'Beato, publikuj! Czekamy...' - taki napis wyświetlają na elewacji siedziby pani premier członkowie protestu zorganizowanego przez Partię Razem. Pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zmieniają się warty, część osób tu nocuje, część dołącza do nich w ciągu dnia. - Nikt nie stoi ponad prawem, za to my stoimy tu już któryś dzień - mówi jeden z protestujących.

Od kiedy w środę Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nowelizacja ustawy o TK jest niezgodna z konstytucją, pod KPRM zobaczyć można fioletowe flagi, które mieszają się z flagami Polski i transparentami domagającymi się przestrzegania prawa i demokracji. To właśnie wtedy rząd nazwał wyrok TK 'komunikatem', który 'nie ma żadnej mocy sprawczej', i zapowiedział, że go nie opublikuje. Demonstranci z partii Razem zaczęli więc swój protest, wyświetlając treść wyroku na elewacji siedziby premier Beaty Szydło. Protest jest zaplanowany co najmniej do czwartku, po tym terminie jego organizatorzy rozważą, jakie będą dalsze kroki. Do tego czasu manifestujący dbają o zmiany warty, ciepłą herbatę, śpiwory dla innych protestujących.

- O 6 rano trzeba zacząć krzyczeć i machać flagami - mówią uczestnicy protestu po nocy spędzonej pod KPRM. Widać ludzi śpiących jeszcze na leżakach. Dziewczyna zamiata popiół z palących się wcześniej koksowników. Za chwilę razem z innymi będzie przypominać premier Beacie Szydło, że nie respektując wyroku Trybunału, łamie konstytucję.

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Namiot KOD PP (przed PiS-em) pozdrawia koleżanki i kolegów z miasteczka Razem! Razem damy radę, dzięki wam za pomoc i solidarność, jesteście świetni (politycznie pokłócimy się po przywróceniu państwa prawa i demokracji:)
już oceniałe(a)ś
38
0
RAZEM i KOD PP, jestescie wielcy! Dzieki za Wasz protest i trzymajcie sie!
@dolphin Jeśli możecie, chodźcie z nami! (dzięki:)
już oceniałe(a)ś
9
0
RAZEM i KOD - dwa powody, dla których wierzę w Polskę.
@antypopis Nie wiem, co ma oznaczać słowo "judeopolonia", ale jeśli tak nazywasz ludzi, którym zależy na Polsce jako państwu prawa i wolności, to niech ci będzie.
już oceniałe(a)ś
8
0
Brawo RAZEM!
już oceniałe(a)ś
16
0
poniewaz ten kaczy.... z tzw. pis-u wsciekl sie na Amerykanow, ze chca odblokowania TK i opublikowania wyroku TK, to rozsierdzony zrealizuje "wole ludu" i zlikwiduje demokracje+instytucje demokratyczne w Polsce!!a macia.... wysle wojsko na USA, bedzie uczyc Amerykanow demokracji!! kompromitacja Polski i Polakow (f/m) jest kontynuawana- tzw. pis+kaczy...+ ziobro+gowin nie odpuszcza, oni maja zadanie od tzw. "ciemnego ludu, ktory wszystko kupi/wg tzw. pis-u+ziobro+gowin" zlikwidowac demokracje w Polsce i wprowadzic PRL!!
już oceniałe(a)ś
12
0
Beatko ten wygodny za Twoimi plecami karze ci skakać w ogień a sam jest świadomy że się nie poparzy nie słuchaj tchórza.
już oceniałe(a)ś
10
0
Media posiadają nagrania z wypowiedziami Lecha Kaczyńskiego sławiącymi zalety Trybunału Konstytucyjnego. Należy je upubliczniać na manifestacjach.
już oceniałe(a)ś
9
0
Ja rozumiem, że idea szczytna i w ogóle popieram, ale czy ci ludzie nigdzie nie pracują? Ja np. pracuję i nie byłbym w stanie cały dzień (lub dni) tyczeć sobie na placu z megafonem, smartfonem i kawusią...
@fakit.pl Istnieje coś takiego jak urlop proszę Pana. Osoby pracujące wzięły urlopy, by móc protestować. Kilka osób jest studentami, uczniami, są też osoby, które pracują "na swoim".
już oceniałe(a)ś
4
0
@fakit.pl Część pracuje na zmiany, część ma nienormaowane godziny pracy np. pracownicy naukowi...W tych protesach piekne jest to, ze ludzie poświęcają swój prywatny czas wolny i zawodowy, żeby wyjśc i walczyć o prawa dla każdego, aby ci wszyscy mogli siedziec na kanapie i narzekać.
już oceniałe(a)ś
0
0
`