, ale ten fakt nie powinie wyzwolic hejtu wobec szystkich i "po wsiem." Pan Roman Polanski zlamal prawo amerykanskie poniewaz w tym czasie cierpial na Post Traumatic Stress Disorder (PTSD) czyli zespol zaburzen emocjonalnych spowodowany nieludzka trauma. Stracil mloda piekna zone i chlopca na urodzemiu i z tego tylko powodu mogl sie poplatac tu i tam. Bylo by wielkim antypolskim aktem przekazanie p. Romana Polanskiego Amerykanom.
@franciszek Oczywiście, ale kto powiedział, że działalność PiS jest propolska..?
już oceniałe(a)ś
3
2
@darekn PiS-:)
już oceniałe(a)ś
0
0
PARANOJA w postaci czystej
już oceniałe(a)ś
16
12
Z życia małp: Osobnik ipsylon (specjalność - żerowanie przy trupach), usiłuje obsikać wiszący wysoko obrazek osobnika alfa. Niewątpliwie zyska popularność wśród osobników omega ale trochę bardziej niż zazwyczaj będzie śmierdział moczem.
@lotna Ciekawe jak tę poetycką wizję odczytają katolicy..
już oceniałe(a)ś
5
8
ziobro jest tzw. "prawak" - tzn jest ochlokrata!!Konstytucja,regulacje prawne, przepisy tzn praworzadnosc , sa jemu obce, on jest za "rewolucja ulicy" . to jest polityka wg tzw. nie-rzadu od tzw. pis+ziobro+gowin - padania na pysk i rujnowania Polski!!
już oceniałe(a)ś
8
5
`