Weszliśmy do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie już prawie tydzień trwa strajk pielęgniarek. Panuje atmosfera napięcia. Krytykowany za brak osobistej interwencji minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zaapelował do pielęgniarek, aby wróciły do łóżek pacjentów. Oświadczył, że protest to nie wina PiS, lecz efekt wieloletnich zaniedbań. Nie przedstawił planu rozwiązania kryzysu. Radziwiłł, gdy pełnił ważne funkcje w Naczelnej Radzie Lekarskiej zawsze solidarnie popierał protestujące pielęgniarki. Teraz, jako minister jakby o tym zapomniał.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Przez 5 lat będzie wina Tuska a oni będą tylko braki kasę oni i kościół
już oceniałe(a)ś
29
0
Gdzie te teczki pełne projektów zmian pokazywane na konferencjach prasowych? Gdzie te wielkie przekręty i afery PO? Póki co, to czego się PIS dotknie, to zniszczy, a nasza pozycja spada zastraszająco. Stajemy się pośmiewiskiem cywilizowanego świata. A to wszystko przez nieudaczników z misją, którzy po latach dorwali sie do rządzenia.
już oceniałe(a)ś
22
0
Pielęgniarki nazywamy zwykle siostrami. Tak zostało, bo kiedyś były to zwykle siostry zakonne. Może by tak wrócić do korzeni i zakonnice przenieść z lekcji religii do szpitali? Tam bardziej będą służyć Bogu i bliźnim, a i modlitwa wielu pacjentom się przyda. Zakonników na pielęgniarzy. Szpitalników sprowadzič i pozamiatane.
@sciencexxi Niech już zostaną w szkołach. Jeszcze poskąpią cierpiącym pacjentom środków przeciwbólowych ( jak matka Teresa) bo powinni cierpieć na chwałę Pana.
już oceniałe(a)ś
0
0
A tak wiele razy mówiłem, że nie można ufać facetowi z takim nazwiskiem ..... i rodowodem - on z tych?!
już oceniałe(a)ś
3
0
Jego wysokość Konstanty Radziwiłł balansuje na cienkiej linie.Jeśli będzie nieposłuszny, może zostać łatwo zaliczony oligarchów, co to doili Rzeczpospolitą. No bo cóż innego porabiają arystokraci? Żerują na pospólstwie i od czasu do czasu spiskują.
już oceniałe(a)ś
10
7
A ja radze p.Radziwilowi zeby wrocil tam skad przyszedl- karierowicz do tego tchorz
już oceniałe(a)ś
18
15
Minister zamiast zrzucać winę na poprzedników ,niech pokaże co zrobił w tym zakresie .W krytyce był dobry ,jak całe PIS . Działań Ministra jako pacjent nie widzę.Chyba że te ,że niektórych badań nie wykonuje sie pacjentom którzy przekroczyli pewien wieku.Pacjent musi sobie za nie płacić
@maria,, Na krytyce, szczuciu opiera się ich cała polityka. Fundamentem tej polityki jest nienawiść do przeciwnika politycznego- wyklętego - przeklętego- wykluczonego - nihilizowanego. Tylko to potrafią.
już oceniałe(a)ś
2
2
Radziwka
@wmr2000 Masz rację, moralna ku.... A pielęgniarki niech liczą same na siebie to dobrze na tym wyjdą.
już oceniałe(a)ś
3
2
`